Külszolgálat

  • kefa
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #30908 Írta: kefa
Külszolgálat téma létrehozva kefa által

Sziasztok! Férjem külszolgálatos szerződéssel Baden-Württembergerben dolgozik, Kippenheimben, a cég magyarországi. Tervünk idén nyáron csatlakozni hozzá a gyerekkel, annál is inkább, hogy a kislányunk első osztályba mehessen( itthon elsős-de jó lenne, ha ott ismételné a nyelv miatt.Én hiába tanulom itthon németül, nem vonhatom be, mert az iskolában már tanul 2 nyelvet, nem lehet összezavarni). Férjem munkahelye fizeti a szállást. magánházban laknak 3-an, ez a fizetésen felül van nekik.Rákérdezett a kinti főnöktől,hogy amennyiben júliustól önállóan bérlünk, és a családdal lakik,akkor esetleg a lakhatásra fizetett részt megkapja-e, a saját bérléshez támogatásként,Azt válaszolták, hogy ha én kimegyek (mint feleség) és a lakcím egyezik az enyémmel( amiben majd lakunk) akkor kirúgják. Két dolgot mondtak: 1.a lakcím ütközik a nyilvántartásban, 2. külszolgálaton, Magyar cég alkalmazottjaként nem élhet kint a család. Érti ezt valaki? Tud valaki esetleg ilyen szabályt?Én böngészem a neten de sehol nem láttam ilyet.Nem is értem.Az Unióban oda megyek ahova akarok.Vagy nem? Köszönöm a választ.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #30911 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Külszolgálat

kefa írta: Azt válaszolták, hogy ha én kimegyek (mint feleség) és a lakcím egyezik az enyémmel( amiben majd lakunk) akkor kirúgják. Két dolgot mondtak: 1.a lakcím ütközik a nyilvántartásban, 2. külszolgálaton, Magyar cég alkalmazottjaként nem élhet kint a család. Érti ezt valaki? Tud valaki esetleg ilyen szabályt?Én böngészem a neten de sehol nem láttam ilyet.Nem is értem.Az Unióban oda megyek ahova akarok.Vagy nem? Köszönöm a választ.

Ne sertödj meg "kefa", de azeee, ma megbocsaaa......... :wait:
Ha a ceg magyarorszagi , es magyar ceg (nem Bosch) vagy valami mas,
neki is joga van olyan hatarozatokat hozni ami nem tetszik a munkavallalonak.
Milyen alapon tennetek be a kis popotokat oda, amit a munkaltato fizet a 3
munkavallalonak. Ez egy a fizetesen felüli gesztus, szolgaltatas es, ha ezt
kihasznalna barmelyik melos is, azonnal paros labbal el lehet bocsajtani. :whistle:
Mint emlited a ferjed a magyar ceg alkalmazottjakent dolgozik kint.
Tehat, reá a ceg altali belsö szogszabalyok vonatkoznak es nem az amit
kitalalt az az idiota H. Kohl es a Gangje.
Persze, hogy ott elsz az EU-ban ahol akarsz, miert is ne ferne be a magyar a
300000 roma melle. De csakis ,mint "önallo bevandorlo", mint nemet munkavallalo.
Akkor igen, akkor semmi gond kijönni a csaladdal, berelni önalloan egy lakast,
dolgozni, gyermeket iskolaba jaratni, de az, hogy ti befeszkelitek magatokat
arra a szallasra amit a MAGYAR munkaltato berel a 3 külszolgalatos dolgozoinak
nem is kicsit ich unverschämt talalom!
Megoldas.
Papa keres egy nemet munkavallaloi positiot, ahol a munkaltato nem fogja a
lakast fizetni, mert miert is, ha a masik 40 Millio nemet munkavallonak nem fizetik,
es akkor jöhettek az egesz csaladdal.
Hülye lenne a magyar munkaltato, meg ha aranybol is van a ferjed keze, meg a lakst
is nektek fizetni :baby:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kefa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #30915 Írta: hajcsi
hajcsi válaszolt a következő témában: Külszolgálat

Prosperus kefa ezt irta:

kefa írta: Rákérdezett a kinti főnöktől,hogy amennyiben júliustól önállóan bérlünk, és a családdal lakik,akkor esetleg a lakhatásra fizetett részt megkapja-e, a saját bérléshez támogatásként,Azt válaszolták, hogy ha én kimegyek (mint feleség) és a lakcím egyezik az enyémmel( amiben majd lakunk) akkor kirúgják.


Tehat ha önalloan berelnenek lakast,es a csalad együtt lakna,nem ö akar odaköltözni ahol most vannak.
Viszont nekem eleg magas,hogy ha sajat magamnak(csaladommal)berelek lakast,külön,akkor mire fel rugna ki a ceg????
Az hogy most a fizun felül lakhatast is kapnak,az nem azt jelenti kefa,hogy külön bereltek lakast es a ceg lakhatasi tamogatast ad.Ha akar ad,ha nem hat nem.Nem kötelezö!!!!!

