Műtőssegéd állás Németországban

Több
10 éve 11 hónapja #30757 Írta: erdohatiandi
Műtőssegéd állás Németországban téma létrehozva erdohatiandi által

Sziasztok! Dolgozik valaki az egészségügyben " mütössegéd 31 " bizonyítvánnyal, illetve lehet-e ezt a bizonyítványt honositani. Köszi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30802 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Műtőssegéd állás Németországban

Hi,
Az eggyik ismerosom mutosnö..... szerintem ugyen az a kettö, nem?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30810 Írta: erdohatiandi
erdohatiandi válaszolt a következő témában: Műtőssegéd állás Németországban

Nem sajnos más a bizonyitvány okj száma.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30842 Írta: nyasi
nyasi válaszolt a következő témában: Műtőssegéd állás Németországban

Szia.Én tiz hónapja vagyok kint .Több mint 20 évet nyomtam le otthon műtőssegédként és azt mondom neked,hogy nem egyszerű.első körben min b2 de inkább c1-es szinten kell beszélni és írni olvasni ha műtőben akarsz dolgozni.Nekem is van kint műtősnő ismerősöm aki már műtőben dolgozik és kérik a c1 nyelvvizsgát.Első körben nyelvtudásodhoz mérten keress állást idősotthonban pflegehelferként és tanuld a nyelvet nagyon, ha műtőssegédként akarsz dolgozni.A nyelv a legfontosabb addig nem tudsz igazán boldogulni és nem lesz rövid idő.Én 10 hónapja nyomom de még meg se fordulhat a fejemben hogy menjek a műtőbe dolgozni.De a kitűzött célok motiválják az embert.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zsuzsa76

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30845 Írta: zsuzsa76
zsuzsa76 válaszolt a következő témában: Műtőssegéd állás Németországban

Kedves nyasi!

Információt szeretnék kérni tőled, illetve műtősnő ismerősödtől.
A műtősnői munkakörrel kapcsolatban.
1. milyen munkaidőbeosztásba dolgoznak? (Amikor elkezdtem dolgozni mo.-on akkor az volt a jellemző, hogy az ügyeletes napon reggel 7-re bementél, aztán másnap 15 órakkor már haza is mehettél. De gondolom ez neked is ismerős volt. :baby: ).
Érdekelne, hogy műszakoznak vagy ha ügyel, akkor csak az ügyeletre megy-e be? Vagy nem is ügyel még, mert új, és jól fizet az ügyelet és "ki kell érdemelnie", hogy ügyelhessen.
2. Vannak-e műtősnők között ilyen státuszok, hogy valaki még csak partos műtősnő(aki nincs bemosakodva, hanem kívűlről adja be a cuccokat) , valaki meg be van mosakodva.
3. jellemző-e, hogy reggel beáll az asztal mellé, azt az áttfektetés közbe, elrohanhat wc-re, azt még elnézik, de ebédelni csak műszak után ehet, vagy azért van szünet munkaközbe?
4. a műszerpark milyen a németeknél? (Gondolom ott nem kell szortírozni, hogy ezt csak a főo kapja meg.........). ott is megy a nagy spórolás a varróanyagokkal?
5. műszermosást, sterilezési munkákat külön személyzet csinálja? (Gondolom igen.)
6. ott is "olyan nagy elismerésbe" részesítik az orvosok a műtősnők, meg a műtősfiúk munkáját, mint mo.-on?
7. Ha a műtéti program, a műszak végéig nem fejeződik be, akkor gondoskodnak arról, hogy ügyeletes vagy valaki leváltson?
8. na meg a bizonyítványt elfogadják-e? 97-be csináltam a műtősnőit; nem okj-s. Mi a műtős szakasszisztensi végzettség német megfelelője? OP-Schwester?
9. egy átlagbért tudna-e mondani az ismerősöd. Én ha jól értelmeztem egy álláshirdetést, nettó 1800-at olvastam ki belőle. De ugye az német bizivel , német állampolgároknak.

Egyébként én is úgy gondolom, hogy kezdetnek pflegehelferinként kellene indítani. Bár megmondom, gondolkodtam már azon is, hogy sterilezős részen nagyobb szerencsével járna az ember. Az öregekotthonától azért tartok, mert ott ragad az ember, nincs továbblépés. Azért ha ott vagy egy kórházba, jobban tudsz kapcsolatokat építeni, legalább olyan szinten, hogy, megtudod érdeklődni, hogy hogyan lehet bekerülni a műtőbe. Mert ugyebár öregek otthonába gondolom nincs műtő.
Előre is köszönöm válaszod. További sok sikert kívánok németországi munkádhoz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #30846 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Műtőssegéd állás Németországban

zsuzsa76 írta: 9. egy átlagbért tudna-e mondani az ismerősöd. Én ha jól értelmeztem egy álláshirdetést, nettó 1800-at olvastam ki belőle. De ugye az német bizivel , német állampolgároknak..

Elöször is a fizetés az beosztás kérdése MINDENHOL, tehát olyan szelekció hogy ez német az meg külöfldi nincs. Ha a nyeltudásod rossz akkor nem kapsz olyan beosztást ahol X összeget kereshetsz! Ennyi.

Másodszor ki van zárva, hogy Te valahol NETTO 1800 eurót olvastál, mert ez meg adócsoport függö! Senki nem fog neked nettó X összeget igérni, mert nem tudhatja, hogy melyik adócsoprtban leszel igy eleve ismeretlen a járulékod és az elvonások!

Harmadszor, (ha mégis ilyet igért volna valaki) egyszerü mütösnek, nem nagyon hiszem, hogy 1800 eurós nettója lenne kezdöként. Ez nagyon meglepne!


(Esetleg bruttó 1800€. Ez talán hihetö. Ezt ugyanis nem szabad elfelejteni, hogy ha valaki ide kijön, az adott munkahelyen kezdö lesz hiába van sokéves gyakorlata. Azoknak lesz ilyen fizetése kik már sok éve vannak a cégnél!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!