Részletes keresés

Keresési találatok (Keresett szöveg: felmondas)

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2013 márc. 16 22:29
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondási időre járó bér

Felmondási időre járó bér

Kategória: Jogszabályok Németországban

prosperus írta: Masfel ev utan azert mar tudnod kellene, hogy "Verleiher" Leih Firma.
A gond ott van dct. ha felmondott a Verleiher, akkor nem jar love.
Ha nem mondott volna fel akkor addig jarna a Mindestlohn, mig ujra munkaba
nem iranyitjak..........
Ha valoban masfel evig dolgozott ott ahol.........akkor az szerintem 18 honap es
jar neki az Arbeitslosengeld. :

Az én olvasatomban "leicht " cégről van szó. Én ezt nem a "Verleiher"-nek értettem! Azt hittem ez cégnév vagy mi! Természetesen az egy ilyen "Seelenverkäufer" cégnél teljesen mások a körülmények! Ennek ellenére szerintem bárhol is dolgozol hosszabb ideig, a felmondási időre jár fizetés kivéve, (valóban) ha a szerződésben más foglaltatik! Ezért írtam neki ilyen részletesen! Ha valóban munkaerő közvetítő a volt cége és ha valóban van felmondási ideje, akkor azonban jár neki a minimálbér amit a kormány előírt ezeknél a cégeknél!
  • prosperus
  • prosperus profilkép
2013 márc. 16 16:41 - 2013 márc. 16 16:49
prosperus válaszolt a következő témában: Felmondási időre járó bér

Felmondási időre járó bér

Kategória: Jogszabályok Németországban

megkaptam a felmondásomat a leicht firmámtól, arra hivatkozással, hogy a gazdasági helyzet miatt nem tud munkát biztosítani. A munkaügyi hivatalban már bejelentkeztem. Néztem a fórumot, de

Nem tudom milyen "könnyü" cegröl beszelsz? :confused:
Masfel ev utan azert mar tudnod kellene, hogy "Verleiher" Leih Firma.
Ha azonnali hatallyal felmondtak, nem jar egy Cent sem....... :S
Attol is függ, hogy jarna e neked a tovabbiakban penz, hogy mit ir a szerzödesed.
Ha benne van, hogy joga van a "Verleiher"-nek minden felmondasi idö nelkül
neked felmondani akkor nem jar szinten egy Cent sem....
Tudom, hogy a dct. mas berkekben mozog, de a AÜ cegeknek igen sokretüek
a szerzödeseik.
Ha bejelentkeztel az Arbeitsamton mint Arbeitssuchender, azt jol tetted, mert ez
a kötelesseged.
Ha közben te talalnal szemelyesen munkat azonnal kell jelenteni az Arbeitsamtnak.
A gond ott van dct. ha felmondott a Verleiher, akkor nem jar love.
Ha nem mondott volna fel akkor addig jarna a Mindestlohn, mig ujra munkaba
nem iranyitjak..........
Ha valoban masfel evig dolgozott ott ahol.........akkor az szerintem 18 honap es
jar neki az Arbeitslosengeld. :clap: :clap: :clap: :clap:
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2013 márc. 15 19:52
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondási időre járó bér

Felmondási időre járó bér

Kategória: Jogszabályok Németországban

ZoliVeszprem írta: Ideáig nem kértem segítséget, most több mint másfél év után megkaptam a felmondásomat a leicht firmámtól, arra hivatkozással, hogy a gazdasági helyzet miatt nem tud munkát biztosítani. A munkaügyi hivatalban már bejelentkeztem. Néztem a fórumot, de arra vonatkozóan nem találtam bejegyzést, hogy a felmondási időre Németországban jár-e bér, és arra vonatkozóan sem, hogy amennyiben felmondási időn belül találnék másik munkáltatót, lehetséges e ott azonnal a munkát felvenni. Munkát jelenleg nem tudnak biztosítani, és erre még fizetés sem jár, mivel a zeitkontóm üres. Létezik ez?


