Egészségügyi munka

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #15905 Írta: papisa
papisa válaszolt a következő témában: Egészségügyi munka

Sziasztok,

Ez a munkakör a gyakorlatban azt takarja hogy a sebész keze alá dolgozik a műtétek alatt, műszereket és egyéb eszközöket "kézbe adja", műtét után összevarrja a beteget ha éppen az orvosnak "sürgősebb" dolga van + egyéb olyan dolgok amit én nem tudok persze.
A papír szerinti végzettsége a traumatológiai szakasszisztens .Ez anno egy 4 vagy 5 éves eü-iskola volt Esztergomban érettségivel + szakosodással.
A párom úgy magyarázta nekem hogy a traumás műtőben önállóbbnak kell lenni mint hagyományos tervezett műtét esetében és ezért volt anno bővebb a képzésük időben és tananyagban egyaránt.
No akkor valószínűleg amit írtatok is... műtős asszisztens( OTA ) és ennek megfelelő állásajánlatok között kell majd keresni. Jól gondolom ?

astarta........a hozzászólásodból azt értem ki hogy kórházban dolgozol .
Ha megkérlek nagyjából leírnád a tapasztalataidat ? Gondolok itt a munkaidő, munkarend, magyarként beilleszkedni ott, a fogadtatás, + ilyesmi .
Előre is köszönöm.
Olyan jó hogy szántok időt a segítségnyújtáshoz :)
Minden elismerésem a tietek :)
Remélem mi is tudjuk majd a jövőben a tapasztalatainkkal segíteni az "újakat" .

Üdv. papisa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15907 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Egészségügyi munka

Szia papisa!
Ezek szerint Esztergomban vagy a környeken eltetek vagy dolgoztatok?
Szep emlekeim vannak Esztergomrol.
Szerintem kereshettek allast baleseti sebeszeten. valoszinüleg ott talaltok hasonlo munkakört, mint amit szeretnetek.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15967 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Egészségügyi munka

Szia papisa,

akkor ez mégis csak az OTA-hoz áll közel. Csak most összezavarodtam, mert azt hittem, hogy ezt műtősnőnek hívják otthon, de akkor ez még azon belül is specializálódik traumatológiára.
Hogy ezt elismerik-e kinn OTA végzettségnek, nem tudom. Ezt nyilván csak az illetékes hivatalok tudják megválaszolni. Itt kinn az OTA képzés 3 év.
Ha nem, akkor is még lehet, hogy találna munkát ebben a pozícióban, ha talál olyan helyet, ahol nem a papírral hanem a tapasztalattal foglalkoznak. De igen, OTA-t kell álláshirdetésekben keresni. Vannak.

A Nővérként Nittenau-ban topikban épp egy műtősnő kérdezett, a könyvek amiket belinkeltem, hasznosak lehetnek nektek is.

Illetve ott leírtam, hogy épp mit csinálok a kórházban.

A munkarend...
Ez nem tudom, hogy mitől függ, és más kórházakban hogy van, de ami itt van az Uniklinik-en, egyáltalán nem tetszik nekem.
Nem egyszer van, hogy 12!!! napot dolgoznak az áplónők egyhuzamban.
Ez baromi fáraszó lehet, én nagyon ki vagyok akadva rajta.
Ez mindig attól függ, hogy a főnővérnek hogy sikerül a beosztást kiokoskodnia, de most láttam a beosztást, nem egyszer és nem egy embernél fordul elő ez a 10-12 nap egyhuzamban...
Van Frühdienst, 6:30-14:30-ig, Spätdienst 12-20-ig. Most hirtelen nem emlékszem, hogy az éjszakai hogy vagy, illetve van 2 köztes műszak is, de ott csak 1-1 ember jön mindig, így ritka, hogy azt kap valaki.

A fogadtatással semmi gondom nem volt, szerintem nyitottak, segítőkészek.
Ma pl. itt Bonnban sztrájk miatt nem jártak a buszok, az egyik kolléganő, akivel előtte összesen 1 napot dolgoztam együtt (másfél hete vagyok az osztályon), azt is tisztes távolságban, mert az osztály másik részére volt beosztva, rögtön felajánlotta, hogy reggel-este visz-hoz autóval, pedig még kis kerülő is volt neki, így is volt.
Egy másik rögtön mondta, hogy hoz nekem könyveket, neki már nincs rájuk szüksége.
A betegek pedig mindig külön érdeklődőek, hogy honnan jöttél stb. Múlt héten pl. egy férfi feküdt náluk, német, aki nagyon megörült nekem, mert kiderült, hogy magyar felesége van. :) Ráadásul a felesége rokonsága abban a városban él Mo.-on, ahonnan én is eredetileg származom, illetve ahol az én családom is él. :) Kicsi a világ. :)

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15974 Írta: papisa
papisa válaszolt a következő témában: Egészségügyi munka

Sziasztok,

astarta nagyon köszönöm a segítséget és áttanulmányozzuk majd a másik témában a hozzá szólásokat is. Van legalább támpont már.
Mindenképpen én megyek majd előre és így hogy tudom én is mit nézzek könnyebb lesz keresnem a páromnak is valamit.

Természetesen ha van másnak is tapasztalata, hasznos információja az nem kíméljen :lol:

Üdv. papisa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • flor
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #18382 Írta: flor
flor válaszolt a következő témában: Egészségügyi munka

Én május 9-én megyek Asslarba egy idösekotthonába az Auxila KFT-vel.
3 hónapos nyelvtanfolyamot igértek ott kinn munka mellett és utána ha minden igaz akkor kórházba helyeznek át.
Egyedül megyek és senkit sem ismerek kinn,ezért egy kicsit félek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!