Külszolgálat

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #30978 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külszolgálat

kefa írta: Köszönöm a választ, de félreértettél nagyon-vagy bénán írtam, mint kezdő fórumozó. NEM A CÉG ÁLTAL BÉRELT LAKÁSBA/HÁZBA Óhajtok menni. Bérelek egy ÖNNÁLLÓ Lakást. A férjem jönne el a CÉG által biztosított szállásról, és együtt élünk (vagy ez nem normális dolog?) a SAJÁT magunk által bérelt lakásban. Most jobban írtam? Semmit nem akarok a Férjem cégétől. Klassz,hogy van munkája, örülök, ha megbecsülik, és jó munkaerő. A kérdést pedig csak feltette, hogy mivel béren kívüli juttatás a szállás, akkor ha onnan eljön, máshol lakik, saját bérleményben, akkor azt támogatják-e? Így már ok???

Kédves Kefa! Látom még mindig nem érted! Ha külön kéróba mentek, a munkavállaló (férjed) státusza meg fog változni, az az nem kiküldetésben lesz (bejelentett külön lakás)! A munkaadó azonban a "kiküldött" munkavállalók béréhéz kap bér és juttatás támogatást! Mivel a férjed drágább lesz, felmondanak neki és a helyére felfog egy KIKÜLDETÉSBEN levö munkavállalót venni! (Szerintem nem fogják a külön lakást sem támogatni.)
Most érted?

UI: amit viszont én kérdeznék töled, hogy miért nem a munkaadónál informáljátok magatokat? Van sok nagyon is szociálisan viselkedö cég, ahol sokféle támogatásban részesitik a dolgozókat! Erre itt nem fog senki érdemlegesen válszolni, mert ezek a dolgok csak adhatók nem törvényesen kötelezök!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #30982 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Külszolgálat

Köszönöm a választ, de félreértettél nagyon-vagy bénán írtam, mint kezdő fórumozó. NEM A CÉG ÁLTAL BÉRELT LAKÁSBA/HÁZBA Óhajtok menni. Bérelek egy ÖNNÁLLÓ Lakást. A férjem jönne el a CÉG által biztosított szállásról, és együtt élünk (vagy ez nem normális dolog?) a SAJÁT magunk által bérelt lakásban. Most jobban írtam? Semmit nem akarok a Férjem cégétől. Klassz,hogy van munkája, örülök, ha megbecsülik, és jó munkaerő. A kérdést pedig csak feltette, hogy mivel béren kívüli juttatás a szállás, akkor ha onnan eljön, máshol lakik, saját bérleményben, akkor azt támogatják-e? Így már ok???

Kedves Kefolein! :woohoo:
A dct. mar leirta, hogy mik a törvenyek s eljarasok.
Ertsd meg ! A lakas biztositasa teritesmentesen az egy GESZTUS a ferjednek.
Tehat, ha te kijönnel gyermekeddel az mar nem ugyanaz, mert ott mar egy
csaladnak kellene a lakbert fizetni, amit mi sem lennenk hajlandok! :whistle:
A mierteket mar leirtam en is es a Deco is.
A ferjednek kell keresnie egy masik allast, ahol -szinten megbecsülik- ugyanis
kivaloan dolgozik es beszeli a nemet nyelvet es akkor oda költöztök a sajat
költsegeteken ahova akartok.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30983 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Külszolgálat

Ha valakinek, hát nekem hamar feláll még a szőr is a hátamon amikor ilyen munkaadói juttatásokról van szó de ezt a GESZTUS dolgot azért gondold át! ;)
:wait: Kiküldetés!
Szép is lenne ha nekem kéne kiküldetésben, kauciót és akár proviziót fizetve, 90% eséllyel még egy konyhát sem tartalmazó lakást bérelnem!!!
Egyebekben igazad van, ha kiköltözik, német címe lesz, legkésőbb 183 nappal később német adóbelföldi lesz, persze, hogy elköszön Tőle a cég. Az már nem kiküldetés!
Ezt mondhatták el nekik csak gondolom egyből volt felháborodás, hogy az unióban élünk, meg kirúgnak stb. Szóval, nem kirugás hanem ha kiköltözik egyszerűen német adóbelföldit csinál magából akit valószínűleg nem is tudnának alkalmazni de, hogy cca. + 40-70% költségért nem is akarnak alkalmazni majd! Gondolom ez érthető is.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kefa
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #30986 Írta: kefa
kefa válaszolt a következő témában: Külszolgálat

Kedves Gergoo :) , Prosperus :) , DECOEXT :) !

Értem én már :-) :P Ne haragudjatok! Nem volt egyből felháborodás, és a Cégnél (aki alkalmazza) kérdezte, de ezt így senki nem magyarázta el, nekem telefonban persze,hogy "furcsa" volt a "kirúgás" szó. Sajnos nem vagyok (még) járatos a jogi és finanszírozási kérdésekben, pláne nem Cégügyekben, de értem teljesen amit írtok, és köszönöm is, mert világos. Már kint adózik, de nem adóbelföldi, mivel tavaly ment, a 183 napot meghaladta a kint végzett munka, de mivel előtte volt ithon jövedelme, azt ithon leadózta, és adóbevallást készíttettünk, a kinti bér miatti adózás szintén megy, mivel a magyar munkáltatótól megkapott Adókártyához a tavalyi jöv.igazoláson rajta is van, hogy Belföldön nem adózó jövedelem, és ez az Euro jövedele. Itthon a Cég fizetett utána csak magyar járulékokat.(mivel itthon ez idő alatt minimálbért kap. Az már más kérdés,(sajnos),hogy az információkérésre sajnos nem túl kommunikatív és korrekt a válasz, a külszolgálaton kint lévő magyar főnökök nem éppen jól állnak a válaszokkal, épp csak egy szó-ezért nagyon sok mindent magunknak kell értelmezni, és megtudni pl. ez ügyben. A szociális hozzáállásról pedig: kimenetelekor kérdezte az itthoni Cég, hogy szándékában áll-e,hogy a család is menjen, mert akkor (Ők mondták) számíthatnak rá,hogy hosszútávú munkaerő lehet. Mondta,hogy igen így tervezzük, mire nem volt negatív válasz.Így akkor sem volt negatív infó. Tegnapi jó hír, hogy áthelyezték a sokkal (!) jobb helyre (ott helyben) mert jó munkaerő, ergo: lépeget felfelé a "ranglétrán" vagy minek nevezzem, mert el is mondták,hogy kiemelik, és számítanak rá. Ez jó hír, bár mivel a magyar cég ott ugye úgymond alvállalkozó, még mindig nem a német anyacéghez került át, hanem továbbra is az itthoni magyar cég külszolgálatosa. Nekem pedig a kissé sürgető helyzet az, hogy : már nem 20 éves vagyok :( :whew: és a legkisebb gyerekünk pedig 8 éves, a két nagy már "kirepült", és jónak látnám, ha ott menne első osztályba (újra,mivel itthon elsős éppen) a nyelv miatt. Ezért akarunk idén nyáron menni. Másfelől érthető vagy sem, de normális család vagyunk , és az a nem normális,hogy külön élünk.Egyikünknek sem jó így. Köszi még egyszer a válaszotokat, ha hirtelen tippel álltok elő,hogy van egy munkaerő felvétel ott a német cégnél, hát feltétlenül szóljatok :) :laugh: :chuckle: Köszi!!! :bye: Kefa-Kriszta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!