Mindent tudni akarok de nincs időm

Több
11 éve 6 hónapja #24722 Írta: becseiagi
Mindent tudni akarok de nincs időm téma létrehozva becseiagi által

Sziasztok! Nem rég találtam ezt az oldalt és remélem van itt olyan ember, aki szívesen leírja, akár 1500-adjára is, hogy mi a menete annak, hogy valaki kint Németországban el tudjon bejelentett munkahelyen helyezkedni. Ha talál a férjem munkaadót, akkor hogy tud oda kimenni? Honnan kell kérni TB-kártyát, és munkavállalói engedélyt? És ha csak úgy kimegy, akkor hogy tudna szállást is intézni minél egyszerűbben. Milyen mentalitással és feltételekkel kint albérletet kivenni?
Ötleteket, tippeket, tanácsokat várok, nem kioktatást! Előre is köszönöm!
Egy 4 gyermekes anyuka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24724 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok de nincs időm

becseiagi írta: Sziasztok! Nem rég találtam ezt az oldalt és remélem van itt olyan ember, aki szívesen leírja, akár 1500-adjára is, hogy mi a menete annak, hogy valaki kint Németországban el tudjon bejelentett munkahelyen helyezkedni. Ha talál a férjem munkaadót, akkor hogy tud oda kimenni? Honnan kell kérni TB-kártyát, és munkavállalói engedélyt? És ha csak úgy kimegy, akkor hogy tudna szállást is intézni minél egyszerűbben. Milyen mentalitással és feltételekkel kint albérletet kivenni?
Ötleteket, tippeket, tanácsokat várok, nem kioktatást! Előre is köszönöm!
Egy 4 gyermekes anyuka

A forumok-ra raboksz, megkeresed a lakaskereses Nemetorszagban, az egeszsegbiztositas Nemetorszagban mint 2 elso topicot. MAjd folytatod a tobbi neked tetszo topiccal.
Utana ird le, a fennmarado kerdesed. A fennmarado kerdeseket pedig kezd ugy, hogy elobb leirod, hogy mi a ferjed szakmaja es mit akar/akartok csinalni. Utana lehet valaszolni.
(Ne vard el, hogy NE oktassanak ki, ha arra nem veszel faradsagot, hogy elobb az itt mar sokszor leirt informaciokat sem nezed meg, mielott kerdezel. Otleteket, tippeket dogivel talalsz a forumokon.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 6 hónapja #24725 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok de nincs időm

BecseiAgi!
Jo, hogy megtalaltad ezt az oldalt. Remelem nem volt nehez. :woohoo:
Az elejen leszögeznem, hogy nem csak hülye valaszok, de vannak
hülye kerdesek is, es itt vannak bizony jo paran akik eltudjak meselni
menetet, hogy hogyan lehet Nemetorszagban elhelyezkedni. Itt eddig
meg nem talaltam olyan forumozot aki oktatott volna, inkabb Infokat
tovabbitottak minden ellenszolgaltatas nelkül ;)
A masik, hogy ami nalad hianyos mar az elejen ,hogy senki nem tudja
hany eves is a ferjed ura.................
Negy gyermekes anyak vannak mar 20 evesek es vannak 70 evesek is :whistle:
Adva Infot nem oktatast es tanacsot.............mint:
1) több szaz vagy ezer internet oldal van ahol lehet Nemetorszagba munkat keresni....
(itt is)
2) ha talal ferjed munkaadot, akkor lehet jönni autoval, busszal vagy vonattal,
de ha az utobbi 2-t valasztana meg mindig nem tudni, hogy hogyan jarna be a
munkahelyere.............Es meg senki nincsen arrol informalva, hogy mi is a
ferjed szakmaja. Ha nincsen szakmaja jobb ,ha magyarban marad, mert itt mint
szakmanelküli labdaba sem rug a bocskorosok mellett............
A masik ami lenyeg, hogy milyen szintü a nemet nyelvtudasa?
Mert bizony Nemetorszagban nemetül beszelnek.
3) nem tudom milyen TB-kartyarol beszelsz, ha mint nemet munkavallalo akarna
dolgozni?
4) Magyar allampolgarnak nem kell munkavallasi engedely, csak Freizügigkeits-
bescheinigung.................
5) Es ha csak ugy kijön 3.000-5.000 Euroval akkor el van addig amig nem talal munkat.
Szallast intezni nem gond, ha beszel nemetül, van penze a Kautiora van penze
az alsö havi lakberre, es amugy el tudja magat tengetni 30/60/90 napig mig nem
kezd el dolgozni....................
Ha tenyleg es komolyak a szandekaitok, akkor ne sablonos kerdesekkel bombazd
az itteni forumozokat, hanem keszülj fel kerdeseidre amit szepen felirsz magadnak ;)
es felkeszülten reszletesen nyilvanossagra hozol................
Nem oktatas volt, inkabb info, ha csak nem viccek voltak kerdeseid :angry:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: becseiagi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24729 Írta: becseiagi
becseiagi válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok de nincs időm