Szerintem itt több dolgot keversz és ezért előttem sem egészen tiszta a dolog! Először a végén kezdve, ha "Zeitkontód" van az azt jelenti, hogy a túlórákat nem fizetik, de lecsúsztathatod! Ha ezen minusz van (ahol,dolgozom ott 100 óra minusz is lehet) akkor azt le kell valamikor dolgozni, ha több a munka. Ha közben felmondanak, akkor ezt levonják rendszerint a minuszt a béredből! Igy előfordulhat, hogy a felmondási idődre nem kapsz semmit ha minusz órád olyan sok! Nálatok valószinű nem lehet minusz a "Zeitkonto"-n ezért próbálkoznak, de szerintem bér jár! A felmondási időt ugyanis nem a pluszórákkal kell finanszírozni! Ne rezelj be, fenyegessd meg őket, hogy ügyvédhez fordulsz!

Most a kérdésedre: a felmondási idő alatt teljes bér jár (hacsak nincs valamilyen tartozásod, vagy az előbb említett minuszórák miatt) Ha a felmondási idő lejárta előtt állsz munkába (máshol), a fennmaradt időt, elvileg kp. ki kell fizetniük. (Elvileg!) Sok cég azonban nem fizeti a fennmaradó időt azzal, hogy nem állsz rendelkezésre! Jogilag nem tudom, hogy ez mennyire legális, de ilyen is volt már nálunk! (A dolgozó legtöbbször nem perel ilyenkor, mert ez rossz fényt vet rá az új munkahelyen!) Ezt tudják a régi helyen....) Ja, és mégegy! A felmondási dő alatt dolgoznod kell, hacsak nincs kiadatlan szabid és lecsusztatni való pluszod! Az viszont megengedett, hogy a munkaadó azt mondja nem kell bejönni többet! (Freistellung) Akkor is a felmondási dőre bért kell adnia! Ha viszont "kiléptél" gyakorlatilag minden jogod megszünik! Ekkor mindenben a munkaadónak lesz igaza. A bíróság előtt is, kivéve egy esetben, s ez a MOBBING , de ezt neked kell bizonyítanod ami qrva nehéz!
  • ZoliVeszprem
2013 márc. 15 17:46
Felmondási időre járó bér téma létrehozva ZoliVeszprem által

Felmondási időre járó bér

Kategória: Jogszabályok Németországban

Ideáig nem kértem segítséget, most több mint másfél év után megkaptam a felmondásomat a leicht firmámtól, arra hivatkozással, hogy a gazdasági helyzet miatt nem tud munkát biztosítani. A munkaügyi hivatalban már bejelentkeztem. Néztem a fórumot, de arra vonatkozóan nem találtam bejegyzést, hogy a felmondási időre Németországban jár-e bér, és arra vonatkozóan sem, hogy amennyiben felmondási időn belül találnék másik munkáltatót, lehetséges e ott azonnal a munkát felvenni. Munkát jelenleg nem tudnak biztosítani, és erre még fizetés sem jár, mivel a zeitkontóm üres. Létezik ez?
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2013 márc. 11 13:28
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Albérlet azonnali hatályú felmondása

Albérlet azonnali hatályú felmondása

Kategória: Szállás Németországban

Mapecke írta: A lakas szerzodesunket szeretnem felmondani de nem szeretnem letolteni a 3 honap felmondasi hataridot ugyanis peneszedik a lakas. A kerdes az, hogy hivatkozhatok-e a falak peneszesedesere? esetleg valaki volt mar ilyen helyzetben...Fontos lenne az is hogy a kautiot is vissza kapjam amit a lakasra fizettem. Elore is koszonom a valaszaitokat! Kellemes hetet kivanok mindenkinek!

Kedves Mapecke! Nehéz ügy. Bizonyitanod kellene, hogy a bérbevételkor nem volt penészes, és azt is, hogy megfelelöen laktad a lakást. (Szellöztettél, stb.) Nem ártana egy szakértöi jelentés a penezedés mértékéröl és állapotárol valamint eloszlásárol sem! Ezek bizony pénzbe kerülnek! Ha van jogvédelmed akkor könnyebb a helyzet! Fordulj ügyvedhez. Még könyebb lenne, ha valaki a családban már köhög...... (Ilyen volt nálunk, s lányom mitt -orvosi papirral- azonnal elhagyhattuk a lakás 2000-benl) Elképzelhetö, hogy a kautinot megtartja a tulaj még akkor is, ha letöltöd a felmondási idöt, éppen a penészedés miatt! Ö azt mondja, hogy elötte nem volt az, Te okoztad! Bizonyitsd be, hogy nem.....(Én azt ajánlom, hogy ha még nem szóltál a tulajnak ezügyben, akkor maradj csendben, mondj fel szabályosan, s közben keress új kérót!) Ez lesz talán a legolcsóbb!
  • Mapecke
  • Mapecke profilkép
2013 márc. 11 11:18
Albérlet azonnali hatályú felmondása téma létrehozva Mapecke által

