Műtőssegéd állás Németországban

Több
10 éve 11 hónapja #30869 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Műtőssegéd állás Németországban

Közben mondja a párom, hogy mint műtőssegéd, körülbelül 1300-1500 bruttó a fizetés.
Ahogy a többi segédápolónak. Ez lehet segítség.
Csak, hogy a témába vágjon. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30870 Írta: nyasi
nyasi válaszolt a következő témában: Műtőssegéd állás Németországban

Kedves Zsuzsa76.
DECOTEXT jól irta le a dolgokat,amig nincs legalább B2 nyelvvizsga addig 1800 körüli brutto lehet a kereset,ami nettóban az adókategóriától függ.Mivel mütősnő végzettséged van igy lennie kell ápolónői végzettségednek is,igy ha van B2 nyelvizsgád akkor dolgozhatsz idősotthonban Pflegefachkraft-ként és megkeresheted az 1800 nettót is./a feleségem intenzives szakápoló és szivkatheteres asszisztens végzettségű de a nyelv miatt még idősotthonban dolgozik és megvan majdnem 2000 nettó 3-as adókategória/De megpróbálok a kérdéseidre válaszolni a saját tapasztalataim alapján.
1:A munkaidő mindig az adott kórháztól függ,de a törvény szerint max 24 órát dolgozhatsz egyfolytában ez lehet 12 óra műszak +12 óra ügyelet ez Mo-on is igy van.Nincs ilyen hogy ki kell érdemelnie ha megfelelő a szakmai és nyelvi tudásod akkor ügyelhetsz.elvileg 8óra után jár pause fél óra/helyenként változik mikor veszed ki ez jár az idősotthonban is/
2:A kezdő mütősnők általában mindig partosként kezdik ismerkednek a dolgokkal.
3: A pause mindenkinek jár,más kérdés hogy mikor tudod kivenni.
4:tapasztalatom szerint a felszereltséggel nincs gond
5:ezt már Mo-on is más személyzet csinálta,legalább is ott ahol én dolgoztam
6:Németországban minden szakmának megvan a megbecsülése, én ezt tapasztalom,de gondolom nem mindenhol
7:nyilvánvaló hogy le kell váltani ha egyszer lejárt a műszak.ahol most dolgozom ott senki nem marad 1 perccel sem tovább bent főleg a németek,ha meg igen akkor szigorúan beirja még a perceket is túlórára/idősotthon/
8:elvileg 93-tól van okj-s képzés Mo-on.attól függ minden milyen száma van a bizidnek ha nem okj akkor ki kell kérni pár igazolást eekh-tól de ezt az adott munkahely mondja meg mikre van szüksége.ja és majd németországban vagy Mo-on forditattni kell.pontos meghatározást nem tudom,lehet OP-schwester vagy OP instrumentsfrau is
9: mindig az adott helytól és beosztástól függ de egy kórházi mütőben lényegesen jobban lehet keresni.Gyenge nyelvtudással nem valószinű hogy felvesznek kórházba vagy nagy szerencse kell hozzá.mindig van állásinterjú még az idősotthonban is és még próbanapom is volt kettő.egy a lényeg gyenge nyelvtudással a legalján kell kezdeni és tanulni,tanulni a nyelvet mert csak úgy tudsz előbbre jutni.Elvileg bértábla van itt is.Remélem valamennyire tudtam segiteni.Ha kérdésed van írj megpróbálok válaszolni.Sok sikert kivánok.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsuzsa76

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30883 Írta: zsuzsa76
zsuzsa76 válaszolt a következő témában: Műtőssegéd állás Németországban

Kedves nyasi!
Köszönöm, hogy vetted a fáradtságot és ilyen hosszan válaszoltál.
Időközbe ha lesz valami új infó, légyszi nyomd már fel ide, ha időd engedi. Köszönöm.
További sikeres munkát kívánok!
zsuzsa76

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!