Bocsánat, nem voltam elég világos és csak gyors összedobtam az előzőt. Elnézést kérek, ha rosszul kezdtem, de a gyerekek miatt nem sok időm van itt ülni, és hát megmondom őszintén nagyon hasznos infókat találtam, de sajnos nincs időm elolvasni mind a 300 oldalt mindegyik topcban. Sajnálom, nem akartam ellenszenvesnek tűnni... :/
Szóval 30 évesek vagyunk... :) A férjemnek szobafestő-mázoló a szakmája, van több, mint 5 éves tapasztalata benne, és kb. 4 éve egy gyárban dolgozik. Jelenleg tanulja a németet, és van érettségije is.
Nekem édesanyám német, de hosszú lenne elmagyaráznom, hogy miért is nem beszélek perfect németül. Valami ragadt rám, de most le van kicsit állva az agyam németből, mert nem használom napi szinten. Sajnos én szakma nélküli vagyok, de hátha egy takarító nőnek nem kell ott sem érettségi... :D
Nem úgy értettem a kérdéseimet, hogy hol találunk munkát, mert az már úgy néz ki van, csak nem tudjuk, hogy milyen hivatalos papírokat kell beszereznie ahhoz, hogy kint dolgozhasson és hogy mit kell bejelenteni a tb-nél vagy hogy lesz kint egészségbiztosítása. Szállást is találnék a neten, az még nem is gond, és tudom hogy lehet kiutazni.... mit is hagytam ki. Bocsánat, de a legkisebb kislányunk még csak 15 hónapos, és állandóan a nyakamban van... :D Mellette van még egy 4 éves pörgő-forgó fiunk, aki állandóan ugrál és borzasztó nagy a mozgás igénye, meg van egy majdnem 7 éves elsős kislányunk és egy majdnem 10 éves 3.-os lányunk.
Összeírok mindent, és próbálok minél több mindent itt elolvasni, mert tényleg jó ez az oldal!!! :)
Ja igen, és a tervünk az lenne, hogy a férjem ki megy először, és ha van megfelelő albérlet, ahova mi is mehetünk utána, akkor mi is követnénk a gyerekekkel. Szeretnénk kiköltözni, hogy a gyermekeinknek minél több mindent megadhassunk, és a férjem nagy Bayern München fan! ;-)
Most egyenlőre ennyi, ha valamit kihagytam szóljatok. Pontosan mi is ez a nyomtatvány, amit németül leírtál nekem?

Mit freundlichen Grüßen: Ági

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24730 Írta: karacsonydori
karacsonydori válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok de nincs időm

Szia Becseiagi,
szerintem senkinek semmi köze hozzá,hogy hány évesek a gyerekeid és mi a férjed szakmája...stb.
Fél éve élek férjemmel Németországban.Leírok néhány információt,amivel talán tudok segíteni.
Az egészségbiztosítással kapcsolatban,ha már van munkaszerződése a férjednek és össze vagytok házasodva,családi biztosítást kaptok és a legkedvezőbb adózási kategóriába kerültök.Az eg.biztosítást a munkahely el szokta intézni automatikusan,de egyébként szabadon választhattok biztosítót,ha akartok máshol is lehet kötni.Ha a munkahely nincs szerződésben biztosító társasággal,akkor is lehet kérni a munkaadó segítségét.
Be kell jelentkezni a helyi városházán(Rathaus)ahol majd lakni fogtok,de ahhoz viszont kell egy albérleti szerződés.Ha a férjed dolgozik,az egész család biztosítva lesz.Magyarországon a házassági anyakönyvi kivonatot le kell fordíttatni hitelesített fordító irodában(OFFI).
Nekünk nincs gyerekünk,így nem tudom hogy a gyerekek utáni támogatásokhoz ill.óvodai,iskolai beiratáshoz mi kell otthonról,de ezt meg tudod érdeklődni talán a fórumon valakitől.Munkavállalási engedély nem kell,a Freizügigskeitsbescheinigung határozatlan tartózkodási engedélyt jelent,amit itt megkapsz bejelentkezéskor a városházán,ha kéred.Tanácsos kérni:néhány euróba került csak.
A Jobcenterekben és az Arbeitagenturban szociális és gyerekek után járó támogatást lehet igényelni.Most hirtelen ennyi jutott eszembe.Ha tudok még valamiben segíteni,szívesen írok.Mi a férjem munkaszerződésével és a házassági anyakönyvi kivonattal+személyi ig és útlevéllel indultunk útnak és minden rendben volt. szia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pflegerin, becseiagi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24732 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok de nincs időm

