Minimálbér Németországban?

Több
11 éve 10 hónapja #21282 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Minimálbér Németországban?

Nos:

1. Valóban nincs mindenütt érvényes, minimálbér. De bizonyos területekre van meghatározott, ami viszont nem "adható" hanem kötelezően alkalmazandó. A munkaerő kölcsönzőkre nézve egész orszégra, minden kategóriában lefektetett minimális órabér van.
3. minimális órabér van meghatározva, ebből adódik, hogy részmunkaidő ezt nem befolyásolja.
3.a A munkaerő kölcsönzők csak teljes munkaidőben foglalkoztatnak, azzal hogy a 150 óra feletti rész megy a Zeitbankba.

Kicsit más. Ha egy munkaerő a bérköltségét sem termeli meg, az egyértelműen és kizárólag a vezetés hibája. Vagy nem képes megfelelően dolgozni, és akkor nem szabad alkalmazni, vagy rossz a munkaszervezés, akkor vezetőket kell lecserélni.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 10 hónapja #21290 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Minimálbér Németországban?

Ha egy munkaerő a bérköltségét sem termeli meg, az egyértelműen és kizárólag a vezetés hibája. Vagy nem képes megfelelően dolgozni, és akkor nem szabad alkalmazni, vagy rossz a munkaszervezés, akkor vezetőket kell lecserélni.


Ez tetszik! :laugh: Csak nem valósítható meg! Az én főnökömet senki sem fogja lecserélni, pedig van Betriebsrat is. Nálunk marad a "vagy megszoksz, vagy megszöksz" lehetőség.
Mióta ott dolgozom, 6 ember adta be a felmondását, pedig ez egy kis üzlet, ahol az átlaglétszám 10 ember!
20 éve egyedül vezeti a boltot, mindenkit utál, és őt is mindenki utálja. A legtöbb dolgozó egy hétig se bírja ki. Az üzlet az remekül profitál. Épp az arabok kajálnak nálunk, csak ezen a héten én egyedül kiszolgáltam vagy 150 koromfekete csadoros "csakaszemétlátod" nőt a családjával együtt.
Deha ők hazamennek, maradnak az oroszok. Ők meg nem hajlandóak németül beszélni.
Az arabok után az oroszok és a franciák már egyáltalán nem tűnnek fárasztónak!
Ha idejöttök jól jöhet a francia/orosz/angol nyelvtudás is!
Szóval a főnökre és a vendéglátóra visszatérve: Nekem sem marad más lehetőségem, csak annyi, hogy mindenképpen megszerezzem a C1es németnyelvvizsgát (jövő hét szombaton :woohoo: ), aztán más képzettséget szerezzek, vagy főiskolára menjek.
Merthát a minimálbér semmire sem elég, és az állandó fizikai munkától tönkreteszi magát az ember, a lelkiekről nem is beszélve :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!