Állásinterjú telefonon németül

Több
11 éve 9 órája #30731 Írta: kirschblute
Állásinterjú telefonon németül téma létrehozva kirschblute által

Sziasztok!
Szeretnem megosztani veletek az örömomet, mert ugyanis a heten részt vettem egy nemet nyelvű állásinterjún es sikerült. :laugh:
Azért nagy szó ez nekem, mert gyakorlatilag szeptembertől tanulnom intenzíven a németet, az utóbbi hónapokban egy kis kényszer pihenőt tartva. Bár most éppen egy intenzív kurzuson ültem, amikor hívott a cégtől egy hölgy, akikhez beadtam az önéletrajzomat.
Nem volt idom izgulni sem. :)
Jó, mondjuk nem atomfizikarol beszélgettünk, - ahhoz meg magyarul sem értek - de azért tok jó érzés, hogy 8 percig nemet emberrel beszélgettem. :)
Vicces volt, amikor 5 perc beszélgetés után megkérdezte, hogy akkor jöhet- e a nyelvi teszt? :)
Tudom, ez nem nagy információ azoknak, akik készülnek kifelé, de nagyon örülök, azért írtam nektek is. :)
Azért meg van mit tanulnom bőven, de hat érdekel a nyelv, szívesen tanulom.
Szép estet mindenkinek. :) :party:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus, Juditka, DECOTEXT, zigeuner, hajcsi, dreizwanzig, Zikica

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 órája #30733 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Állásinterjú telefonon németül

Gratulàlok kedves Kirschblute :-) nagy öröm ez valóban,együtt èrzek veled,mert èn is hasonlò kèpp tudtam kijönni.csak mondjuk szerintem telefonon sokkal nehezebb nèmetül nyomni,mint szemèlyesen. Ez az èn tapasztalatom. Sok sikert a nèmet melódhoz es kitartást...:-)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 órája #30735 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Állásinterjú telefonon németül

Köszi, kedves vagy. :)
Én is azt gondolom, hogy telefonon nehezebb, mert nem látod a partner mimikajat, nem tudsz kézzel-lábbal kommunikálni ... Úgy is készültem, hogy majd jó fel év múlva merészkednek ilyesmire , mint a telefon es a Skype... De hat máshogy alakult.
Amúgy szerintem a hölgy is úgy állt a dologhoz, hogy lehetett vele kommunikálni, nem arra volt kiváncsi, hogy mit nem tudok meg?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 órája #30736 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Állásinterjú telefonon németül

Hello!
Gartulálok az álláshoz!
Elárulod, hogy milyen állás? Szakmai interjú volt? Elég gyorsan sikerült elsajátítanod a nyelvet :)
Én is tanulom, de még nem tartok ott, hogy merjek interjúzni... Sajnos idő hiányában (illetve amiatt, hogy elég rendszertelen az időbeosztásom a munkám miatt) Csak heti 4-5-6 órát tudok foglalkozni a tanulással... Na nem baj, lassan de biztosan haladok :)

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 órája #30737 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Állásinterjú telefonon németül

Gratula Kirschblute :)

Javasolnám minden kedves magyar embernek, hogy igenis tanulja a nyelvet, sohasem késö elkezdeni. Illetve azon sztereotípiák, hogy " az angol elég, azt is beszélik a németek" meg " dehát a szomszédom is kint dolgozik, keres 2000 Eurot, pedig nem is beszéli nyelvet" baromságok!!!
Sok olyan emberrel találkozom, akik felhívnak, hogy milyen nevetséges pénzt kínálnak meg stb, ö tudja nagyon jól, hogy mennyit lehet kint keresni stb stb...nekik ajánlom figyelmükbe az alábbi kifejezést: IGZ-Tarif illetve Mindestlohn Deutschland, azt utána lehet anyázni!

Kirschblute neked pedig sok sikert, légy példa az emberek elött!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • annamaria1976
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #30741 Írta: annamaria1976
annamaria1976 válaszolt a következő témában: Állásinterjú telefonon németül

Szia,gratulálok!!Én is tanulom a németet,de tartok tőlle,ha majd megkellene szólalni.Azt hallottam gyorsan beszélnek németűl,és nem lehet érteni amit mondanak.Milyen állásra jelentkeztél?És miket kérdezett telefonon?Várom válaszod,szia.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!