Németországban CNC gépkezelőként

  • dzsepetto
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja - 13 éve 3 hónapja #2941 Írta: dzsepetto
Németországban CNC gépkezelőként téma létrehozva dzsepetto által

Sziasztok!
Ha valaki megosztaná velem Németországi CNC gépkezelői tapasztalatait azt megköszönném.
Milyenek a kolégák, munkák, bérezések stb.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Borso76
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja - 13 éve 3 hónapja #2950 Írta: Borso76
Borso76 válaszolt a következő témában: Németországban CNC gépkezelőként

Szevasz!
Dortmund alatt dolgoztam 27 hónapot egy 4000 és 6000-es karusszel esztergán. A meló nagyon tetszett és nagyon kényelmes volt havonta 2 könyvet kitudtam olvasni. A legnagyobb munkám az 45 tonna volt ezt két szakban. A német kollégákkal semmi gond segítőkészek voltak. A főnökség már nem igen folyamatosan 12 órázni kellett de csak magyarnak igaz ez egy pár bunkó magyarnak lehetett köszönni. Szombat 8 óra de már vasárnap este fél 7-kor kezdés. Az ottani magyaroknál nem volt összetartás. Ezt ne általánosítsd!
Vannak ismerőseim Hollandiában akik dolgoztak Németeknél ők soha nem mennének Németországba vissza. Ők inkább a német főnökség miatt. A lényeg hogy volt célom azt elértem a többi meg kit érdekel nincs fájdalom. Neked sok sikert, ha van összetartás a főnökség nem tehet semmit.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja - 13 éve 3 hónapja #2951 Írta: Sztyip
Sztyip válaszolt a következő témában: Németországban CNC gépkezelőként

Szia Borso76!
Na és milyen végzettség kell oda? Azt elfogadják ha valaki okj-n csinálja meg a CNC programozó tanfolyamot? És ha a gépkezelőit nem csinálja meg az baj? Kb. mennyi év tapasztalat kell legy ilyen munka megszerzéséhez?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • dzsepetto
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #3004 Írta: dzsepetto
dzsepetto válaszolt a következő témában: Németországban CNC gépkezelőként

Te még mindig Németországban dolgozol?
Hollandia szerinted sokkal jobb?
Sogorom oda szeretne kimenni de,sajnos nemigazán talált még semmit.Esetleg tudnál valami közvetitöt ajánlani neki!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • poly
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #3101 Írta: poly
poly válaszolt a következő témában: Németországban CNC gépkezelőként

Nem elég pontos a kérdésed. Magyar cégen keresztül vagy egyéni munkavállalóként akarsz kint dolgozni? Ha utóbbi, akkor kell tudnod jól németül, a szakmai németet is. Kollégák, ha szerencséd van, akkor jó, ha nincs akkor arra kell figyelned, hogy a milliméterrel nagyobb főnök kikéri magának a magázást, tehát Herr és téged is így szólít. Neki ez természetes, neked már nem annyira.

Gépkezelőként, programozási ismeretek nélkül nehezen találsz helyet. Az első nap kérdezd meg mit kell még a munkán kívül csinálni, értem alatta géptakarítás, forgács hasonlók.

Ahogy borso mondta, a hollandokkal egy napon se lehet emlegetni a németeket, de ha tudod mit várnak el, meg lehet szokni, mert Hollandiáról egyelőre kár álmodozni, ott még dúl a válság.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Borso76
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #3123 Írta: Borso76
Borso76 válaszolt a következő témában: Németországban CNC gépkezelőként

Szevasz!

Tőlem nem kértek semmit.A szakmám esztergályos.Elmondták mi a feladat kérdezték van-e kedvem hozzá mondtam igen én nem láttam még ekkora gépeket,de érdekelt nagyon. Az átlag meló 4000 karusszelen 10 tonna.
Persze van 1 tonnás meló és 20 t is.A 6000-es gépen már volt 45 tonna is.A darut neked kell kezelni.Ott oda kell figyelni az biztos főleg fordításnál.De nem kell megijedni van betanulás 2 hét addig meg lehet tanulni.Programozni nem kellett mert visszatérő munkák voltak és volt programozó amúgy is.Csak mdi-ban.
Hazajárás 6 hetente.Alapszinten azért beszelj németül.
Autó az kell fizetik a bejárást.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!