Mindent tudni akarok de nincs időm

Több
11 éve 6 hónapja #24733 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok de nincs időm

mahlzeit írta: Akkor jonnek az ovoda, iskola kerdesek, etc. Szoval olvasgass:)

Igen. Szuper lenne ha nem keletkezne megint egy mindent tudni akarok Németországról egy hozzászólásban 20 különböző kérdés topik ;)
Kedves Ági! Lehet használni ám a keresőt, csodákra képes! KIfejezetten azoknak hasznos akinek nincs idejük olvasgatni! :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #24734 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok de nincs időm

becseiagi írta: Sziasztok! Nem rég találtam ezt az oldalt és remélem van itt olyan ember, aki szívesen leírja, akár 1500-adjára is, hogy mi a menete annak, hogy valaki kint Németországban el tudjon bejelentett munkahelyen helyezkedni. Ha talál a férjem munkaadót, akkor hogy tud oda kimenni? Honnan kell kérni TB-kártyát, és munkavállalói engedélyt? És ha csak úgy kimegy, akkor hogy tudna szállást is intézni minél egyszerűbben. Milyen mentalitással és feltételekkel kint albérletet kivenni?Ötleteket, tippeket, tanácsokat várok, nem kioktatást! Előre is köszönöm!
Egy 4 gyermekes anyuka

Kedves Ági!
Ha rám hallgatsz, akkor négy gyerekkel nem indultok el! Egy későbbi beírásodban emítetted, hogy nincs szakmád és nem is tudsz németül annak ellenére hogy német anyukád van! Ebből az következik hogy a férjed (remélhetőleg házasok is vagytok mert itt az élettársi kapcsolat nem számít) egyedül fog dolgozni s ez bizony szűkös lesz mivel meglehetősen nagy lakást kell bérelnetek! Családipótlék van s ez nem is kevés 4 gyereknél (184,00 EUR+184,00 EUR +190,00 EUR +215,00 EUR) összesen 773€ de az iskolai/ovodai költségek + lakás, + rezsi elviszi símán s még nem ettetek. Még akkor is nehéz ez, ha kapnátok lakbértámogatást!! A legöbb képzettséget nem igénylő munkahely már be van töltve és van itt is közel 3 millió munkanélküli! Még fiatal vagy, hát tanulj valamilyen szakmát és németet, hogy mindketten tudjatok dolgozni!


Ha rám hallgatsz maradtok Mo.-on, mert ott négy gyerek esetén,
élényegesen jobban jártok, szociális és anyagi szempontból.


Ha netán mégis elindulnátok, vagy a férjed kijönne előre, akkor egyet feltétlenül vegyél figyelembe: itt mindent magadnak kell csinálni. Adószámszerzés, biztositások megkötése, munkahely keresés, lakás keresés, iskola és ovoda keresés, stb. Ez itt egy felnőtt társadalom, s nincs szájbarágosdi mint otthon Mo.-on! Amit nem kérvényezel az nem is kapod! Emlitetted, hogy a férjed Bayer München drukker. Ebből arra következtetek, hogy Münchenbe készültök! Nos, ez még rosszabb lenne, mert München a BRD egyik legdrágább városa! (Még: Hamburg, Berlin) Ha tehát elindultok inkább valahol közép Németországba nézelődjetek vagy a keleti részen, ne délnyugaton a bayoroknál! Ez csak tip!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24737 Írta: karacsonydori
karacsonydori válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok de nincs időm

