Útlevél vagy személyi igazolvány

Több
11 éve 6 hónapja #25484 Írta: mantaniro
Útlevél vagy személyi igazolvány téma létrehozva mantaniro által

Németországban munkavállalás intézésénél elfogadják az útlevelet vagy az ideiglenes személyigazolványt a személyi helyett?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25486 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Útlevél vagy személyi igazolvány

mantaniro írta: Németországban munkavállalás intézésénél elfogadják az útlevelet vagy az ideiglenes személyigazolványt a személyi helyett?

Nem kötelesek egy ideiglenes okmányt elfogadni. Egyébként a legtöbb helyen a személyit vagy az útlevelet sem fogadják el, ha nem német, mert ezekben az okmányokban nincs feltüntetve a német lakhely! Személyazonosság igazolására elégséges lehet, de pl. már egy hitelvásárlánál vagy számlanyitásnál elvérzel (csak) ezekkel az okmányokkal, ha nincs nálad pl. a bejelető okmányod! Persze vannak bizosan kiskapuk, s elékpzelhető, hogy lesz olyan eset is, hogy elfogadják, de nem kötelesek erre! Munkavállalás esetén szükséges, egy bejelentett lakás igazolása....**

** Ha a leendő munkaadód elhiszi bemondásra is, hogy mi a cimed, azt csak saját felelősségére teszi!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Toma81
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja #25488 Írta: Toma81
Toma81 válaszolt a következő témában: Útlevél vagy személyi igazolvány

mantaniro írta: Németországban munkavállalás intézésénél elfogadják az útlevelet vagy az ideiglenes személyigazolványt a személyi helyett?


Én egy hónapja csináltattam meg a lejárt személyimet,akkor azt mondták,hogy az ideiglenessel nem léphetem az országhatárt,illetve hivatalos ügyek intézésére sem tudom használni.Helyette jogosítvány,útlevél stb...Ez itthon volt,de szerintem kint sem lehet ez másképp...Ettől függetlenül sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25492 Írta: mantaniro
mantaniro válaszolt a következő témában: Útlevél vagy személyi igazolvány

Tudnám igazolni a lakhelyem, csak arra lettem volna kíváncsi hogy jelen esetben fel tudná e váltani az útlevél a személyit az ügyintézés során.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 6 hónapja #25513 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Útlevél vagy személyi igazolvány

Beküldte Mantaniro:

Németországban munkavállalás intézésénél elfogadják az útlevelet vagy az ideiglenes személyigazolványt a személyi helyett?


Itt elég sokan vagyunk, akiknek csak magyar útlevelük van, mert Magyarországon bejelentették az ország végleges elhagyását, így a személyit bevonták, érvénytelenítették. Nem maradt más, csak az útlevél..
Nem probléma. Csak legyen valami, ami érvényes!
(Én tegnap kaptam egy újat, Münchenben a konzulátuson, de akár házhoz is küldik itt németben, ha úgy szottyan kedved). Magyarországon meg biztosan tudod, hogy megy ez. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25537 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Útlevél vagy személyi igazolvány

Maya írta: Itt elég sokan vagyunk, akiknek csak magyar útlevelük van, mert Magyarországon bejelentették az ország végleges elhagyását, így a személyit bevonták, érvénytelenítették. Nem maradt más, csak az útlevél..

Hmm! Ez érdekes, mert nekünk nem vonták be! (Igaz, nekünk az állandó lakásunk sem szünt meg!) Most már csak az én személyim érvényes, mert a két gyereké és a nejemé lejárt, de nem vonták be! Az útleveleket póstán intéztük mi is! Most mind a négyünknek csak az érvényes!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!