Autóhasználat lejárt TÜV-vel

Több
8 éve 10 hónapja #39204 Írta: tampet
Autóhasználat lejárt TÜV-vel téma létrehozva tampet által

Sziasztok!

2015.06-ig van TÜV az autómon!

Szeretnék megcsináltatni néhány dolgot a vizsga előtt rajta, de ezt nem szeretném Németországban, viszont csak június 27-én tudok hazautazni és július 10-e körül jönnék vissza, ami azt jelenti, hogy akkor már nem lesz érvényes TÜV az autómon.
Milyen megoldással tudnám az autót kihozni Magyarországról Németországba?
Mennyire harapnak az osztrák és magyar rendőrök, ha esetleg beülök, és visszajövök vele?

Köszönöm a válaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39206 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autóhasználat lejárt TÜV-vel

tampet írta: Sziasztok!

2015.06-ig van TÜV az autómon!

Szeretnék megcsináltatni néhány dolgot a vizsga előtt rajta, de ezt nem szeretném Németországban, viszont csak június 27-én tudok hazautazni és július 10-e körül jönnék vissza, ami azt jelenti, hogy akkor már nem lesz érvényes TÜV az autómon.
Milyen megoldással tudnám az autót kihozni Magyarországról Németországba?
Mennyire harapnak az osztrák és magyar rendőrök, ha esetleg beülök, és visszajövök vele?

Köszönöm a válaszokat!

Ha jol tudom akkor tavaly valtozott a szabaly. Elotte a TUV-ot a lejarat honapjaban kellett megujitani. Az uj szabaly szerint pedig a lejaratot koveto honap vegeig. Legalabbis meg fel eve ezt mondtak a kollegaim, mikor kerdeztem:) (Nalam is epp lejaratban volt a TUV)
De vegul nem neztem utana a jogszabalynak, mert amugy is kellett vinni szervizbe a lejarat honapjaban es akkor meg is csinaltak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #39208 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóhasználat lejárt TÜV-vel

tampet írta: Szeretnék megcsináltatni néhány dolgot a vizsga előtt rajta, de ezt nem szeretném Németországban, viszont csak június 27-én tudok hazautazni és július 10-e körül jönnék vissza, ami azt jelenti, hogy akkor már nem lesz érvényes TÜV az autómon.
Milyen megoldással tudnám az autót kihozni Magyarországról Németországba?Mennyire harapnak az osztrák és magyar rendőrök, ha esetleg beülök, és visszajövök vele?!


Ha rám hallgatsz, akkor műszaki nélküli gépjárművel még csak az udvart vagy a parkolót sem hagyod el! Addig minden rendben amíg
valami nem történik! Akkor símán végig tudsz jönni Európán.

Legjobban akkor jársz, ha itt előbb meghosszabbítod a műszakidat, s valahogy átpréseled minimális ráfordítással és utána csináltatod meg Mo.-on! ;)

Jegyzem, otthon nem jobbak a szerelők! Mi a célod? Olcsó legyen, vagy jó? :wait:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39209 Írta: tampet
tampet válaszolt a következő témában: Autóhasználat lejárt TÜV-vel

Nem kapná meg a műszakit jelenleg! A fékcsöveket cserélni kell! A többi aprópénz ehhez képest! Németországban fékcsövet cserélni? Szerintem 1 havi fizetésem sem lenne elég rá!
Én úgy tudom, hogy 1 hónap haladékot adnak a Németek. Engem az osztrák, és magyar szervek érdekelnek jobban! Ott mi a helyzet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #39212 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóhasználat lejárt TÜV-vel

tampet írta: Nem kapná meg a műszakit jelenleg! A fékcsöveket cserélni kell! A többi aprópénz ehhez képest! Németországban fékcsövet cserélni? Szerintem 1 havi fizetésem sem lenne elég rá! Én úgy tudom, hogy 1 hónap haladékot adnak a Németek. Engem az osztrák, és magyar szervek érdekelnek jobban! Ott mi a helyzet?


Érdekes megközelítés! Én előbb a biztonságom miatt lennék inkább nyugtalan! A fékcső az nem játék!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39214 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Autóhasználat lejárt TÜV-vel

tampet írta: Nem kapná meg a műszakit jelenleg! A fékcsöveket cserélni kell! A többi aprópénz ehhez képest! Németországban fékcsövet cserélni? Szerintem 1 havi fizetésem sem lenne elég rá!
Én úgy tudom, hogy 1 hónap haladékot adnak a Németek. Engem az osztrák, és magyar szervek érdekelnek jobban! Ott mi a helyzet?


A jelenleg érvényes szabályok szerint max. két hónapig semmilyen problémád nem lehet a hatósági oldalról. Két hónap után 15€ a bünti és maga a TÜV is drágább. A biztosító más téma, jellemzően azonban a Vollcasco-nál problémásabb, de ezt a társaságok eltérően kezelik. Az osztrák rendőr szerintem tudja az itteni szabályt, a magyarnál nem vennék mérget rá. Más kérdés, hogy ő egyáltalán illetékes-e, azaz büntethet-e emiatt... Mindez persze ne legyen felhívás a keringőre! A fékcső cseréje nem egy wasistdas, kértél rá árajánlatot ? ATU, sarki no no name szervíz??

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, mahlzeit, zpisti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!