Fűtés Németországban

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 7 hónapja #6869 Írta: nagytotya
Fűtés Németországban téma létrehozva nagytotya által

Sziasztok!

A fűtési módok közül melyik a leggazdaságosabb, mert úgy láttam Németországban sok helyen van olaj és elektromos fűtés is.

Üdv!

Nagytotya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 7 hónapja #6878 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Fűtés Németországban

Szia,
a társasházakban leggyakrabban gáz-, vagy olajkazán van, amivel az egész házat (radiátorokkal) fűtik.
Már laktam vagy 10 helyen Németországban, de az otthon megszokott gázkonvektort még sosem láttam.
Üdv. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 7 hónapja #6925 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fűtés Németországban

nagytotya írta: Sziasztok!
A fűtési módok közül melyik a leggazdaságosabb, mert úgy láttam Németországban sok helyen van olaj és elektromos fűtés is.
Üdv!Nagytotya

Az olyan háztömbökben amiben pl. én is lakom, az távfűtéses! Ettől persze itt az NSZK-ban nem kell felni mint otthon. Jól működik a mérőrendszer (nálam elektronikus) de van fiolás (olajmércés) is. Tapasztalatom szerint olcsóbb mint az egyedi, ha jól szigetelt a ház. Magánházakban levő lakásoknál az olaj elég drága, állítólag olcsóbb, ha gáz van! Konvektorok itt nincsenek, rendszerint vagy egy kazánból fűtenek több lakást, vagy fali égőrendszerről központifűtés!

Természetesen van padlófűtés, falfűtés, elekromos rendszerek
stb. Én csak a leggyakrabban használtakat emlitettem!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7128 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Fűtés Németországban

Sziasztok!

Már kint élő magyaroktól kérdezném, hogy milyen fűtési rendszerrel rendelkező lakást érdemes kibérelni?
A Nachtspeicheröfen, aminek nem tudom mi pontosan a magyar neve, az ha jól olvastam, akkor árammal működik. Ez a fűtési rendszer drága?
Nálatok milyen fűtés van?

Köszi előre is.

Mariann

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja #7133 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fűtés Németországban

kema82 írta: Sziasztok!Már kint élő magyaroktól kérdezném, hogy milyen fűtési rendszerrel rendelkező lakást érdemes kibérelni? A Nachtspeicheröfen, aminek nem tudom mi pontosan a magyar neve, az ha jól olvastam, akkor árammal működik. Ez a fűtési rendszer drága? Nálatok milyen fűtés van?Köszi előre is.
Mariann


"Nachtspeicherofen" van otthon is. (Éjszakai tároló melegítő) Rendszerint az áram éjjel olcsóbb, ezzel felfűti a samottos rendszerű tárolót, amiböl nappal ventillátorral kifujja a meleget! Az én tapszataltom szerint a távfűtés a legjobb. (A lakásunk -ami nekünk megfelel- rendszerint 23 fok körüli.) Laktunk 2 lakásos házban, ahol saját gázkazán volt, de az drágább volt. Több kolegám olajjal füt (olajkazás pincében > radiátoros rendszer) s azt mondják dárga nagyon. A villannyal is drágább tudtommal, noha, erről csak olvastam. / Nem szeretjük a padlófüűtést, de állitólag az lenne a legolcsóbb! /

Ez persze lehet városonként más és más, mert az árak a szolgáltatóktól függnek, s nincs egyiknél sem egységes (országos) árrendszer!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kema82, bgeren

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!