Becseiagi nem abban kért tanácsot,hogy elinduljon-e a férje Németországba,hanem ha elindul,mi mindent és hol kell intéznie,milyen papírokat kell otthon beszerezniük. Írta,hogy olyan ember segítségét szeretné kérni,aki szívesen ,akár 1500-adjára is leírja neki,hogy mire van szükség ahhoz,hogy a férje elinduljon. Nem kioktatást kért! Konkrét, kézzelfogható információkat.
Gondolom azért jelezte,hogy olyan ember segítségét kéri,aki nem unja szakadatlanul leírni újra és újra ugyanazt,mert nincs ideje napokat tölteni a keresgéléssel.(ugyanis 4 gyermekes anyuka). A Freizügigkeitsbescheinigung-ot (tart.engedély) nekem csak akkor kellet kérnem,mikor bejelentkeztem a Jobcenterbe,mint munkanélküli.A férjem egy nemzetközi cégnél dolgozik ,de senki nem kérte még tőle ezt a dokumentumot.Az egészségbiztosítást a férjem cége intézte(Brandenburg tartományban ez bevett szokás),de természetesen be lehet menni bármelyik biztosítótársasághoz és lehet önállóan is intézni.A munkaszerződés kell hozzá és a házassági anyakönyvi kivonat fordítása(a családi biztosítás miatt)
Kedves becseiagi,
Te és a gyerekek is automatikusan biztosítva vannak,ha a férjed dolgozik.A legfontosabb,hogy a városházán 8 napon belül be kell jelentkezni,hogy itt laktok.Ezt a bejelentő lapot kérik mindenhol,ha bármi ügyet kell intézni(bankszámlanyitáshoz is,gyerekek utáni támogatáshoz...stb.)Előző levelemben elfelejtettem írni,hogy adószámot kell igényelni az Adóhivatalban(Finanzamt) ,ami nagyon egyszerűen történik.Az adóhivatalban egy papírt kell kitölteni az adataiddal és rögtön adnak egy számot,amit a munkahelyen le kell adni.Én azt tapasztalom,hogy az ügyintézés gyors és nem kell megijedni tőle.Mivel én itt munkanélküli vagyok,kapunk támogatást az államtól és én ingyen járhatok nyelviskolába fél évig(600 tanórát)4 gyermekes anyukaként biztos vagyok benne,hogy lakástámogatást is kapnátok,mivel te még gondolom nem dolgoznál a legkisebb gyerek miatt plusz a gyerekek után járó támogatás.Mivel nem tudsz németül,biztos hogy beiskolázásra lenne neked is lehetőséged.
"Adokategoriabol a "kedvezobbet" akkor kapja, ha azt elintezi! MAgatol nem lesz a ferj 3-as adokategoria." - Ez nem igaz!
Mivel a férjednek tájékoztatnia kell a munkaadóját a családi állapotáról ,így 4 gyerekkel szinte biztos hogy a legkedvezőbb adókategóriába kerülnétek.Nem kell neki ebben semmit intézni,az adóhivatal besorolja.
A szállással kapcsolatban van nagyon sok közvetítő iroda a neten.Nekünk a Home Company segített.Interneten keresztül tudtuk intézni otthonról látatlanban a lakást.Persze,lutri volt,hogy hova kerülünk,de szerencsére minden rendben volt.Ha érdekel írok még a részletekről.Ha tudok valamiben segíteni,írj.
Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24742 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok de nincs időm

karacsonydori írta: Gondolom azért jelezte,hogy olyan ember segítségét kéri,aki nem unja szakadatlanul leírni újra és újra ugyanazt,mert nincs ideje napokat tölteni a keresgéléssel.(ugyanis 4 gyermekes anyuka).
Üdv

Én pedig azt jelezném, hogy ez volt az utolsó "mindent bele, nagyon nem érek én rá olvasgatni" topik.
Szerencsére kapott választ, ezt a későbbiekben minden időhiányban szenvedő hasznosítani tudja majd és már lehet is indulni Németországba! ;)
Megelőzvén egyben, "azt szeretném még kérdezni... az jutott még eszembe" és millió egyéb kérdés ismétlését, a topikot le is zártam!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus, hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38192 Írta: dánbar
dánbar válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok de nincs időm

Üdv!

Egy elég komplex kérdés sorral fordulnék a németországi magyar munkavállalókhoz.

Jelenleg villamosmérnök hallgató vagyok. Elektro-technikusi szakmám van. Párommal szeretnénk szerencsét próbálni Németországban. Párom egyetemi szinten végzett csecsemő-és kisgyermeknevelő.

Kérdéseim a következők:

-Villamosmérnöki és elektro-technikusi fizetés mennyi? Forintban vagy euróban is jó. Tudom, hogy tartományonként eltérő, elsősorban bajor vidékre vágyunk de más is szóba jöhet.(Vagy esetleg egy oldal ahol utána tudok nézni).

-Páromnak lehetősége lenne-e bölcsődében elhelyezkedni, mint nevelő, esteleg kinti átképzéssel?

-Állampolgárság megszerzése, ha lehetséges és sikerül is, az jelent-e valami pluszt?

-Német céghez is ellehet egyből helyezkedni, elektro-technikusként vagy villamosmérnökként?

-Induláshoz(vagyis a kinti munkavállaláshoz) elég, ha kiváltom a külföldi munkavállaláshoz szükséges papírokat?

-Esetleg, ha bölcsődében nem tudna párom elhelyezkedni, van-e más lehetőség ezen a szakterületen?

-Lakásbérlés, rezsi? (olvastam már a többi fórumot e célból, de arra lennék kíváncsi, hogy elektro-technikusként /villamosmérnökként szándékosan nem kérdezem, mert azt tudom, hogy nem lenne gond/ és párom esetleg egy más munkával amit betölthet, kijönnénk-e)?

-Adózás vagy egyéb dolog a német államra nézve ami eltér az itthonitól és ránk vonatkozna?


Köszönöm szépen előre a válaszokat:
Dániel

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38193 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok de nincs időm

Ez így nem fog menni! Ez egy jól kategorizált fórum, nem facebook csoport szemétdomb!!!
Olvasd el az etikettet !
Majd használd a keresőt !
Ha mégis marad kérdés, a meglévő, kapcsolódó topik(ok)ban kérdezhetsz! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!