Munkaügyi vita - Németország

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #6237 Írta: meuselwitz
Munkaügyi vita - Németország téma létrehozva meuselwitz által

Sziasztok,kérném segitségeteket abban hogy Németországban ki foglalkozik,milyen hatosághoz kell fordulni ha magyar cégtöl kifolyólag bármilyen sérelem éri az embert.Pl .túlóra,müszekpotlék nem fizetése,az utánunk járó adóvisszatérités igazolása,valamint a fizetésünk utáni bérpapirjaink ki nem adása.Ebben kérném segitségeteket hogy kihez lehetne e számunkra szerintünk jogos kérésekel fordulni.Elöre is köszi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 9 hónapja #6278 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkaügyi vita - Németország

meuselwitz írta: Sziasztok,kérném segitségeteket abban hogy Németországban ki foglalkozik,milyen hatosághoz kell fordulni ha magyar cégtöl kifolyólag bármilyen sérelem éri az embert.Pl .túlóra,müszekpotlék nem fizetése,az utánunk járó adóvisszatérités igazolása,valamint a fizetésünk utáni bérpapirjaink ki nem adása.Ebben kérném segitségeteket hogy kihez lehetne e számunkra szerintünk jogos kérésekel fordulni.Elöre is köszi.


Elöször is a véleményem: semmi esélyed! Ez magyar ügy
igy jogilag csak is otthon lehet hatékonyan valamit tenni!


Amit tehetsz az a következö: az Allianznak vannak magyar ügyvéd képviselöi. Én is innen az NSZK-ból pereltem be az E-ON-t mert 68 ezer foritos gázszála tartozásukat nem akarták rendezni. Megnyertem, de az önrészem 150 euró volt ami akkor 40 ezer forint volt tehát mérlegelni kell hogy megéri e!


Fontos: az ilyet csakis akkor érdemes kezdeményezni, ha van jogi védelmi biztositásod. Ez otthon ismerletlen! Ez olyan biztositás ami állja a peres ügyeid költségeit, kivévé öröklésjog. (Viszont munkaügyre, közlekedésre, vagy privát mindenre érvényes.) Nekem itt kint az Allianznál van ilyenem, s annál volt 150 euró az önrész. Ök fogadtak fel egy pesti (magyar) ügyvédet aki képviselt az E-On-al szemben!

MINDENKINEK AJÁLOM, HOGY HA KIJÖN NÉMETORSZÁGBA, AKKOR EGY JOGI BIZTOSITÁS LEGYEN AZ ELSÖ, AMIT MEGKÖT, HA LEHET MÉG MINDEN ELÖTT!! (munkaszerzödés, lakbérszerödés, stb elött!!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 9 hónapja #6279 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkaügyi vita - Németország

Mindez otthon történt, vagy itt, Németországban dolgoztatott a magyar cég? Ez nem mindegy! Az sem mindegy, hogy a cég még itt van még kint, vagy egyáltalán létezik e még?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • feco100
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #6294 Írta: feco100
feco100 válaszolt a következő témában: Munkaügyi vita - Németország

Szia!Csak ennyit füznék az egészhez h Decotexnek igaza van teljesen.Én is igy jártam évekig mint TE de nem sok esély van a magyar cég ellen,csak otthon de vannak olyan rafináltak,hogy nagyon nagy jogi hátterük van,labdába sem rughatunk ellenük.Rafinált ilyen esetben a szerzödésük amit aláiratnak veled(tapasztalat)nekem is vannak nagyon jo ügyvéd ismeröseim otthon de azt mondták hogy az ilyen nagyon kemény dio,sokba kerül neked is és nem biztos ,h megnyerik a pert.Szoval mérlegelni kell megéri vagy nem,nekem nagyon sokkal tartoznak,sokba kerülne ez az egész herce-hurca és nem, biztos h én nyerek!Te döntsd el de szerintem min az esélyed!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!