Szerződésszegés

Több
11 éve 8 hónapja #22855 Írta: Koeszeg
Szerződésszegés téma létrehozva Koeszeg által

Sziasztok!
Németországban dolgozom, cnc-esztergályosként vettek fel, ellenben összeszerelési azaz "szalag" munkát végzek.A szerződésben ilyen erre vonatkozó részletek vannak:
"2. § A Munkavállaló tevékenységei és
kötelességei

(1) A munkavállaló a foglalkoztatási helyszínen
végzett tevékenységnek megfelelıen [munkakör]
munkakörben kerül alkalmazásra.
(2) A Munkáltató a bérezési keret-tarifaszerzıdés
2.3. §-ának 1. mondata szerint jogosult a
Munkavállalót átmenetileg más, kevésbé
kvalifikált munkaerık által is elvégezhetı
tevékenységekkel megbízni. Amennyiben a
Munkáltató él ezen jogával, a bér megállapítása a
bérezési keret-tarifaszerzıdés 2.3. §-a szerint
történik.
(3) A Munkavállaló foglalkoztatására BadenWürttemberg területén, az ügyfelek különbözı
üzemi helyszínein kerül sor. Szükség esetén külsı
helyszínen végzendı munkára is kötelezhetı. A
Munkáltató jogosult a Munkavállalót az ügyfélnél
való foglalkoztatásról bármikor visszahívni, és
máshol foglalkoztatni.
A Munkavállaló a vállalaton belüli tevékenységek
elvégzésével is megbízható. Ez nem vonja maga
után a díjazási igény csökkenését. A belsı
tevékenységekkel való megbízás megszakítás
nélküli idıtartama nem haladhatja meg a négy
hetet. "

Nos az első szerint cnc-esztergályosnak kéne lennem, a második azt mondja hogy átmenetileg lehetek más is(mi ez az átmenetileg), a harmadik pontban pedig nem vagyok tisztában a "belső munka" fogalmával.Kisegítenétek?Itt ilyen "szerződésszegésért" már ha ez az hogy nem abban a munkakörben alkalmaznak amire felvettek lehet komoly pénzekért perelni?(Nem célom perelni csak tisztában szeretnék lenni azzal hogy milyen fegyvertáram van amikor arra panaszkodok hogy kevesebb a fizetés mint ami meg lett beszélve, vagy egyéb más sérelmek esetén tudjam hogy előhozhatom-e ezt.
Válaszotokat előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23013 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szerződésszegés

Koeszeg írta: Itt ilyen "szerződésszegésért" már ha ez az hogy nem abban a munkakörben alkalmaznak amire felvettek lehet komoly pénzekért perelni? (Nem célom perelni csak tisztában szeretnék lenni azzal hogy milyen fegyvertáram van amikor arra panaszkodok hogy kevesebb a fizetés mint ami meg lett beszélve, vagy egyéb más sérelmek esetén tudjam hogy előhozhatom-e ezt.
Válaszotokat előre is köszönöm!

Ha ezt aláírtad akkor nem tudsz perelni! Belső munkára is vezényelhetnek (most azt csinálod valószínű) és ekkor a béred lehet kevesebb is! Szerződésszegést Te követnél el, ha a kiadott munkát nem végzed el, vagy megtagadod a munkavégzést! Az ilyet, ha ragaszkodsz a CNC esztergályos beosztáshoz, nem szabad aláírni! Csak egy van, de ezt ki lehet védeni egy trükkel: a belső munka nem haladhatja meg a 4 hetet! Nos, ekkor az utolsó előtti nap más munkára vezényelnek, (1 napra) majd másnap kezdődik az újabb 4 hetes belső munka! Egyébként örülj, hogy belső mukát végzel, mert az egész tartományba oda vezényelhetnek ahova akarnak:

A Munkavállaló foglalkoztatására BadenWürttemberg területén, az ügyfelek különbözı üzemi helyszínein kerül sor. Szükség esetén külsı helyszínen végzendı munkára is kötelezhetı. A Munkáltató jogosult a Munkavállalót az ügyfélnél való foglalkoztatásról bármikor visszahívni, és máshol foglalkoztatni..


UI: ha figyelmesen olvasol akkor látszik, hogy ezt Mo.-on írták, mert a helyi szöveszerkesztő az "ő"-t nem tudta generálni! Ha tehát valamit reklamálni akarsz, valószínű, hogy egy otthoni céggel kellene kommunikálnod! (Persze ez csak tipp.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23016 Írta: Koeszeg
Koeszeg válaszolt a következő témában: Szerződésszegés

hát az idézett szöveg utolsó sora tartalmazza a négy hetes kitételt
illetve a kölcsönző cégem teljesen német fennhatóságú
és aláírtam mert ez a pénz is jobb mint amit otthon keresek és csak 3hónapra jöttem ki, arra meg mindegy hogy mit dolgozok :D
szóval minden tiszta a cég részéről, rendben, köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23152 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szerződésszegés

Koeszeg írta: hát az idézett szöveg utolsó sora tartalmazza a négy hetes kitételt
illetve a kölcsönző cégem teljesen német fennhatóságú és aláírtam mert ez a pénz is jobb mint amit otthon keresek és csak 3hónapra jöttem ki, arra meg mindegy hogy mit dolgozok szóval minden tiszta a cég részéről, rendben, köszönöm!

Akkor mi volt as kedves kérdésed? Mit nem értettél, ha aláirtad, mert akkor
irja alá az ember, ha elolvasta és elfogadta! Na, most én nem értem!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23166 Írta: Koeszeg
Koeszeg válaszolt a következő témában: Szerződésszegés

ha dolgozni akarok akkor aláírom a szerződést amit elém raknak
mellesleg nem találtam benne feltűnően előnytelen dolgot
az a kérdésem hogy jogszerű e a szerződés alapján hogy több mint 4 hete nem cnc-zek hanem összeszerelek, mert én a belső munka fogalmával nem vagyok tisztában gondoltam tapasztaltabbak vagytok ilyen téren

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23170 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szerződésszegés

Koeszeg írta: ha dolgozni akarok akkor aláírom a szerződést amit elém raknak
mellesleg nem találtam benne feltűnően előnytelen dolgotaz a kérdésem hogy jogszerű e a szerződés alapján hogy több mint 4 hete nem cnc-zek hanem összeszerelek, mert én a belső munka fogalmával nem vagyok tisztában gondoltam tapasztaltabbak vagytok ilyen téren

Igen, jogszerű, mert benne van a szerződésedben,
amit nem találtál furcsának és aláírtál! Ez a lényeg!


UI: teljesen mindegy, hogy mit tekint a cég "belső munkának"! Egy pékségben lehet a zacskók hajtogatása, a mi cégünkben pl. volt a raktár rendberakása, a saját adatok és szerszámok valamint alkatrészek katagolizálása, s nálad lehet gépek vagy akármi összeszerelése! Szólj érte, ha CNC-re akarsz menni, hogy nem tetszik a helyzet!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!