Magyar rendszámú autó eladása

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19219 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámú autó eladása

kfz írta:

DECOTEXT írta: Semmi! Add el, s az adásvételi másolatát küld el a magyar biztosítónak, amit felmondasz! A többi
a vevő dolga![/color][/i][/b]

Hááát DECO ez sajnos nem fedi a valóságot.Igen ez kultúr-államokban így van, de kis hazánkban a gyakorlat az, hogy ha a külföldi nem játssza végig a magyar procedúrát a jármű kiléptetésére a súlyadó meg a biztosítás is a nyakán marad....extrém esetben örökre

Ez ki van zárva! Eladom az autómat, akárhol, mert a tulajdonom. Akár magyar rendszámmal külföldön. Értesitem a hatóságot (kijelentem az adó miatt is többek között, meg azért is, hogy ha balesetet okoz vele az új tulaj, ne engem vegyenek elö) és a biztsositót, hogy már nem az enyém. (ÉRVÈNYES adásveteli természetesen csatolva benne az új tulaj cime, neve, stb.) Mo.-on nincs sehol olyan törvény, hogy azért kell fizetni, amit nem fogysztasz, vagy nem a tuljadonod! A többi a vevö dolga, nem az enyém!

Én garantálom, hogy ha úgy lenne ahogy Te irod, akkor én még az Amnesty International-nál is beperelném öket! Nálam a magyar E-on-nak nagy pofája volt, s öket is kipereltem a gatyájukból! (Fura módon azóta fillérre stimmel minden náluk!)

Nem kell hagyni, hogy megfélelmitsenek! A biztositó is csak szolgaltató!
Ök vannak érted, s nem Te értük! Viszont lehet, hogy próbálkoznak, csak nem
kell tölük (sem) betojni! Látod! Ezért van nekem drága jogi biztsositásom!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19226 Írta: Marcsusz
Marcsusz válaszolt a következő témában: Magyar rendszámú autó eladása

Sziasztok!
Nem a biztosito és a sulyado kijelentéssel van bajom.Ez tudom hogy az én feladatom.Csak Magyarországon az okmányiroda azt mondta,hogy le kell adjam a rendszámot,forgalmit és a törzskönyvet ahoz hogy ki tudják vonni a forgalombol.Viszont ha logikusan gondolkodom akkor ezek nélkül nem tudom az autot eladni.Ezt nem értem.Van aki azt mondja mivel uniosok vagyunk ezeket az itteni autokereskedés intézi hivatalból.Egyenlőre okosabb nem lettem.De azért köszi mindenkinek a hozzászolást.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19229 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar rendszámú autó eladása

Mert "kivonni a forgalombol" neki azt jelenti hogy roncsprés!
Rá kell beszélni hogy csak a használatbol vonja ki.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19244 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Magyar rendszámú autó eladása

DECOTEXT írta: Nem kell hagyni, hogy megfélelmitsenek! A biztositó is csak szolgaltató!
Ök vannak érted, s nem Te értük! Viszont lehet, hogy próbálkoznak, csak nem
kell tölük (sem) betojni! Látod! Ezért van nekem drága jogi biztsositásom!


A fene se mondta, hogy be kell tojni és még csak nem is a biztosítókkal van a baj.
Az eljárás, ha külföldre adod el az autód, hogy az okmányirodán megjelensz a rendszámmal, törzskönyvel, forgalmi engedéllyel, adás-vételivel.(régebben még eredetvizsga is kellett) A járművet külföldre történő értékesítés miatt kivonatod a forgalomból végleg. A rendszámot és a törzskönyvet bevonják a forgalmi engedélyt pedig kilyukasztva ill. sarkát levágva érvénytelenítik és visszaadják.
Ha ezt Te vagy a megbízottad nem teszed meg és a külföldi vevő meg naná, hogy nem fog a volt tulaj lakóhelye szerinti okmányirodába befáradni, ráadásul másolat az adás-vételi, indigós aláírással és nincs rajta 2 db tanú, akkor jön az, hogy az okmányiroda nem fogadja be a kérelmedet, mert: 1. nem adtad le a jármű azonosítóját
2. nem tudod bizonyítani polgárjogi szerződéssel a jármű elidegenítését.

Ha ezeket nem tudod feléjük prezentálni élből a törvényi háttérre hivatkozva elhajtanak hazafelé :laugh:
Persze, ha időd, energiád, sőt még kedved is van a hungarikumnak számító hivatal-ügyfél ping-pong játszmához, akkor nyugodtan intézd az ügyeket páholyból.

