Munkavállaláshoz magyarázat

Több
13 éve 8 hónapja - 13 éve 8 hónapja #1034 Írta: T_A_
Munkavállaláshoz magyarázat téma létrehozva T_A_ által

Sziasztok,

egyszer már kértem tőletek segítséget és akkor igyekeztetek is. Úgy gondoltam hátha most is tudnátok ötleteket adni. Még mindig a szeptemberi munkám miatt írok, a legutóbbi kapott levelemhez kérnék magyarázatot.
Magát a levelet értem, de mégsem. Lefordítottam rögtön azzal nem volt különösebb gond, csak nem értem mit is kéne kérnem, hogy szokták ezt:S

Bemásolom a levelet

"Sie benötigen einen Aufenthaltstitel den sie von der Ausländerbehörde/Botschaft
bekommen. Damit gehen sie hier zum Arbeitsamt und die entscheiden in vier Wochen
über die Arbeitsgenehmigung."

Ez a lényege.

Köszönök előre minden segítséget.

Attila

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1035 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Munkavállaláshoz magyarázat

neked szükséged van egy tartózkodási jogcímre, amit a bevándorlási hivatalban vagy a nagykövetségen kapsz meg. Akkor majd ezzel együtt adhatod be a munkavállalási engedélyed iránti kérelmet, amit ők 4 héten belül eldöntenek.

Lefordítom neked magyarra:
Menjél be a polgármesteri hivatalba vagy a meldeamthoz, jelentkezzél be, legyen egy lakcímed, akkor ott mindjárt kérjél magadnak egy freizügigkeitbescheinigungot (ez a tartózkodási jogcím), majd ha ezed megvan, akkor add be a munkanélküliben (arbeitsamton) a kérelmed a munkavállalási engedély iránt, ők majd 4 héten belül döntenek..(ha szerencséd van 4 ha nincs akkor 6)
Örülök, ha segíthettem:)

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1036 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Munkavállaláshoz magyarázat

Tartózkodási szabályok



Az új tagállamok állampolgárai 2004. május elsejétől vízummentesen utazhatnak be valamennyi EGT tagállamba három hónapot meghaladó tartózkodási cél esetén is.

Az új német idegenrendészeti törvény értelmében az EU tagországok állampolgárainak nem szükséges tartózkodási engedélyt kérniük Németországban.



Amennyiben egy uniós polgár 3 hónapnál hosszabb ideig szeretne Németországban tartózkodni, a beutazás után tartózkodási igazolást (Freizügigkeitsbescheinigung) kell igényelnie.



Ehhez elegendő az illetékes lakcímbejelentő hivatalnál (Meldebehöre/ Meldestelle) a szükséges formanyomtatványt kitöltenie, illetve bejelentkeznie.

na ezt a hivatalos oldalról hoztam, remélem így érthető:)

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1037 Írta: T_A_
T_A_ válaszolt a következő témában: Munkavállaláshoz magyarázat

Igen,köszönöm a segítségeteket.
Minden világos már:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1053 Írta: eras72
eras72 válaszolt a következő témában: Munkavállaláshoz magyarázat

Sziasztok!
Szeretném meg kérdezni ,ha bejelentkezik az ember Német lakcímre akkor a magyar lehet ideglenes lakcím!Köszönöm előre is a válaszokat!!
Üdv:Erika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #1054 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Munkavállaláshoz magyarázat

Szia!
Erre konkrétan nem tudok válaszolni, de egyet tudok, nekem van állandó Német, és állandó Magyar lakcímem is...

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!