Németországi bejelentés

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21366 Írta: hegymaszo
Németországi bejelentés téma létrehozva hegymaszo által

sziasztok mi a hátránya és előnye annak ha Németországba vagyok bejelentve alkalmazottnak: köszi a válaszokat:-) :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #21368 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi bejelentés

hegymaszo írta: .... mi a hátránya és előnye annak ha Németországba vagyok bejelentve alkalmazottnak: köszi a válaszokat.


Mihez képest?
Én csak előnyt tudok felsorolni, pl a feketemunkához hasonlítva, vagy mondjuk a leendő magyar nyugdijamhoz képest. Eleve magasabb lesz a nyugdijad, ha itt fizetsz járulékot. Azért az időért amit esetleg fekete munkával töltöttél, az lehet, hogy az adott szituációban lukrativnak tűnik, de hosszútávon ráfizetés, mert semmi nem fog járni ezért!

Azért van hátránya is. Később leszel nyugdijas. Mo. most 62 év, itt 65 a korhatár de lépcsőzetesen viszik 67-re, s a cél a 70 évi korhatár! Mivel én 56-os vagyok én csak 6 hónapot fogok "ráhúzni" az az, 65 + fél év a nyugdijkorhatárom. Igaz, otthon fiatalok is nyugdijasok! Aztán rengeteg a munkaképes "rokkant" nyugdijas is. Itt ilyen nincs s csak akkor kaphat valamit ha már olyan korú, tehát ez hátrány lehet, de itt van kötelező ápolási biztosítás is....
Szóval a német nyugdijadból röhögve elélhetsz akár itt kint is, ha eleget fizettél. Ha meg úgy csinálsz mint mi, hogy elmész egy olcsóbb országba: Surinam, Thaiföld, stb. Akkor király lehetsz az átlagos német nyugdijból. jegyzem otthon is vannak jó nyugdija azoknak akik befizettek hosszú évekig! Anyukám (78) közel 140 ezret kap, s egyszerű ált.isk. tanár volt. Abból jól meg tud élni!


Info: ha ma mennénk nyugdijba (még van 7-8 év) akkor a nejem 1700 én meg kb 1150 eurónt kapnánk a magyar nyugdij meg ehez jön hozzá, mert onnan is jár időarányosan de azt otthon fizeti a magyar állam! Igaz nekünk már most 37 éves a járulékos munkaidőnk.....tehát fizetgettünk! Még az én alacsonyabb nyugdijamból is jól ellennénk Mo.-on, de szerencsére ez csak "hozzá jön" és nem vagyunk rászorulva, mert magunk képeztünk tartalékokat!!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21375 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Németországi bejelentés

hegymaszo beküldte:
.... mi a hátránya és előnye annak ha Németországba vagyok bejelentve alkalmazottnak: köszi a válaszokat.

Ez igazából úgy lenne értelmezhető kérdés, ha "mihez képest"
Előnyeiben ugyanaz a helyzet, mint itthon.
Ha be vagy jelentve fizetik utánad a járadékokat, mindenről papírod és elszámolásod van. A tartalékképzés és az extra biztosítások magánügy, nem függ össze a bejelentéssel.
Nem szepeg az ülőgumód egy munkaügyi ellenőrzés során, nem utasítanak ki és nem kapsz egy vagyonnyi bírságot fekete munkáért.
Hátrány: ugyanaz, mint itthon.
Arányaiban nézve kevesebbet keresel a bejelentés nélküli munkához képest.

Az már más tészta, hogy Németországban találsz-e olyan munkáltatót, aki feketén akar foglalkoztatni. :evil:

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!