karacsonydori írta: Szia Becseiagi,
szerintem senkinek semmi köze hozzá,hogy hány évesek a gyerekeid és mi a férjed szakmája...stb.
Fél éve élek férjemmel Németországban.Leírok néhány információt,amivel talán tudok segíteni.
Az egészségbiztosítással kapcsolatban,ha már van munkaszerződése a férjednek és össze vagytok házasodva,családi biztosítást kaptok és a legkedvezőbb adózási kategóriába kerültök.Az eg.biztosítást a munkahely el szokta intézni automatikusan,de egyébként szabadon választhattok biztosítót,ha akartok máshol is lehet kötni.Ha a munkahely nincs szerződésben biztosító társasággal,akkor is lehet kérni a munkaadó segítségét.
Be kell jelentkezni a helyi városházán(Rathaus)ahol majd lakni fogtok,de ahhoz viszont kell egy albérleti szerződés.Ha a férjed dolgozik,az egész család biztosítva lesz.Magyarországon a házassági anyakönyvi kivonatot le kell fordíttatni hitelesített fordító irodában(OFFI).
Nekünk nincs gyerekünk,így nem tudom hogy a gyerekek utáni támogatásokhoz ill.óvodai,iskolai beiratáshoz mi kell otthonról,de ezt meg tudod érdeklődni talán a fórumon valakitől.Munkavállalási engedély nem kell,a Freizügigskeitsbescheinigung határozatlan tartózkodási engedélyt jelent,amit itt megkapsz bejelentkezéskor a városházán,ha kéred.Tanácsos kérni:néhány euróba került csak.
A Jobcenterekben és az Arbeitagenturban szociális és gyerekek után járó támogatást lehet igényelni.Most hirtelen ennyi jutott eszembe.Ha tudok még valamiben segíteni,szívesen írok.Mi a férjem munkaszerződésével és a házassági anyakönyvi kivonattal+személyi ig és útlevéllel indultunk útnak és minden rendben volt. szia

Lehet, hogy nincs koze senkinek hozza, de enelkul nehez FELELOS tanacsot adni!Esetleg jar e kindergeld, vagy hogy pl. 50evesen nem keresett szakmaval es nyelvtudas nelkul inkabb be induljon el, etc. Foleg, hogy az elso mailbol nem derult ki, hogy mit szeretnenek, azonkivul, hogy jonni.
Nem mellesleg a munkahelyek nem nagyon vannak szerzodesben Krankenkassakkal, sot hivatalosan nem is mondhatja meg neked,hova menj! Te dontod el, te valasztod es altalaban te intezed. HA a munkaadod elintezi koszond meg neki, mert az egy plusz amit kaptal!
Adokategoriabol a "kedvezobbet" akkor kapja, ha azt elintezi! MAgatol nem lesz a ferj 3-as adokategoria.
A freedom of movement/Freizügigkeitsbescheinigung meg nem lehetoseg, hanem kotelezo! Munkahelynek kernie kellene, meg par masik helyen.

Azt meg megjegyzem a kerdezonek es itt jon szoba megint a gyerekek szama es kora, hogy nagyon at kell azt szamolni, hogy hova es hogy eri meg nektek 4 gyerekkel. 4 gyerekkel csak nagy lakas johet szoba, magasabbak a koltsegek igaz tobb a kindergeld etc.. Mo.-rol viszont nem jar csaladtamogatas. Akkor jonnek az ovoda, iskola kerdesek, etc. Szoval olvasgass:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!