Német rendszámú autó eladása

Több
9 éve 1 hete #38754 Írta: márwir
Német rendszámú autó eladása téma létrehozva márwir által

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, hátha van megoldás. Tavaly mentem Németországba, nem túl jó nyelvismerettel, egy magyar ismerősöm segített mindenben. Cserébe annyit kért, két db autó lehet-e a nevemen, biztosítással, mert neki nem lehet. Itthon rossz a helyzet, nem tehettem mást, Németországban volt munka, bele mentem. Az autókat nem én használom, a magyar ismerőssel, aki segített nekem, rám pakolt egy csomó adósságot és ezért szeretnék megszabadulni az autóktól,valamint tőle is minél hamarabb. A papírok természetesen nála vannak. A kérdés az, hogy én mint tulajdonos, valahogyan elérhetem, hogy az autók le kerüljenek a nevemről, és ha igen hova kell ez ügyben menni?
Köszönöm a segítséget!!! :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 1 hete - 9 éve 1 hete #38757 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német rendszámú autó eladása

márwir írta: Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, hátha van megoldás. Tavaly mentem Németországba, nem túl jó nyelvismerettel, egy magyar ismerősöm segített mindenben. Cserébe annyit kért, két db autó lehet-e a nevemen, biztosítással, mert neki nem lehet. Itthon rossz a helyzet, nem tehettem mást, Németországban volt munka, bele mentem. Az autókat nem én használom, a magyar ismerőssel, aki segített nekem, rám pakolt egy csomó adósságot és ezért szeretnék megszabadulni az autóktól,valamint tőle is minél hamarabb. A papírok természetesen nála vannak. A kérdés az, hogy én mint tulajdonos, valahogyan elérhetem, hogy az autók le kerüljenek a nevemről, és ha igen hova kell ez ügyben menni?
Köszönöm a segítséget!!! :(


Ez jó cikis megoldás volt, hogy belementél! Ha balesetet okoz s mondjuk cserbenhagyás, még majd téged vesznek elő s neked kell magad mosogatni! Miért nem lehet a nevén a kocsi?? FURA!!

A kocsi azé akinél a papirok vannak. Ezzel tudod igazolni, hogy tulaj vagy! Menj be a biztosítóhoz és jelentsd ki magad a kocsikról, hogy nem vagy
már tulaj! Ott pontosan mondd el, hogy hogyan volt a vétel és mit miért! Mindent mondj el ahogy van!!! Add meg a "haverd cimét s nevét! Kész!

Ha valaki kekeckedik emiatt a biztosítónál illetve akinél a kocsik vannnak akkor jelentsd be, hogy ellopták a kocsikat a papirokkal együtt.
Ha nála megtalálják akkor elkobozzák mert nem az övé hivatalosan!


Van más is. Menj el egy trailerrel és hozdd el a kocsikat tőle! Mindkettő a tied és a neved van! Bizonyitsa ő be az ellenkezőjét!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #38758 Írta: ivásze
ivásze válaszolt a következő témában: Német rendszámú autó eladása

Ha a te neveden van az autó, jelentsd be hogy ellopták... azt majd jól kiszedik őket és a rendőrségen majd magyarázkodhatnak...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #38762 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német rendszámú autó eladása

Mondjuk nem ártana tudni, hogy milyen jellegű adósságokról van szó? Nem fizeti a biztosítást, az adót? Ne adj isten nem fizette ki (teljesen) az autókat? Mert akkor azonnal rendőrségi feljelentés, hogy legalább ne legyen több az az adósság, ami viszont eddig van, azt max. polgári perben tudod tőle behajtani, aminek esélye (persze attól függően, hogy miket írtál alá) igen gyér. A per meg hosszadalmas és költséges. Szóval brutálisan nagyon ráfáztál. Hogy lehettél ilyen felelőtlen? Most van (?) munkád, de arra keresel, hogy más adósságát kifizesd?
No comment.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 1 hete #38766 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német rendszámú autó eladása

ivásze írta: Ha a te neveden van az autó, jelentsd be hogy ellopták...
azt majd jól kiszedik őket és a rendőrségen majd magyarázkodhatnak...


Hát persze! Az egész egy nagy gány! Itt csak kárcsökkentés lehetséges.
Minél később rendezi annál rosszabb lesz, de ha a nevemen vannak a kocsik
akkor én tuti, hogy el is megyek értük, mert nincs semmi jogviszonya annak
akinél most vannak a kocsik, csak egy szóbeli egyezkedés! Na, ez meg semmi!
Ha meg rendőrrel megyek még a papirokat is ki kell, hogy adja. Az más megint,
hogy mennyi most a kocsikra a tartozás! Ezt tudni kéne!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #40173 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Német rendszámú autó eladása

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mi a teendo, ha a nemet rendszamos automat szeretnem eladni Magyarorszagon? A vevo mar megvan. Annyit tudok, hogy ketnyelvu adasveteli kell, a forgalomba helyezest meg a vevo intezi, de van barmi egyeb teendom? A rendszamot es az adasvetelit be kell vinni zulassungstelle-be? A biztosito fele eleg az adasvetelit bemutatni? Az autoadoval kapcsolatban mi a teendo? Adohivatalnal kell kulon jeleznem?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!