Albérlet azonnali hatályú felmondása

Kategória: Szállás Németországban

Sziasztok!
A lakas szerzodesunket szeretnem felmondani de nem szeretnem letolteni a 3 honap felmondasi hataridot ugyanis peneszedik a lakas. A kerdes az, hogy hivatkozhatok-e a falak peneszesedesere? esetleg valaki volt mar ilyen helyzetben...
Fontos lenne az is hogy a kautiot is vissza kapjam amit a lakasra fizettem.
Elore is koszonom a valaszaitokat! Kellemes hetet kivanok mindenkinek!
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2013 febr. 19 17:45
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondás közös megegyezéssel

Felmondás közös megegyezéssel

Kategória: Jogszabályok Németországban

gybbonito írta: Sziasztok!! Hütőraktárba dolgoztam , végig dolgoztam a január hónapot , majd el akartak küldeni egy másik raktárba dolgozni , amire mondtam nem megyek 2 hetente havonta máshová .Erre kaptam egy aufhebungsvereinbarung papiruszt.Ez volt február 1 napján .Ma ugyebár már február 19 van. És eddig csak a január havi elszámolást kaptam meg.Fizetés sehol. Az lenne a kérdésem hova tudok ilyenkor fordulni???

Ez munkamegtagadás! Örülj, hogy a januári béred megkaptad, mert ha egy munkarő kiesik akkor bizony ez kárt is okhozhat a cégnek, mert kalkuláltak veled! Az "Aufhebungsvereinbarung" vagy "aufhebungsvertrag" az egy "közös megegyezéssel egy felmondás". Ha aláírtad (?) az pech! Akkor valóban indúlj el keletre, ahogy Prosperus mundta!

:chuckle:

Hogy lehet megtagadni a munkát? Ez munkahely, benne a nevében! Egy hűtőkamrában
a munka, az segédmunka. A munkaadó oda küld ahova akar mert ez nem szakma, de még akkor is ha az lenne!!




Was ist ein Aufhebungsvertrag?
Im Gegensatz zu einer einseitigen Kündigung wird ein Aufhebungsvertrag im Einverständnis zwischen dem Arbeitgeber und dem Arbeitnehmer geschlossen, um ein Arbeitsverhältnis aufzulösen. Grund für einen Aufhebungsvertrag kann beispielsweise sein, dass Arbeitgeber bzw. Arbeitnehmer betriebs- oder verhaltensbedingte Kündigungen und eventuell damit verbundene langwierige Kündigungsprozesse vor dem Arbeitsgericht vermeiden wollen. Oder der Arbeitnehmer will einen Job in einem anderen Unternehmen antreten und die alte Arbeitsstelle deshalb möglichst schnell, aber im guten Einvernehmen verlassen.

  • prosperus
  • prosperus profilkép
2013 febr. 19 12:32
prosperus válaszolt a következő témában: Felmondás közös megegyezéssel

Felmondás közös megegyezéssel

Kategória: Jogszabályok Németországban

Az lenne a kérdésem hova tudok ilyenkor fordulni???

Keletre!..................... :whistle:
Ha az van a szerzödesedben, hogy a munkaltato az üzem területen
olyan területekre is beoszthat ahol eppen szükseg van a Personalra,
akkor "nem azt kerdezed, hogy miert ugorjal, ha ugrani kell, hanem
azt hogy milyen magasra".?

Mit einem Aufhebungsvertrag regeln Arbeitgeber und Arbeitnehmer
einvernehmlich die Auflösung des Arbeitsvertrages.

