Magyar állampolgárság nélkül

Több
12 éve 8 hónapja #6870 Írta: nagyberci
Magyar állampolgárság nélkül téma létrehozva nagyberci által

Informaciot szeretnek toletek. En meg roman allampolgar vagyok, a magyar allampolgarsagot kb 1 honap mulva kapom meg. Ha kimegyek most es lakast tudok berelni, kerhetem-e a tartozkodasit? Persze munkahelyem meg nem lesz, amig meg nem kapom a magyar allampolgarsagot.
Koszonom elore is a valaszotokat.

Azert vagyunk a vilagon, hogy valahol otthon legyunk benne!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6876 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Magyar állampolgárság nélkül

Szia,
szerintem egyszerűbb, ha megvárod amíg megkapod a magyar állampolgárságot a magyar papírokkal. Addig is kimehetsz, hiszen Románia is uniós ország, 3 hónapig nyugodtan kint lehetsz mindenféle bejelentési kötelezettség nélkül, csak 3 hónap folyamatos tartózkodás után kell bejelentkezni egy német lakcímre. Addigra megkapod a papírokat is, akkor meg már semmi gondod nem lehet.
Azt nem tudom pontosan, hogy ha most lakást bérelsz, akkor megkapod-e rögtön a tartózkodásit, de szerintem mire kimész, találsz lakást, kibéreled, beköltözöl, stb, simán letelik az egy hónap:)
Munkavállalás szempontjából mindenképp egyszerűbb lesz magyar állampolgársággal, úgy tudom, hogy Romániával szemben még fennáll az engedélyhez kötött munkavállalás.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6993 Írta: lacko
lacko válaszolt a következő témában: Magyar állampolgárság nélkül

Hello,

kérdésem van Gergőhöz.Az oldalon meghirdetett állásokra jelentkezhetnek-e olyan személyek kik pillanatnyilag még nem magyar állampolgárok,vagy csak kizárolag magyar állampolgársággal rendelkezők.
Láttam egyes hirdetéseknél ez ki van hangsúlyozva (mármint,hogy ne is jelentkezzenek ilyenek),másikaknál nincs.

Üdv.
Lacko

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6994 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar állampolgárság nélkül

Ahol nagy volt a jelentkezők száma ezekből az országokból kiírtuk, máshol nem de az egyértelműség kedvéért mindegyik hirdetésbe beillesztettem. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: lacko

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!