Rundfunkbeitrag

Több
9 éve 9 hónapja #36746 Írta: biebie
biebie válaszolt a következő témában: Rundfunkbeitrag

Kedves Fórumozók!

Visszamenőleg is ki kell fizetni a TV-díjat?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Fliesenleger
  • Fliesenleger profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • das was du tust macht dich zu dem was du bist
Több
9 éve 9 hónapja #36749 Írta: Fliesenleger
Fliesenleger válaszolt a következő témában: Rundfunkbeitrag

Szia!
En meg akkor kezdtem fizetni, amikor nem haztartasonkent, hanem elektro-berendezesenkent (tv, radio, autoradio, szamitogep...) szamoltak el. Akkor csak arra kellett visszamenöleg fizetnem, amiröl beismertem (bzw. bizonyithato lett volna), hogy regebbota van. De ha jönnek ellenörizni,jo ha tudod,hogy nem vagy köteles beengedni.... Jah,de ez mar lenyegtelen amiota haztartasonkent szamitjak fel. :( Szoval szerintem most is ki kell fizetni visszamenöleg, de biztosra nem tudom.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: biebie

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36751 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Rundfunkbeitrag

Ha a GEZ (i) talál meg Téged az "Einwohnermeleamt"-on keresztül, akkor a Lakásba bejelentkezés időpontjátólfizetsz. Ha úgy csinálod, mint én, akkor a GEZ (i) honlapjáról letöltöd a bejelentőt, kitöltöd és postára adod, akkor csak a bejelentés időpontjától. Úgyhogy, ha régóta be vagy jelentkezve és még nem találtak meg akkor usgyi, (előbb utóbb megtalálnak.) jelentkezz be Magad. =D
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, mahlzeit, gejza, halloween68, biebie

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36817 Írta: halloween68
halloween68 válaszolt a következő témában: Rundfunkbeitrag

Szia! Abban tudsz-e segíteni, hogy a mi lakásszerződésünkben az szerepel, hogy MINDEN költséget tartalmaz a Nebenkosten, kivéve a villanyt és internetet, amire magamnak kell szerződnöm tetszőleges szolgáltatónál. Erre most jött ez a levél a Rundfunkbeitragról, de nem GEZ-től, hanem ARD ZDF Deutschlandradio-tól. 2012. október közepétől lakunk itt, ebben a lakásban, illetve Németországban. Közben a lakás tulajdonost váltott, új szerződés nincs, csak annyi, hogy az előző szerződésben foglaltak nem változnak. Most akkor kinek fizessek, vagy ne fizessek? Én speciel azt sem tudtam eddig, hogy ilyent fizetni kell... tudom, ez nem mentesít, de épp így nem foglalkozom a szemétdíjjal sem pl., hisz minden benne van a rezsimben.. vagy mégsem?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36818 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Rundfunkbeitrag

A GEZ a rég neve az ARD/ZDF und Deutschlandradio-nak. Az albérletiszerződésetek pedig nagy valószínűséggel nem tartalmazza, mivel ez nem tartozik az alap "Nebenkosten"-ek közé. Ez egy hozzájárulás a közszolgálati rádió és televízió csatornákhoz, amit neked kell fizetned. Mivel már kaptatok levelet, 2013 január 1-ig visszamenőleg behajt(hat)ják rajtatok az elmaradást, hacsak nem mentesültök vmilyen jogcímen a fizetés alól (pl. szociális juttatások esetén).
Bővebb infók itt:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner, gejza, halloween68, biebie

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36823 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Rundfunkbeitrag

halloween68 írta: Szia! Abban tudsz-e segíteni, hogy a mi lakásszerződésünkben az szerepel, hogy MINDEN költséget tartalmaz a Nebenkosten, kivéve a villanyt és internetet, amire magamnak kell szerződnöm tetszőleges szolgáltatónál. Erre most jött ez a levél a Rundfunkbeitragról, de nem GEZ-től, hanem ARD ZDF Deutschlandradio-tól. 2012. október közepétől lakunk itt, ebben a lakásban, illetve Németországban. Közben a lakás tulajdonost váltott, új szerződés nincs, csak annyi, hogy az előző szerződésben foglaltak nem változnak. Most akkor kinek fizessek, vagy ne fizessek? Én speciel azt sem tudtam eddig, hogy ilyent fizetni kell... tudom, ez nem mentesít, de épp így nem foglalkozom a szemétdíjjal sem pl., hisz minden benne van a rezsimben.. vagy mégsem?


Ez a "Rundfunkbeitrag" nem bérlemény vagy tulajdon függő hanem fogysztó függő! Minden bejelentett lakónak ezt fizetnie kell! Ez (a média adó ha úgy tetszik) nem rezsi komponens, mint a szemét, mert pl. a TV-t, rádiót és egyéb vevőberendezést viszed magaddal (ha a tied) egy új lakhelyre is. Ezért tehát mindegy hogy hol laksz Németországban, ott fizetned kell, mint fogysztónak ezt a dijat! (Úgy tudom, hogy már a computer és a laptop is ebbe a kategóriába van, hiszen ezekkel is lehet TV-t nézni vagy rádiót hallgatni!)
Ez alól a dij alól akkor sem mentesülsz, ha nincs TV-d. (Rendszerint van autórádió is a kocsikban, s ez is dijköteles.) S ahogy írtad, a törvény nem ismerete nem mentesít a törvény alól! Ez lakásonként (bérleményenként) 17,98 € ha nincs valamilyen felmentésed. (Link Athena1985 beírásában.)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: halloween68

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!