Hajcsi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kefa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 11 hónapja #30917 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Külszolgálat

Kedves Hajnalka :hyper:

Viszont nekem eleg magas,hogy ha sajat magamnak(csaladommal)berelek lakast,külön,akkor mire fel rugna ki a ceg????
Az hogy most a fizun felül lakhatast is kapnak,az nem azt jelenti kefa,hogy külön bereltek lakast es a ceg lakhatasi tamogatast ad.Ha akar ad,ha nem hat nem.Nem kötelezö!!!!!

Egeszen egyszerü!!
Ezt ugy nevezik gondolom meg magyarban is, hogy Loyalitas.
En megadom a dolgozonak azt a lehetöseget, hogy jol keressen, ne kelljen
meg lakasra se költenie, akkor en is elvarhatok Loyalitast es Respektet a
munkavallalotol.
Te öreg Rokané-nak nagyon is tudnia kell, es ezt valoszinü tudja a munkaltato is,
ha a "Jozsi" kihozza a csaladjat kezdödnek a problemak.
Kautio a lakasra, lakber, Nebenkosten, bebutorozas, 3 szajat nemetben etetni,
iskolaszerek, s egyebb nehezsegek amivel a "bevandorlas" elejen mindenki
talalkozik.
Tehat, amit a jo ferj eddig teljesitett ezutan annak csak a 70 %-a varhato el, es
naponta , hetente varhatok a "könyörgesek", hogy fönök nem lehetne egy kis
elöleg, mert a tankönyvekre, a Familienrechtschutzra, elelem, s igy tovabb
el ment a love. :whew:
Mi abban akkor a munkaltato erdeke, ha kijön a csalad? Semmi beindulnak a
problemak es ez meg fog latszani a munkavallalo munkajan is.
Igaz, hogy nem ismerem a Magyar törvenyeket (ha vannak) , de nalunk
ez egyszerübb volt, mert mi nemet munkaltatok vagyunk.
A valtozas csak annyi, hogy a melos nem a kollegakkal jar be együtt dolgozni,
hanem külön a sajat autojaval.
A masik, ha a munkaltato fizeti a szallast a fiuknak az egy Gestus, egy
"ösztöndij" azert mert külön elnek a csaladtol.
Annak akinek viszont a muschi ott van naprakeszen, annak miert fizetne a
munkaltato lakast. Neked sem fizette a munkaltatod :wait:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kefa, hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #30918 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külszolgálat

kefa írta: Azt válaszolták, hogy ha én kimegyek (mint feleség) és a lakcím egyezik az enyémmel( amiben majd lakunk) akkor kirúgják. Két dolgot mondtak: 1.a lakcím ütközik a nyilvántartásban, 2. külszolgálaton, Magyar cég alkalmazottjaként nem élhet kint a család. Érti ezt valaki? Tud valaki esetleg ilyen szabályt?Én böngészem a neten de sehol nem láttam ilyet.Nem is értem.Az Unióban oda megyek ahova akarok.Vagy nem? Köszönöm a választ.

Csak azt tudom mondnai ami biztos.
Ha fizetett szállásra akarsz beköltözni, akkor az gond. Oda nem mehettek.
A külszolgáltosi státusz megszünik ha kint éltek és az ezzel járó támogatosk is megszünnek.
Az meg világos, hogy ha valaki külszolgálatos, kap minden támogatást (pl lakhatást) akkor ha külön költöztök fel fognak neki mondani mert ezzel irgalmatlanul meg fog nöni a cég költsége a férjed "tartása" estén mert nem külszolgálatos lesz, igy fel kellene venniük állományba. Azt se feledd, hogy sok külszolgálatos bére bizonyos esetekben támogatott. (Ez azonnal megszünne!)

Tudom bonyolultan hangzik, de ezt egy volt kolegám ecsetelet egyszer igy akit a cég
küldött Hollandiába innen a BRD-böl, s hasonlóan ki akart a család menni hozzá...
(Sajnos a paragrafusokat ehez nem ismerem ennek magadnak kell utána nezned!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kefa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kefa
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #30964 Írta: kefa
kefa válaszolt a következő témában: Külszolgálat

Kedves Prospero!

Köszönöm a választ, de félreértettél nagyon-vagy bénán írtam, mint kezdő fórumozó. NEM A CÉG ÁLTAL BÉRELT LAKÁSBA/HÁZBA Óhajtok menni. Bérelek egy ÖNNÁLLÓ Lakást. A férjem jönne el a CÉG által biztosított szállásról, és együtt élünk (vagy ez nem normális dolog?) a SAJÁT magunk által bérelt lakásban. Most jobban írtam? Semmit nem akarok a Férjem cégétől. Klassz,hogy van munkája, örülök, ha megbecsülik, és jó munkaerő. A kérdést pedig csak feltette, hogy mivel béren kívüli juttatás a szállás, akkor ha onnan eljön, máshol lakik, saját bérleményben, akkor azt támogatják-e? Így már ok???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!