Mozgásterapeuta állás

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35224 Írta: gabpap
Mozgásterapeuta állás téma létrehozva gabpap által

Sziasztok,
Szeretnék Magyarországról gyógypedagógus (mozgásterapeuta) állást találni Németországban. Szeretném kérni, hogy ajánljatok weboldalakat, vagy intézményeket, ahol jelentkezhetem. Halmozottan fogyatékos, valamint mozgáskorlátozott gyerekekkel és felnőttekkel foglalkozom, németül középfokon beszélek. Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35229 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mozgásterapeuta állás

gabpap írta: Szeretnék Magyarországról gyógypedagógus (mozgásterapeuta) állást találni Németországban. Szeretném kérni, hogy ajánljatok weboldalakat, vagy intézményeket, ahol jelentkezhetem. Halmozottan fogyatékos, valamint mozgáskorlátozott gyerekekkel és felnőttekkel foglalkozom, németül középfokon beszélek.


Úgy tudom, hogy a végzettséget nem fogadják el Németországban csak különbözetivel. Szerintem a nyelvtudásod sem elég ehhez a szakmához, mert egy félreértés következtében, nagy károkat is okozhatsz a kezeléssel! A gond ennél a szakmai (anatómiai) ismeretek szaknyelvű ismerete németül! Ez valószínű, hogy hiányos nálad!

Bármelyik kereső kidob neked ezer címet, ahol pályázhatsz, de előbb
informáld magad, hogy mit és hogyan fogadják el a papírjaidat! Amig
erről nincs kornkrét (írásos) ifód ne is pályázz! :wait:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35248 Írta: gabpap
gabpap válaszolt a következő témában: Mozgásterapeuta állás

Köszi a hozzászólásod.
Közben találtam a


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
pár ajánlatot. Megpályáztam egy rehabilitációs kórházban állást. Már fel is hívtak. Elfogadják a végzettségemet, mivel ELTE-n végeztem és európai a diplomám. Valamint úgy tűnik a nyelvtudásommal sincs gond. Az anatómia szaknyelvi ismerete latinul van meg, érdekes ez is megfelelő volt a telefonos interjún.
Azért indítottam ezt a topikot, hogy hátha valaki tud tematikus keresőt ajánlani, esetleg intézményeket, mivel nem tudom Németországban pl. hol foglalkoznak halmozottan sérültekkel, vagy mozgássérültekkel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35253 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mozgásterapeuta állás

gabpap írta: Megpályáztam egy rehabilitációs kórházban állást. Már fel is hívtak. Elfogadják a végzettségemet, mivel ELTE-n végeztem és európai a diplomám. Valamint úgy tűnik a nyelvtudásommal sincs gond. Az anatómia szaknyelvi ismerete latinul van meg, érdekes ez is megfelelő volt a telefonos interjún.
Azért indítottam ezt a topikot, hogy hátha valaki tud tematikus keresőt ajánlani, esetleg intézményeket, mivel nem tudom Németországban pl. hol foglalkoznak halmozottan sérültekkel, vagy mozgássérültekkel.


Szuper, nagyon örülök, hogy sikerűlt.
Mozgássértültek ellátásával kapcsolatban nem tudok segíteni. Ilyen cégekről én nem tudok, visznont itt sok (illetve a legtöbb) otthon és hasonló intézmény eleve mozgássérültekre van beállva. ( Tolókocsik, ferde feljárók, külön liftek s belső felszerelések. Mozgássérüéltelknek WC (fürdőszoba, stb) S a legtöbb helyen van egy két erre képzett személyzet is. (Ezt a kolegámtól tudom, akinek az anyukája mozgássérült mert agyvérzése volt.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja #35254 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mozgásterapeuta állás

Kedves Gábor!
Ügyelj majd arra, hogy nem a munkaközvetítőnél landolj, mert akkor ide-oda fognak küldözgetni! Ez ugyanis a gyanúm, ennél az "azonnali kedvező ajánlatnál". Ez akkor majd úgy fog kinézni, hogy gyakorlatilag amolyan "Springer" leszel, (váltó) s mindig oda fognak küldeni ahol szükség van rád, mert a munkaadód nem az a cég ahol majd dolgozol, hanem a "Jobagentur" az az a munkaerő közvetítő! Ennél akkor lehetnek akár fizetésbeni rendellenességek is, értsd: nem fognak agyon fizetni, viszont többet fogsz dolgozni mint a hasnonló szakmában fix munkahelyű dolgozók!

Szóval figyelj nagyon mit és ki ajánl!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35261 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Mozgásterapeuta állás

Szia gabpap!
Szerintem van az a lehetőséged, hogy beírod a keresőbe a szakmádat németül, plusz azt, hogy 'stellenangebot' , és megnézed, hogy mit ad ki.
A másik pedig, hogy érdeklődsz kórházakban, és egyéb egészségügyi intézményekben.
Én ismerek olyant, akihez jár gyógytornász, de hogy mi a különbség a gyógytornász és a mozgás terapeuta között? Nem tudom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!