Ami annyit jelent, hogy az egyik labad mar a küszöbön kivül van.
A munkamegtagadas nemetorszagban egy azonnali Kündigungsgrund!!! :clap:
  • gybbonito
2013 febr. 19 07:27
Felmondás közös megegyezéssel téma létrehozva gybbonito által

Felmondás közös megegyezéssel

Kategória: Jogszabályok Németországban

Sziasztok!! Hütőraktárba dolgoztam , végig dolgoztam a január hónapot , majd el akartak küldeni egy másik raktárba dolgozni , amire mondtam nem megyek 2 hetente havonta máshová .
Erre kaptam egy aufhebungsvereinbarung papiruszt.
Ez volt február 1 napján .
Ma ugyebár már február 19 van. És eddig csak a január havi elszámolást kaptam meg.
Fizetés sehol.
Az lenne a kérdésem hova tudok ilyenkor fordulni???
  • prosperus
  • prosperus profilkép
2013 febr. 02 18:07
prosperus válaszolt a következő témában: Visszautasított felmondás

Visszautasított felmondás

Kategória: Jogszabályok Németországban

Írásban nem, de szóban utasított. Minden bérpapíron ott van a ledolgozott órák száma.
Egyébként építőipar, villszerelés.

Hadd ne tudjam hogy ki ez a ceg. :puke:
Csak röviden.
1) Ha ra van irva a Lohnabrechnungodra az össz orak szama, ugyis kell a
Steuerbüronak benneteket elszamolni. Mar egyszer közöltem, hogy nem
tudom mi all a munkaszerzödesben. A Steuerbüro pedig nem jatszhat sem a
Finanzamtal, sem a tovabbi Sozialis Forumokkal.
2) Ha ti 220 orat dolgoztok annyinak is kell ott lennie a beralszamolason.
220 x 7,00 Euro / 8,00 Euro etc................= Xösszeg.
3) Ha csak orak vannak feltüntetve akkor valoszinü, hogy elszamol benneteket
220 x 6,00 Euro = 1.320,00 Euro es varhattok a tulorara, mert a Steuerberater
ugy tudja, hogy 1.320,00 : 160= 8,25 netto Euroert dolgoztok.......................
Tehat kurva jol kerestek, mert senki nem tudja, hogy hany orat is dolgozok
valojaban es a tarifa szerint a 8,25 netto joval több, mint amit kapnal
9,85 Euro bruttonal.
A romanokra pedig ne haragudjal, nem ök tehetnek rola, meg ha halvany
fogalmuk sincs a Gebäudetechnikarol, mert manapsag minden (majdnem)
nemet ceg ezzel probalkozik, hogy levaltja a magyarokat a bocskorosokra.
Es azert se haragudjal meg ,hogy miert. Miert is ne?
Sajnos sokan (TISZT A KIV.) magyarok beleszarnak az utobbi idöben ugy
a teljesitmenyre mint a minösegi munkara, ezert dönt ugy a nemet, hogy mi a
szarert fizetek en a magyarnak többet, ha semmivel sem jobb mint a
bocskoros.
Egyet ,de nagyon vessen mar minden magyar abba a pici agyaba , ha van
( tiszt. a kiv.): Senki sem nelkülözhetetlen. :wait:
Es.
Kutya vilag lesz, ha mar nem kell sem a romannak sem a bulgarnak a
munkavallasi es tartozkodasi engedely.!!
Elgondolkoztak ezen mar a magyar melosok??
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2013 febr. 01 16:41
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Visszautasított felmondás

Visszautasított felmondás

Kategória: Jogszabályok Németországban

toi írta: Ha igény van rá, beszámolok a fejleményekről.
A másik két baustelle-n elkezdődött a leépítés, mivel megérkezett az olcsó munkaerő, déli szomszédaink. Azzal indokolták, hogy ők kevesebbért dolgoznak. Megjegyzem, mi sem vagyunk agyon fizetve.

Biztosan van rá igény mert nem egyedi eset a tietek!
Még egyszer! Ne várakozz hanem tegyél valamit! A munkát lássd el előírásszerűen, de többet ne csinálj! Közben folyamatosan nézz új munkahely után! (Ezt azonnal tedd meg! Pályázz sok helyre, legfeljebb ha maradni tudsz ott ahol most vagy, akkor nemet mondasz!) Ha megvárod, hogy kitegyenek, akkor kényszerlépésben vagy s ez rossz! Ha van 1-2 olyan lehetőséged talonban, ahova mehetsz, akkor nagy szád lehet és érvelni is tudsz hogy "nem vagy rászorulva, mert máshol is kell a munkád"....! Hidd el, azoknak kisebb az esélyük akik, mindenbe beletörődnek!

