Müncheni iskolák

Több
9 éve 5 hónapja #38008 Írta: vikmag
Müncheni iskolák téma létrehozva vikmag által

Sziasztok!

Uj vagyok meg itt, van esetleg valakinek tapasztalata a München -i iskolaztatassal kapcsolatban?
Egeszen pontosan a "Messestadt Ost" metrovegallomasnal -nal talalhato iskola-ovoda erdekelne.
A munkahelyem a kozelben van, van egy 4 es egy 7 eves gyerekem, felesegemmel egyutt jonnenek ki.
Alberletet remenyink szerint lenne a kozelben, meg en sem vagyok kint regota es nincs minden papirom elintezve az itt tartozkodashoz,
persze gondolom e nelkul az alberlet ugysem fog menni. Gyerekek hamarosan magantanarnal fognak tanulni (a nagyobbik masodikos, o suliban is nemetet tanul), de sajnos semmit nem tudunk az iskola rendszerrol, persze en mar kerestem infokat a neten de meg bizonytalan vagyok.
Ha egyertelmuen van a kozelben egy suli (tehat a bejelentett lakcimtol kozel) akkor mindenkeppen odakerul? Vagy remenykedjunk hogy nem kell majd meg 1orat utazni veluk reggel? Vajon milyen feltetelek vannak meg, iskola fuggo? Nyilvan a papirok, de azon kivul? Gondolom az csak jo lehet, ha mar valami nemet tudassal rendelkeznek a gyerekek, de felmero is van, vegul a suli donti el hogy odamehet-e?

Ezekben nagyon tanacstalan vagyok, ha valaki tud esetleg a München-re vonatkozo dolgokkal kapcsolatban tanacsot adni, az remek lenne!

Elore is koszonom!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38010 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Müncheni iskolák

Nézz körül a beiskolázás topikban szerintem! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38014 Írta: vikmag
vikmag válaszolt a következő témában: Müncheni iskolák

Sziasztok!

Meg uj vagyok, de sok mindent vegigolvastam a beiskolázás topic-bol, latom, hogy az iskolaztatas nagyon eltero.
Erdeklodnek, hogy valakinek van -e tapasztalata "München-Messestadt OST" környeki iskolakkal pl.: www.gsals.musin.de
A munkahelyem itt van a kozelben, bar meg messze nincs minden lerendezve (papirok, alberlet) mert nemregota vagyok kint, de folyamatban.
Addig is informaciot szeretnek gyujteni, ha jol lattam a belinkelt iskolanal van ovoda is nekem egy 4 eves fiam van (Magyarorszagon kiscsoportos, ev vesztes) illetve egy 7 eves lanyom aki most masodikos. Iskolaba nemetet tanult es tervezzuk egy magantanar felkereseset is meg otthon, mielott jonnek. Tudja-e esetleg valaki, hogy emlitett helyen mik a szabalyozasok? Mik a teendok ha mar lakcim is van?
Elsonek az iskolat kell megkeresni, lenyegeben ok dontenek vagy ha az van kozel akkor oda kerulnenek suliba,oviba? Ahogy tobben is irtak szerintem nem baj, ha ujrajar egy evet, hiszen legalabb jobban megtanulja a nyelvet. Kerdes meg, hogy erre meddig van idonk?
Eredetileg azt tervetuk, hogy most mar befejezi a masodik evet es utana jonne, ovi szinten.
Remek lenne, ha megosztana akinek van errefele tapasztalata, hogy mi-merre, mik a teendok.

Elore is nagyon koszonom!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38020 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Müncheni iskolák

vikmag írta: Sziasztok!

Meg uj vagyok, de sok mindent vegigolvastam a beiskolázás topic-bol, latom, hogy az iskolaztatas nagyon eltero.
Erdeklodnek, hogy valakinek van -e tapasztalata "München-Messestadt OST" környeki iskolakkal pl.: www.gsals.musin.de
A munkahelyem itt van a kozelben, bar meg messze nincs minden lerendezve (papirok, alberlet) mert nemregota vagyok kint, de folyamatban.
Addig is informaciot szeretnek gyujteni, ha jol lattam a belinkelt iskolanal van ovoda is nekem egy 4 eves fiam van (Magyarorszagon kiscsoportos, ev vesztes) illetve egy 7 eves lanyom aki most masodikos. Iskolaba nemetet tanult es tervezzuk egy magantanar felkereseset is meg otthon, mielott jonnek. Tudja-e esetleg valaki, hogy emlitett helyen mik a szabalyozasok? Mik a teendok ha mar lakcim is van?
Elsonek az iskolat kell megkeresni, lenyegeben ok dontenek vagy ha az van kozel akkor oda kerulnenek suliba,oviba? Ahogy tobben is irtak szerintem nem baj, ha ujrajar egy evet, hiszen legalabb jobban megtanulja a nyelvet. Kerdes meg, hogy erre meddig van idonk?
Eredetileg azt tervetuk, hogy most mar befejezi a masodik evet es utana jonne, ovi szinten.
Remek lenne, ha megosztana akinek van errefele tapasztalata, hogy mi-merre, mik a teendok.

Elore is nagyon koszonom!


Kedves Vikmag!

A beiskolázás az városról városra változik....Nekem nem Münchenről van tapasztalatom, de Bayern. Mi januárban költöztünk ki. Előtte a lányaim fél évig jártak tanárhoz, most mondjam hogy tök fölöslegesen mert amit ott tanultak fél év alatt itt kettő hét alatt megvolt? Most már folyékonyan beszélnek és jó tanulók. Nagyon gyorsan megy a beilleszkedés. Mi személy szerint örülünk, hogy nem Nürnbergben lakunk, hanem mellette. Csöndes, nyugodt kisváros, ahol odafigyelnek a gyerekekre a suliban és jól érzik magukat.
Szóval szerintem ne nagyváros, hanem kicsi falu, város. Nálunk van iskolabusz, ami a környékből behozza a diákokat is Pl: a suliban nagyobb figyelmet kapnak a lányok, nem tudom hogy ez egy nagyon nagy városban is meglenne e.
Amikor mi bejelentkeztünk lakcímre, akkor ott kaptunk telefonszámot a sulihoz. Felhívtuk és még aznap mehettünk is be beiratkozni. Másnap a lányok már kezdtek is.
Óvoda kérdésben sajnos nincsenek tapasztalataim.
Ha a suli is megvolt, fontos dolgok még a biztosítás elrendezése-majd otthon lemondani, gyerekorvosnál megjelenni, hogy itt vagytok, nekünk pl csomó oltás kellett még. Családi pótlék igénylés,(jobb ha otthon előlre lemondjátok, ha már megvan a kiköltözés, akkor gyorsabb, igaz így kieshet 1-2 hónap) meg mellé még sok apró cseprő dolog....
Az év veszteség: Nálam a nagylány 2 évet vesztett a középső 1-et, a kicsit betették rögtön első osztályba és folytatta is tovább. Ő nem vesztett évet. Minél hamarabb annál jobb....De ha otthon befejezi a sulit és kijönnek a gyerekeid, akkor is járni fog még hiszen itt július végéig tanulnak.
Nem tudom segítettem-e.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vikmag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!