Lejárt orvosi alkalmassági

Több
10 éve 11 hónapja #31126 Írta: ripped1985
Lejárt orvosi alkalmassági téma létrehozva ripped1985 által

Sziasztok!

Ha lejár a jogsim orvosi érvényessége június 20-án, viszont maga a jogsi augusztus 26-ig érvényes, a köztes időben vezethetek? Gondolom ezt azért, mert Németországban nem kell orvosi alkalmassági hozzá.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31132 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Lejárt orvosi alkalmassági

Nem nem vezethetsz....hivatalosan
De amúgy mindenkinek felhívnám a figyelmét, hogy amíg nem német állampolgár, addig a hivatalos iratait érintö kérdésekben a magyar jogszabályok vonatkoznak rá.
De ez így van az alkoholfogyasztással is: nem bizony még egy korty sört sem ihatsz meg ,hiába asok idióta aki azt mondja: dehát itt lehet xy ezrelék.....tévhit....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31199 Írta: pimpa
pimpa válaszolt a következő témában: Lejárt orvosi alkalmassági

"" lejár a jogsim orvosi érvényessége június 20-án,,
Cseréld le Német jogsira. ( Feltételezem itt élsz Németországban )
Hamar megvan. Mire lejárna az orvosid, már kezedben az új jogsi.

Igaza van Wondersen-nek. :wait:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31314 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lejárt orvosi alkalmassági

wondersen írta: NeDe amúgy mindenkinek felhívnám a figyelmét, hogy amíg nem német állampolgár, addig a hivatalos iratait érintö kérdésekben a magyar jogszabályok vonatkoznak rá.
De ez így van az alkoholfogyasztással is: nem bizony még egy korty sört sem ihatsz meg, hiába asok idióta aki azt mondja: dehát itt lehet xy ezrelék.....tévhit....

Ez igy nem korrekt! Én csak magyar áp. vagyok!
Elöször is nekem nincs magyar jogsim, csak német, már 23 éve, amikor BECSERÉLTÉK itt a BRD-ben a magyart. (A magyart ök is visszadták azzal, hogy ez Mo.-on le kell adnom!**)
Másodszor: nem az állampolgárság a döntö a törvények betartásánál, hanem az ország (a terület).
Magyar autóvezetö BRD-ben ihat annyit, amit a törvény enged.
Magyarországon a külföldi sem ihat semmit!


A német papirjaimról a magyar hatóság semmilyen döntési joggal
nem rendelkezik, mert ezek a német állam tulajdonát képezik!!
Súlyos (büntény) esetén, legfeljebb bevonhaják! Csak ellenörzési
joggal rendelkeziknek. Van e, vagy érvényes e a forgalmi, stb.
Természetesen kihágások esetén le is fogalhatók ezek.

** Nem adtam le. Már 15-20 éve érvénytelen volt és megsemmisitettem!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31374 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Lejárt orvosi alkalmassági

Ha lejár a jogsim orvosi érvényessége június 20-án, viszont maga a jogsi augusztus 26-ig érvényes, a köztes időben vezethetek? Gondolom ezt azért, mert Németországban nem kell orvosi alkalmassági hozzá.

Nem vezethetsz.
A magyar jogsin 2 dátum szerepel. Az egyik az orvosi érvényessége, tehát ameddig vezethetsz. A másik ( a hoszabb idejű ) a jogosítvány érvényességi ideje. Tehát, ha az orvosid lejárt, nem vezethetsz, de személyazonosság igazolásra még a távolabbi időpontig használhatod.
Hogy ennek van-e értelme, az már más kérdés, a szabály viszont ez.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31436 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lejárt orvosi alkalmassági

Miklós írta:

A magyar jogsin 2 dátum szerepel. Az egyik az orvosi érvényessége, tehát ameddig vezethetsz. A másik ( a hoszabb idejű ) a jogosítvány érvényességi ideje. Tehát, ha az orvosid lejárt, nem vezethetsz, de személyazonosság igazolásra még a távolabbi időpontig használhatod.Hogy ennek van-e értelme, az már más kérdés, a szabály viszont ez.

Ennek nagyon sok értelme van és be kéne ezt általánosan vezetni az EU-ban! Sajnos itt a BRD-ben tömegesen vannak félvak, cukorbeteg, 80 feletti autóvezetők, akik hallás után vezetnek a forgalomban (vagy az utas mondja, hogy merre, mert a hallásuk sem a régi)! Egy általános orvosi vizsga (látás, vérnyomás, egyensúlérzék, hallás) sok tizezer matuzsálemet szürne ki s ezzel csökkenne a potenciálisan a "Geisterfahrer"-ek száma is! Természetesen van sok 90 éves autóvezető is, akik kivállóan megfelelnek a kritériumoknak, de nekem azt senki nem tudja bemagyarázni, hogy 70-75-ön felül az emberek reflexei még mindig olyanok, hogy korlátozás nélkül vezethetnek!

Mo.-on nagyon kevés kimondottan idős autóvezető van
(s ennek nyomós, legtöbbször egészségügyi oka van)!


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!