Ha Te nyersz, az ritka mint mackó sajtban a brummogás, ha a hivatal okoskái győznek (törvényre és rendeletre hivatkozva) akkor az előző beírásomban vázolt fizetnivaló fog beállni.
A biztosítóhoz email-ben beküldöd a másolatot és láss csodát elfogadják.
Az okmány iroda 1, erőszakszervezet
2, pénzbehajtásra használják
3, semmi köze a szolgáltatáshoz és ügyfélszolgálathoz.
4, előttük ahogyan az össz magyar hivatalok előtt Te alapból bűnöző vagy és okmányokkal, pecsétekkel, tanúkkal kell igazolnod ennek ellenkezőjét. Ha ezt tudod, akkor tisztázod magad, ha nem....bírságolnak.
Egyébként is egy instabil jogi környezettel rendelkező országban nem érdemes a hatósággal összeugrani. Értelek Én, hogy BRD-ben nem változnak a rendeletek és törvények szinte naponta, mint itt, de hidd el ami ma még megy az holnap már nem, holnap után meg már bűncselekmény. Megbírságolnak, eljárást kezdeményeznek, megszívod (meg még sok százezren) aztán egyik napról a másikra ismét törvényes.....Persze lehet ez a bajunk...meg tanultunk "kussolni"

Ezért ajánlottam a szakosodott ügyintéző irodák igénybevételét ;)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19262 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámú autó eladása

kfz írta: Az eljárás, ha külföldre adod el az autód, hogy az okmányirodán megjelensz a rendszámmal, törzskönyvel, forgalmi engedéllyel, adás-vételivel.(régebben még eredetvizsga is kellett) A járművet külföldre történő értékesítés miatt kivonatod a forgalomból végleg. A rendszámot és a törzskönyvet bevonják a forgalmi engedélyt pedig kilyukasztva ill. sarkát levágva érvénytelenítik és visszaadják....


Belgiumban vagyok, 25 éves akármim megtetszik egy balga belgának és megveszi ott helyben! Mutass nekem egy vevőt, aki az eredeti papirok nélkül megveszi a kocsidat! Sőt, jobbat mondok, egy belga kereskedő vette meg, mert pont ez hiányzok a múzeumi gyüjteményéből. Márpedig ha elkezdenék ingázni a leírásod alapján, akkor kapásból rámenne a vátelár!
Hogyan tovább? Bárki kimehet pl. Dániába, vagy Hollandiába és vehet ott egy új/használt kocsit.Eredeti rendszámmal hozod át a határon és intézed mint vevő a dolgaidat! (Egy dán vagy holland sem fog pánikolni) Miért lenne ez másképpen Mo.-on? Ha a balga belga megvette a kocsimat, akkor (ahogy írtam) nem egy maszatolt hanem egy hivatalos adásvételit , a magyar hatóságnak/biztosítónak is EL KELL FOGADNIA, különben ügyvéd!


Én még mindig nem hiszem, hogy én húznám a rövidebbet. Adtam már el
otthon, német rendszámú kocsit (német papirokkal) forditva sem volt gond.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19274 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Magyar rendszámú autó eladása

DECOTEXT írta: Én még mindig nem hiszem, hogy én húznám a rövidebbet. Adtam már el
otthon, német rendszámú kocsit (német papirokkal) forditva sem volt gond.


...hááát ezt annyira nehéz lesz neked elmagyaráznom mint a kutyának megfejtenie a sündisznó tüskéi alatt található részt.... :huh:

A Belga az belga Te Német vagy ez meg Magyar....

Személyes tapasztalatból beszélek. Egy cég ahol melóztam eladott egy járművet egy külföldinek aki vállalt minden papírozást. Az okmányirodába nem adott le semmit, ráadásul másolat volt az adás-vételi. (számla lett kiállítva!, de ez sem volt elég!) 4 évvel ezelőtti volt az ügy, a mai napig nyilván tartják a járművet a cég nevén. A cég szerencséjére...vagy szerencsétlenségére idén átfordult felszámolásba.
Gondolom így majd csak törlik szegényeknek :woohoo:

Nem ugyan az a jogi környezet már mondtam...de mint ha strucc lennél (már megbocsájts :P )
A cég vezetője, jogi képviselője hiába nyilatkozgatott a vevőt nem lehetett utol érni az adás-vételi másolat volt, a rendszám, a forgalmi meg a törzskönyv elment a vevővel...Így a hatóság NEM foglalkozik veled!!!!
De felőlem azt csináltok amit akartok, jó szándékkal írtam, hogy vigyázni(!!!) nem nyugaton vagyunk. Bizonyítanod kell a hatóságnak, hogy nem vagy bűnöző. Ha nem tudod akkor adócsaló és környezetszennyező vagy.... :unsure:

ennyi!

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!