Magyar név anyakönyvezése Németországban

Több
12 éve 9 hónapja #6333 Írta: elckerlyck
elckerlyck válaszolt a következő témában: Magyar név anyakönyvezése Németországban

@DECOTEXT "Az attól függ, hogy milyen állampolgár!"
Nem tudom milyen idösek a gyerekeid, és hol anyakönyvezték öket (Nagyok és Niedersachsen?).
Brandenburgban 2006 ban semmi szemforgatás nem volt az ékezetes név miatt. Nem néztek semmilyen listát, nem kérdezték milyen állampolgárságú ( a mama német ), automatikusan németet csináltak belöle. Otthon komplikáltabb volt magyart is csinálni belöle.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 9 hónapja #6358 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar név anyakönyvezése Németországban

elckerlyck írta: @DECOTEXT "Az attól függ, hogy milyen állampolgár!"Nem tudom milyen idösek a gyerekeid, és hol anyakönyvezték öket (Nagyok és Niedersachsen?).Brandenburgban 2006 ban semmi szemforgatás nem volt az ékezetes név miatt. Nem néztek semmilyen listát, nem kérdezték milyen állampolgárságú ( a mama német ), automatikusan németet csináltak belöle. Otthon komplikáltabb volt magyart is csinálni belöle.


Nos, én csak magyar állampolgár vagyok (nem lesz nekem ebből valami bajom?) :laugh: . Nejem idővel kettős: magyar és német, lányom ma (32), hármas államplgár: magyar, német, mexikói, s a fiam (30) kettős: magyar és német! Mindenki otthon született magyar. Mivel a többi állampolgárság utólagos volt, igy nálunk voltak gondok, de volt megoldás is!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6360 Írta: Tizy
Tizy válaszolt a következő témában: Magyar név anyakönyvezése Németországban

Szia Decotext!
Engem az érdekelne hogy hogyan sikerült a német állampolgárság mellett még más állampolgárságokat is megtartani illetve megszerezni? Mert unokaöcsém egyelőre szerb állampolgár, de van neki német útlevele is mivel Münchenben született,most Szerbiában él, de azt mondták hogy 18 évesen majd választania kell a kettő állampolgárság közül.Köszi a válaszod , további kellemes napot Tizy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja #6478 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar név anyakönyvezése Németországban

Tizy írta: Szia Decotext!
Engem az érdekelne hogy hogyan sikerült a német állampolgárság mellett még más állampolgárságokat is megtartani illetve megszerezni? Mert unokaöcsém egyelőre szerb állampolgár, de van neki német útlevele is mivel Münchenben született,most Szerbiában él, de azt mondták hogy 18 évesen majd választania kell a kettő állampolgárság közül.Köszi a válaszod , további kellemes napot Tizy


Igen, neki választania kell mert Szerbia nem EU. Az EU-n belül Németországban van egy (úgy emlékszem) 2003-as törvény, hogy Eu állampolgár megtarthatja az eredi állampolgárságát.
(Lányom házassága révén kapta meg a hermadik állampolgárságát!)

Ne haragudj, de hogy nálunk hogyan sikerült a kettős állampolgárság még az NDK bedőlése előtt, az nem publikus, mert gyakorlatilag egy törvény hiányosságát hasznéltuk ki (otthon Mo.-on)! A lényege, hogy egy hónapig "hontalan" státusszal operáltunk! Ma már ez nem is menne! Én egyébként maradtam CSAK magyar vagyok s nem is kell más!. Semmi gondom ezzel sehol a világon! Az egytelen "hátrányom?" hogy nem vagyok itt kint választópolgár! (Na, bumm!) Nem értem miért akarnak az emberek mindenáron német állampolgárságot?! Pláne hogy május 1. óta (2011) magyarok is korlátlanul jöhetnek dolgozni ide!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6484 Írta: Tizy
Tizy válaszolt a következő témában: Magyar név anyakönyvezése Németországban

Köszi a válaszod: Csak kivancsi voltam , mert ugye a családomban van jónéhány ember aki anno súlyos márkákat fizetett azert hogy lemondjon az (horvát, szerb, bosnyák vagy mégrégebben jugoszláv)állampolgárságáról azért hogy a németet felvehesse. Azonban van néhány rokonom aki az állandó tartózkodási engedélyével él kinn Németországban, nekik se hiányzik hogy német állampolgárok lehessenek, mert mint ahogy azt irtad nem hiányzik a szavazati jog neked, nekik se hiányzik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!