Állásinterjú telefonon németül

Több
10 éve 11 hónapja #30743 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Állásinterjú telefonon németül

Halló!
Persze, elárulom, nem titok.
Első nemet munkának az idosgondozast céloztam meg, mert ott óriási hiány van es ezért könnyebben van esélyem bekerülni. (Ez be is jött)
A nyelvtanulás ön rövid története pedig:
Gyerekkoromban jártam T.I.T. Tanfolyamra :) Ahol persze nem tanultam, csak néha... Felnőtt koromban időnként elővettem a németet, mert amúgy érdekelt volna, csak intenzíven nem tudtam tanulni, mert mindig volt valami, ami fontosabb volt, mint a nyelvtanulás.
Amikor aztán úgy alakult az ország helyzete, hogy láttam, egyre kevesebb embernek van/lesz biztonságos jövője itt, akkor elhatároztam, hogy külföldön próbálok szerencsét. Gondoltam több országra is, de végülis a nemet nyelvterületet választottam.
Szóval itthon tanulgattam, aztán megcsináltam egy szintfelmerot, ami alapján beosztottak egy A/3 -as csoportba. (Erről azt kell tudni, hogy ott a sima tanfolyamokon a szintek 60 óránként ugranak, tehát egy középfokú nyelvvizsga elvileg 360 órás tanfolyam után tehető le. Belső elnevezés erre az A/6.)
Szóval, megcsináltam egy ilyen 60 órás tanfolyamot, de jó sokat kellett itthon tanulnom, mert a csoport szintje elég jó volt, es nem akartam leegni. :)
Ez egy heti 4 órás tanfolyam volt, de kb. Minden heten tanultam rá egy napot, hogy tudjak részt venni a csoport munkájában.
Kis kényszerszünet után jelentkeztem egy fel intenzív tanfolyamra, a következő szintre. Azonban az nem indult, így megkérdezték, hogy bevallalnam-e a következő( B1)es szintet?
Mivelhogy váltakozó szellemű vagyok, bevállaltam. :)
Hat nagyon nehéz volt, de rendesek voltak a tanárok, nem cikiztek, ha valamit nem értettem.
Nehéz azért is, mert mindennap van 3 óra, es házi feladat , es egy fel éves anyagot veszünk át 42 óra alatt. Azonkívül, hogy az utóbbi hetekben ezer hivatalos dolog a nyakamba szakadt...
Azt fogom majd csinálni, hogy ujra veszem a könyvet, hogy amit nem sikerült jól megtanulnom, azt ujra tudatosítsam, atismeteljem...
Nekem személy szerint abbol a gatlasomtol, illetve tévhitemtol kellett megszabadulnom, hogy elsőre mindent tudni kell. Nem tudom, ez honnan jött, de ha nincs az emberben a görcs, hogy jee, ha most nem jegyeztem meg, akkor majd legközelebb sikerül... Ez nyugodtta tesz.
A másik dolog pedig, hogy engem nem zavar, ha valamit nem jól mondok. A lényeg, hogy mondjak valamit. :)
Természetesen tudatosan fogok törekedni a helyes beszédre, azt majd az idő es a gyakorlat meghozza, azt hiszem.
Nagy segítség a tanulásban az anki program, na es a párom tud németül, ha valamivel nem boldogulok, ő is tud segíteni. De a szorgalmat nekem kell beletenni.
Kicsit hosszú lett, bocsi. :bye:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, Zikica

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30748 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Állásinterjú telefonon németül

Szia Annamari1976!
Igen, gyorsan beszélnek, ez igaz. Főleg, ha azt akarják, hogy ne értse őket az ember. :sick:
De az én esetemben nem beszélt gyorsan a hölgy, általános dolgokat kérdezett.
Beszélek-e németül, dolgoztam-e már Németországban, szeretnék-e esetleg Ausztriában munkát vállalni? Egészséges vagyok-e? Allergiás vagyok-e az állatszőrre? Félek-e a kutyáktól? Hogy szeretnék dolgozni? (Időbeosztás)
A nyelvi tesz kérdései pedig: 1. időjárás
2. Vannak-e gyerekeim?
3. Mit szeretek enni?

Bevallom, az időjárásnál a 'Grad' szónál visszakérdeztem, hogy 'was bedeutet' ? Mert még nem hallottam ezt a szót. De aztán megállapodtunk abban, hogy Pesten is szépen süt a nap, kb. 20 fok van...
A nyelvtanfolyamon pedig másnap pont az időjárás volt a téma, de olyan szinten, hogy kis gyakorlással időjárás jelentőnek is elmehetnék. :)
A megértéstől én is félni szoktam, de egy dolog van ellene: sok-sok szöveghallgatás, gyakorlás.
És persze, amig tanulsz, addig légy türelmes magadhoz.
Utána meg nem tudom, majd írok kintről is. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka, DECOTEXT, Zikica

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30758 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Állásinterjú telefonon németül

Kedves Deco!
Én a szovegertesrol es szoveghallgatasrol írtam, nem a helyesírásról.
A szövegértéssel kapcsolatban pont ma mondta a tanárom, hogy ha raallok es sokat hallgatom, bele fogok jönni .
A helyesírás külön ugy, abban a kérdésben nagyobb szerepe van az öröklött képességnek/hajlamnak, , úgy tudom. Nekem alapból jó szokott lenni, nem véletlenül küldött anno a magyar tanárnőm egyetemre.... (Nem igazán 'fogadtam szót' neki....) ha nem vagy nyelveszprofesszor, akkor nem gond. ;)
Bár engem zavar, ha azt látom, hogy valaki kiírja v.milyen adatlapjara, hogy beszél angolul, németül, olaszul... Es amikor levelet kapok tőle, egy mondhaton belül min. 4 helyesírási hiba van. Az ilyent egyszer le fogom vizsgáztatni. :angry:
De szólni ritkán szoktam, mert tudom, hogy az alapvetően egy adottság.
A peldaid cukik. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30803 Írta: balogevi
balogevi válaszolt a következő témában: Állásinterjú telefonon németül

Szia.

Örülök,hogy sikerült az állásinterjú.
Sok sikert kívánok a munkához. Kitartást a nyelvtanuláshoz.
Szép estét.:-)
Évi.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!