Ne ők mondják meg, hogy Te miért nem kellesz már, hanem
Te mond meg nekik, hogy miért van rád szükségük! Ezután
akár már a bérről is lehet fecsegni! Igaz, a pakliban az is
benne van, hogy váltanod kell, de azért kell pályázni, hogy
ne lehess zsarolható!
  • toi
2013 jan. 31 20:46
toi válaszolt a következő témában: Visszautasított felmondás

Visszautasított felmondás

Kategória: Jogszabályok Németországban

Jan. 3 óta nem túlórázunk, csak a napi kötelezőt dolgozzuk le, de azt is lassítva.
A szerződés tartalmazza a túlórákat, és azt is, hogy ha elérted a 160 órát, akkor kifizeti. Ez október-november magasságában meg is történt.
Találtunk ma egy ügyvédet, aki elvállalta a csoport képviseletét. Bekérte a papírokat, ellátott tanácsokkal. Jövő héten megy a felszólítás. Meglátjuk, arra mit lép.
Köszönöm az eddigi tanácsokat és segítséget.
Ha igény van rá, beszámolok a fejleményekről.

(A másik két baustelle-n elkezdődött a leépítés, mivel megérkezett az olcsó munkaerő, déli szomszédaink. Azzal indokolták, hogy ők kevesebbért dolgoznak. Megjegyzem, mi sem vagyunk agyon fizetve.)
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2013 jan. 30 19:25
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Visszautasított felmondás

Visszautasított felmondás

Kategória: Jogszabályok Németországban

toi írta: Nem én leveleztem vele. A csoportvezető (15-en vagyunk, mindenki ugyanebben a cipőben) a hivatalos céges e-mailen, ill. a bautagebuch-ok végén jelezte nem is egyszer.Kérte, hogy oldják meg a problémát, mert május óta ez megy. Év végére ígérték a több, mint 160 óra túlóra kifitetését is. Mai állás szerint se december, se túlóra, és fenyegetőzik, hogy megnézhetjük magunkat, ha nem túlórázunk.Írásban nem, de szóban utasított. Minden bérpapíron ott van a ledolgozott órák száma.
Egyébként építőipar, villszerelés.

A szóban kiadott utasítás érvénytelen! Ha 15-en vagytok az meg már hatalom (ha összetart a banda). A túlórát így nem kell kifizetnie, hiába van a bérszámfejtésen a ledolgozott óra feltüntetve. Még csak pótlékokat sem kell adnia, mert mondhatja, hogy csúszatssátok le! Csak az irásban kiadott utasítás kötelezi erre! Még egyszer! Ne túlórázzatok, s a "megnézhetitek magatokat" várjátok meg! Nem tud mi tenni hidd el. Dolgozzatok előírásosan de lassan! Csak csapkod és megpróbál megfélelmiteni, viszont nem köteles a túlórát kifizetni, pláne nem ha a szerződésedben ez nincs konkrétan (kiemelve) benne!!

Ha nekem nem hiszel, akkor melózzatok tovább, hitelben! :angry:
  • toi
2013 jan. 30 18:31
toi válaszolt a következő témában: Visszautasított felmondás

Visszautasított felmondás

Kategória: Jogszabályok Németországban

Nem én leveleztem vele. A csoportvezető (15-en vagyunk, mindenki ugyanebben a cipőben) a hivatalos céges e-mailen, ill. a bautagebuch-ok végén jelezte nem is egyszer.
Kérte, hogy oldják meg a problémát, mert május óta ez megy. Év végére ígérték a több, mint 160 óra túlóra kifitetését is. Mai állás szerint se december, se túlóra, és fenyegetőzik, hogy megnézhetjük magunkat, ha nem túlórázunk.
Írásban nem, de szóban utasított. Minden bérpapíron ott van a ledolgozott órák száma.
Egyébként építőipar, villszerelés.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2013 jan. 30 16:47
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Visszautasított felmondás

Visszautasított felmondás

Kategória: Jogszabályok Németországban

toi írta: Nem akarok még ráhúzni, persze kötelez továbbra is a túlórára, és a szombati munkavégzésre. Azoknak, akik korábban felmondtak nem hogy a túlórát, de az elmaradt bérük egy részét sem fizették ki.



