Sofőr állás Németországban

Több
11 éve 2 hónapja #29044 Írta: erdohatiandi
Sofőr állás Németországban téma létrehozva erdohatiandi által

Sziasztok! Dolgozik valaki futárszolgálatnál, természetesen Németországban? Érdekelnének a feltételek, napi hány órát kell dolgozni és kb. mennyi Km-t kell menni naponta. Köszi.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: suzuki74

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #29048 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Sofőr állás Németországban

erdohatiandi írta: Sziasztok! Dolgozik valaki futárszolgálatnál, természetesen Németországban? Érdekelnének a feltételek, napi hány órát kell dolgozni és kb. mennyi Km-t kell menni naponta. Köszi.


Ismersz "futárszolgálat" cégeket? (UPS, TNT, stb) A gond, hogy az árak, a fizetések, a lehetőségek és a feltétlek annyira különboznek, hogy kedves kérdésedre így nem lehet válaszolni! Próbálkozz magad a kereséssel. Én most pontosan 3145 hasonló céget találtam a googlival!! Informáld pl.: itt magad!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #29050 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Sofőr állás Németországban

erdohatiandi írta: Sziasztok! Dolgozik valaki futárszolgálatnál, természetesen Németországban? Érdekelnének a feltételek, napi hány órát kell dolgozni és kb. mennyi Km-t kell menni naponta. Köszi.

Nos nekem 2 infóm is van! Az egyik itt a fórumon keletkezett régebben:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

A másikat pedig a facebook-on olvastam. Postánál, hasonló munkaidő, "szállás+rezsi levonása után alig 1000 euróm maradt és majdnem belerokkantam" rinyálást adott le a "bármit elvállalok" kint meg csodálkozom egy nagyot delikvens. :woohoo:
Szóval gondolom, egyik cégnél sem napi 8-10 cím van, 30-40 kilométert gurulva, hétfőtől.péntekig nettó 1800 juróért vagy többért :chuckle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #29052 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Sofőr állás Németországban

Gergoo!

Teljesen igazad van, nekem két barátom dolgozik "futárszolgálatnál" hasonló keresettel. Viszont van jobb megoldás is: legyél alvállalkozójuk, csak 25 Euroba kerül a bejelentkezés, mint "Kurier-fahrer" és talán így egy kicsit kevesebb lesz az adód, el tudsz számolni bizonyos dolgokat, amit magánszemélyként nem. Saját autójukra is keresnek vállalkozókat, viszont egy fontos megjegyzés: a németországi törvények szerint csak akkor lehetsz vállalkozó, ha több partnerrel is rendelkezel, ellenkező esetben csak színlelt-vállalkozó vagy, ami büntethető
Szóval akár 2-3 csomagküldő szolgálat vállalkozója is lehetsz, amennyiben a szerződés ezt lehetővé teszi.
Én magam is vállalkozó vagyok-igaz nem ebben a szakmában-, de arra mindig ügyelek (bár ez a hátránya is ) , hogy a szerződés köztem és az ügyfél között lehetővé tegye akár konkurens cégekkel is egy másik szerződés létrejöttét. Ez egyébként teljesen korrekt és fair, mivel ezzel ösztönzöd az ügyfeleket a lehető legjobb ajánlatra, hisz tisztában vannak vele, hogy annak fogsz dolgozni, aki többet fizet neked.
Persze ehhez határozott és egyedi fellépés kell, nem azt kell hangsúlyoznod, hogy "adjál többet, vagy a másiknak dolgozok".
Ha ez meg kicsit sok neked, és egyszerűen csak pénzt akarsz keresni, akkor sajnos meg kell maradni az 1000 Euro körüli fizetésnél, viszont én mindig azt mondod, a kicsi is több, mint a semmi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29055 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Sofőr állás Németországban

wondersen írta: a szerződés köztem és az ügyfél között lehetővé tegye akár konkurens cégekkel is egy másik szerződés létrejöttét. Ez egyébként teljesen korrekt és fair, mivel ezzel ösztönzöd az ügyfeleket a lehető legjobb ajánlatra, hisz tisztában vannak vele, hogy annak fogsz dolgozni, aki többet fizet neked.

Háááát, nem tudom miben utazol de én soha nem centek alapján válogatom meg a partnereimet.
Visszatérve a futárkodáshoz. Azért itt nem valami magasan kvalifikált szakmáról beszélgetünk! Inkább nem mondom úgy ahogy kéne de egy B kategóriájú jogosítvánnyal kismillió "szakember" van a piacon. Túl nagy nyelvtudás sem kell. Egyértelműen a kizsákmányolható és mint a rongy eldobható munkaerő piaca ez! Nem véletlen, hogy már a német postánál is kihajtják még a belüket is egy ezresért! Nekem csak rémlett, hogy volt már erről szó és olvastam róla a facebook-on is, nem számít a véleményem. A leírtak alapján a kérdező láthatja mire számíthat és eldönti bevállalja vagy sem. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29059 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Sofőr állás Németországban

Gergoo,

Hála Istennek nem centekről beszélünk és mit említettem nem ez az elsődleges motívum.
Viszont egyet ne felejtsünk el: Az üzlet az profitról szól. A profit pedig pénz. A pénzt pedig Németországban Euro. Az Euro pedig tovább bontható Centre. Tehát a Cent igenis számít, mivel sok kicsit sokra megy.
Tehát attól a közhelyektől eltekintve, hogy milyen egyéb tényezők alapján válogatjuk meg ügyfeleinket, az elsődleges cél: a Proft /Cent/ - szerzés.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!