Lejárt rendszám

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33677 Írta: Motorosgyik
Lejárt rendszám téma létrehozva Motorosgyik által

Vettem egy autót idekint, hazavittem egy hónapos rendszámmal, de otthon hagytam. Közben úgy döntöttünk hogy kiköltözünk, de nem tudom ilyenkor mi a teendő az autóval. A TÜV érvényes rajta. Kérdéseim: 1, lejárt a hónapos rendszám, nem tudom hogy tudnám vissza kihozni, mert úgy tudom hogy a kocsi nélkül nem tudok új rendszámot kérni. 2, amikor megvettem, voltunk a kinti vámhivatalban, ahol kitöltöttek egy papírt . Nem tudom hogy ezek után lehet-e kint használni. Ha tudna valaki segíteni, előre is köszönöm. Üdvözlettel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33690 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lejárt rendszám

Motorosgyik írta: Vettem egy autót idekint, hazavittem egy hónapos rendszámmal, de otthon hagytam. Közben úgy döntöttünk hogy kiköltözünk, de nem tudom ilyenkor mi a teendő az autóval. A TÜV érvényes rajta. Kérdéseim: 1, lejárt a hónapos rendszám, nem tudom hogy tudnám vissza kihozni, mert úgy tudom hogy a kocsi nélkül nem tudok új rendszámot kérni. 2, amikor megvettem, voltunk a kinti vámhivatalban, ahol kitöltöttek egy papírt . Nem tudom hogy ezek után lehet-e kint használni. Ha tudna valaki segíteni, előre is köszönöm. Üdvözlettel.

Ket lehetoeseged van:
1./ Legalisan, trailerrel.
2./ Indulj el vele, talan meguszod....

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Motorosgyik

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33691 Írta: laca52
laca52 válaszolt a következő témában: Lejárt rendszám

Szerintem ismételten kellene egy rövid idejű rendszámot rá venned. Ez a cég Magyarországra is elküldi. Aztán ha kint van ismét az autó, akkor intézheted az állandó rendszámot. Vagy akár 100x is vehetsz új rövid rendszámot.


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Motorosgyik

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33695 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Lejárt rendszám

" 2./ Indulj el vele, talan meguszod...."
Na ezt nem javasolnám! Az egy hónapos rendszám színes mezöjében gyermekökölnyi számokkal van feltüntetve a lejárat, amit így (dioptriától függöen :laugh: ) akár 100 m-röl is ki lehet szúrni. (Ellentétben pl. a TÜV stempli kibogarászásával...) És ezt még a magyar-osztrák-stb. rendör is könnyedén értelmezi, nem is beszélve a németröl. Az pedig köztudott, hogy a német határ után pl. folyamatosan cirkálnak a határör-rendör-vámos járörök civil autókkal, amit még csak észre sem veszel, ill. ha igen, már késö bánat. Szerintem már ahhoz is mázli kell, hogy "lábon" eljuss Hegyeshalomig (kivéve, ha onnan indulsz :) )
"amikor megvettem, voltunk a kinti vámhivatalban, ahol kitöltöttek egy papírt . Nem tudom hogy ezek után lehet-e kint használni. "
Ennek pedig utána kellene náluk kérdezni, hiszen ezzel hivatalosan jelezted, hogy az autót kiviszed az országból, nem biztos, hogy csak úgy szimplán (pl. egy új piros rendszámmal) automatikusan vissza is hozhatod, hiszen közben az autó "seholsem" volt, mivel M.o.-n nem lett forgalomba helyezve. Tudod: 1: jobb félni, mint megijedni..., 2: kérdezni ingyen lehet...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Motorosgyik

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33699 Írta: laca52
laca52 válaszolt a következő témában: Lejárt rendszám

Rövid időtartamú "sárga" rendszámot bármikor lehet vásárolni. Ezzel aztán szépen vissza is mehet a német autó németországba. És lehet intézkedni az állandó rendszámról. Vagy ismételten (akár 100x is vehet) rövid rendszámot. És ezzel a biztosítás is le van tudva.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Motorosgyik

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!