Először is, ha kötelez a túlórára, akkor azt írásban kell megtennie! (Ez a törvény!) Ha csak mondja, az nem elég. Bolints rá, mond, "hogy lehet róla szó", de addig nem túlórázz! "Dienst nach Vorschrift!" << Ettől úgy is ki fog akadni! Minden előírást és védő cuccot használj és tarts be! (Így így sem lehet dolgozni, még nálunk sem az irodában!) Ne Te mondj fel, mert akkor 3 hónapig nem kapsz egy fillért sem! Csak annyit dolgozz (és nyugisan, de precizen!) ami a szerződésedben van! Idegesítsd ezzel fel! Ha felmond, akkor viszont minden a Te oldaladon van, s a munkaügyi bíróság símán neked az igazat! Ebben az esetben mond meg neki, hogy ha nem rendezi a fizetést, mész a munkaügyi biróságra., de EZ CSAK AZ UTOLSÓ ÉRVED LEGYEN, mert több valószínű nem lesz.....! (Köss előbb jogi védelemre biztositást!)
  • prosperus
  • prosperus profilkép
2013 jan. 30 14:56
prosperus válaszolt a következő témában: Visszautasított felmondás

Visszautasított felmondás

Kategória: Jogszabályok Németországban

Fel lett szólítva e-mailben nem is egyszer. Erre vagy nem jött válasz, vagy csak hitegettek

Hiba,hiba................... :(
Te nem a baratnöddel levelezel. A ceg közli veled ,vagy sem, hogy az emailed
a spam rovatba landolt es ezert nem valaszolt, vagy meltoztatott valaszra teged.
Minden ilyen es ehhez hasonlo levelet lehetöleg "Einschreiben/ Rückschein" kell
feladnod, hogy legyen nyoma.
Az hogy 30 nap volt a probaidö gondolom mar letelt. Valoszinü, hogy ebben az
esetben, ha ma kündigolsz akkor Februar vegevel ervenyes a tavozasod.
Ehhez ismerni kellene a szerzödesed minden sorat, hogy barki is segiteni tudjon.
Azonnali felmondas? Lehetseges, de ha helyetted potlast kell keresnie a
munkaltatodnad ezen költsegekkel megterhelhet.
Ha mar a munkaltatod kifizette a szallasodat Februar vegeig akkor ezen
költsegekkel is megterhelhet! :whistle:
A masik, hogy a 210 ora nem kötelezö illetve nem kötelezhetnek erre.
Nem artana tudni szakmad, helyileg ca. hol dolgozol, tudom, hogy ezt a
Gergoo radirozza, de ott valami nem franko, ha egymas utan mondanak fel
a dolgozok.............. :wait:
  • toi
2013 jan. 30 06:04
toi válaszolt a következő témában: Visszautasított felmondás

Visszautasított felmondás

Kategória: Jogszabályok Németországban

Fel lett szólítva e-mailben nem is egyszer. Erre vagy nem jött válasz, vagy csak hitegettek.
A túlórákat havi szinten leigazolják, csatolva van a bérpapírok mellé. Azon látszik, hogy ledolgoztál 210 órát, de csak 168-at bér számfejtettek le. Próbaidőm 30 nap volt.
Élhetek az azonnali felmondással? Nem akarok még ráhúzni, persze kötelez továbbra is a túlórára, és a szombati munkavégzésre. Azoknak, akik korábban felmondtak nemhogy a túlórát, de az elmaradt bérük egy részét sem fizették ki.
  • prosperus
  • prosperus profilkép
2013 jan. 29 12:01
prosperus válaszolt a következő témában: Visszautasított felmondás

Visszautasított felmondás

Kategória: Jogszabályok Németországban

Ez azt jelentené, hogy minden hónap 15-ig a számládon kell, hogy legyen a munkabéred.
Ez május óta nem valósult meg, 3-4 hetet csúsztak az átutalások. Pl.: az augusztusi béred októberben, a szeptemberi novemberben, az októberi decemberben érkezett, ill. érkezik meg.

