A vendéglátóipar Németországban

  • vivien
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #10830 Írta: vivien
A vendéglátóipar Németországban téma létrehozva vivien által

Sziasztok!
Kevés hozzászólást találtam vendéglátóiparban dolgozóktól,munkájukról.Párom szakács nevében érdeklődöm.Neki sajnos nagyon sokat kell dolgozni,ezért inkább én írok.Szeretném megkérdezni milyen a munkaidő beosztás illetve mennyi a havi óraszám Németországban a vendéglátóiparban.Persze,ha lehet általánosítani.Jár-e fizetett szabadság?Lehet,hogy ostoba kérdés,de mi ezt évek óta nem ismerjük.Szeretnék összehasonlítási alapot gyűjteni .
Remélem írtok egy pár véleményt!
Vivien

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10838 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: A vendéglátóipar Németországban

Szia Vivien.

Sejtem, hogy rám gondolsz.. :lol:
sajna nem sok infóval tudok szolgálni. A német vendéglátást annyira nem ismerem. Eddigi tudásom kb annyi, hogy a felszolgálók is 8 órát dolgoznak amiből kiindulva a szakácsok is kb így dolgozhatnak.... de ez csak tipp
sok minden más képen van mint otthon. Azt tudom csak mondani, hogy amennyit otthon dolgozik azt ide átülteti akkor neki jó helye lesz ;)

pá hónap múlva tudok többet mondani anyumék vasárnap jönnek ki utánam, és mivel ő szakács neki is majd keresnem kell megfelelő helyett persze neki meg a nyelvet tanulni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10839 Írta: Tizy
Tizy válaszolt a következő témában: A vendéglátóipar Németországban

Szia Vivien!
En vendeglatoiparban dolgozom nov 1 ota. A munkamat ugy talaltam Münchenben hogy bementem egy etterembe es megkerdeztem van e munkajuk a szamomra. Az elso helyen nem volt, de ajanlottak egy helyet ahol keresnek munkast. En szakács es cukrasz vegzettségú vagyok, de mint buffetkraft kent dolgozom. 10,69 euro brutto berrel felvettek 2 nap probamunka utan. Gond nelkul bejelentettek, meglepeteskent, a november es december honapra jar 5 nap szabadsag és azt ki is adtak. Nagyon sokat kell dolgozni, eletemben ennyit nem dolgoztam, de megfizetnek es vannak jogaim. A munkaidom nagyon flexibilis, nehez mellé masik munkat beszervezni. A mi ettermunkbe, keves dolog keszul, minden a gyarbol erkezik csomagolva, csak melegiteni kell es porciozni, de csak igy lehet annyi mennyisegu embert kielegiteni. Sok etel porbol es vizbol keszul. Nem sok koze van a gasztronomiahoz az egesznek. Tovabbi szep napot. Ha kerdesed van nyugodtan irj Udv Tizy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #14080 Írta: Zsolt79
Zsolt79 válaszolt a következő témában: A vendéglátóipar Németországban

Szia
Én Kaposváron dolgoztam mint felszolgáló 6Hónapig sikerült 6órára voltam bejelentve 3 hónapig megkaptam a fizum 3 hónapot nem Most jelenleg Bíroságra járok a pénzemért de sajnos a cég KFT ezt tudjuk mit jelent Magyarországon és amellett hogy 8 óra munkarend 12-16órát dolgoztatott de 6 órára voltam bejelentve.
Szerintem a Magyar vendéglátás katasztrófa és én is kiszeretnék menni de nem egyszerü sajnos
Azok a barátaim akik kintvannak 8-10 órát dolgoznak és a fizetést megkapják szállás és étkezés.Ha tud mindenképp mennyen mert itt az Országban csak rosszabb lesz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #14128 Írta: szemydavis21
szemydavis21 válaszolt a következő témában: A vendéglátóipar Németországban

3 vendéglátós hirdetés is jött ki a napokban ;)
http://www.afsz.hu/engine.aspx?page=ak_allasajanl_eu_nemeto
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 3 hónapja #14146 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: A vendéglátóipar Németországban

Sziasztok!
Az első amit találtam, az egy több oldalas Dél Baden-Württembergi vendéglátós álláslista:
Fogadjátok szeretettel:
jobs.meinestadt.de/rust/jkl/0-15236-10030
És most a második, a lényeg! Nem tudom, hogy az AFSZ által melyik szabadidő parkba lehet eljutni, de a Rust településen levő Europapark honlapja hemzseg az álláshirdetésektől:
www.europapark.com/lang-de/Infos-und-Ser.../Jobboerse/c817.html
Ez egy olyan óriási vidámpark, ami gyerekektől-idősekig mindenkit szórakoztat.
A szokásos hullámvasút 20féle variációján kívül showműsorok is vannak, meg vagy 5 óriási hotel hozzá ;)
Van egy "olyan" étterem benne, ahol a kaja szószerint hullámvasúton érkezik. Azonkívül még vagy 10 étterem, meg vagy 30 büfé.
Csak ajánlani tudom ;)
A szabadidőpark most zárva van, március végétől kezdődik a szezon.
www.europapark.com/lang-de/Park-und-Attraktionen/c1005.html
A következő felhasználók mondtak köszönetet: dobi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!