Mar Majusban elinditottam volna a balhet es lehetöleg ahogy egy forumozo is
jelezte, mindent irasban.
Kündigen, Arbeitsgericht..............amennyiben a teljesitett oraidat
a munkaltato vagy annak kepviselete leigazolta.
Ha nem tudod oraidat gerichtlich az asztalra tenni nem latok sok Chancot,
s ebben az esetben marad a Kündigung. :wait:
  • Firma
  • Firma profilkép
2013 jan. 28 16:25
Firma válaszolt a következő témában: Visszautasított felmondás

Visszautasított felmondás

Kategória: Jogszabályok Németországban

Szia,
a 15-ei datumbol kiindulva, epitöiparban dolgozhatsz. Amennyiben kesik a fizetesed , es ez mar nem ez elsö, miert nem kerdezed meg irasban, hogy mi az oka? Nagyon fontos, hogy a feljelentes elött, mindent irasban kerdezz meg, ami nyomja a lelkedet es, a legjobb emailben es postan. Ha nem kapsz valaszt akkor felmondhatsz. Amugy is 6 honap a probaidö....habar a Te szerzödesedben mennyi? probaidön vagy meg? Olyan nincs, hogy egy munkaado nem fogadja el a felmondasodat, estleg a datumon vitatkozhattok, de nem vagy Te az Ö rabszolgaja......
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2013 jan. 25 22:43 - 2013 jan. 25 22:49
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Visszautasított felmondás

Visszautasított felmondás

Kategória: Jogszabályok Németországban

Ez nem egy dolog, külön kell kezelned!

Ez azt jelentené, hogy minden hónap 15-ig a számládon kell, hogy legyen a munkabéred.Ez május óta nem valósult meg, 3-4 hetet csúsztak az átutalások. Pl.: az augusztusi béred októberben, a szeptemberi novemberben, az októberi decemberben érkezett, ill. érkezik meg.
Azt kérdezném, hogy ez esetben élhetek-e a rendkívüli / azonnali hatályú felmondással?

A dolog ennél úgy megy, hogy írásban szólitsd fel) vagy kérdezz rá, hogy miért nem ragaszkodnak a szerződéshez! Lehet, hogy gazdasági oka van ami ellen semmit nem tehetsz, de a felmondási dővel felmondhatsz ha nem tetszik!

**********************************************************************

Hivatkozhatok-e valamilyen paragrafusra vagy törvényre?
Hivatkozhatsz! Tudsz ilyenről? Én 23 éve vagyok itt kint, de egyszer nem hallottam, hogy ha gazdasági oka van valaminek, hogy akkor arra törvény van, hogy a melós igazat kapjon! Próbálkozz! Fordulj ügyvédhez. Gondolom ez nem gond, mert van jogi biztositásod így símán perelheted őket, de a munkahely az fuccs!
;)
**********************************************************************


Mehetek-e a munkaügyi bíróságra? Az más kérdés, hogy tavalyról van még 180 órányi kifizetetlen túlórám. Ezt követelhetem-e a felmondáskor, ill. jogi úton?
Persze hogy mehetsz bíróságra! A tavaji túlórád nem fizetik ki (nem is követelheted!) mert valószinű időszámlán van, ami jogszerű! Ezt lecsúsztathatod, ha el akarsz menni vagy szabadnapok kellenek. (A mi cégünknél is igy van. Egy túlórát nem fizetnek ki, de ez BENNE VAN A SZRZŐDÉSEDBEN!) Ha nincs, akkor sem fogják kifizetni, mert csak akkor kell a törvény szerint az ilyet fizetni ha írásban utasítottak a túlórára! (Ha önkéntes volt az pech! Maad a csúsztatás! Ha másképpen nem megy ez csökkenti a felmondási idődet!

*************************************************************************

Mi van akkor, ha nem fogadja el a felmondásom?
Semmi! Nem köteles elfogadni, attól még érvényes, ha a szerődésed szerint mondasz fel és betartod a felmondási időt!!
101 - 120 találat megjelenítése 186 találatból.