Államvizsga tanulmányi szabadság

Több
9 éve 11 hónapja #36404 Írta: Vanda
Államvizsga tanulmányi szabadság téma létrehozva Vanda által

Kedves Fórumozók!
Tanácsot szeretnék kérni...
Kezdem az elején! Február 25 óta dolgoztam egy hotelban, mint Zimmermädchen. Május 25-én utoljára. Államvizsgára készülök éppen, utazom is Magyarba június közepén, és július elején térek vissza. Az AOK-nál van betegbiztosításom.
A kérdésem a következő. Ha regisztrálok az Agentur für Arbeit-nál fizetik utánam a betegbiztosítást vagy önállóan kell fizetnem?
A főnökasszonyom felajánlotta, hogy egy hónapig frei-on tart, tehát a cég fizet utánam mindent, és nem kötelező ide visszaállnom munkába, csak egy Kündigungot kell majd írnom és kész!
Hogyan járok jobban???
Előre is nagyon szépen köszönöm a választ/okat!
További szép napot mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36406 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Államvizsga tanulmányi szabadság

Én nem értem miért nem próbálsz a cca. 5 hétből 4 hetet csinálni inkább és már is nincs probléma illetve kérdés, hogy "jársz a legjobban"! Azt pedig végképp nem értem, hogy hol itt a kényszerszabadság. :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36407 Írta: Vanda
Vanda válaszolt a következő témában: Államvizsga tanulmányi szabadság

Tisztelt Gergő!
A munka kiszámíthatatlansága miatt hagytam ott a hotelt, mert tanulnom kell, próbáltam munka mellett, nem ment! Így kényszerszabadság! (Nem akartam senkit félrevezetni.)
Ezért sem tudom a cca. 5 hetet (ami 6 hét) 4re szűkíteni.
És ha tudtam volna, akkor miért nem kérdés, hogyan járok jobban?
Sajnos az a kérdésemre nem kaptam választ...
Üdv.: Vanda

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36408 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Államvizsga tanulmányi szabadság

Május 25-től június elejéig nekem 5 hét jött ki. ;) Nekem azért nem tűnik kérdésnek ha beleférne 4 hétbe mert akkor mint írtad négy hét után ( :wait: ami alatt fizetnének utánad mindent) és még vissza is mehetsz.
A kérdésedre egyszerűen csak megadtam a legjobb választ ;) ami persze nincs is valójában opcióid között mert tisztán látszik a szituból, hogy az "opciók közül" Te elvileg már választottál.
Az "opciók közül" pedig azért van, így idézőjelben mert szerintem nem tudsz munkanélkülinek jelentkezni, majd 1-2 héten belül lelépni 6 hét tanulmányi szabira.
Na. mindegy, a lényeg, hogy ékes példája a szitunak amikor magyarázat az van, hogy miért a könnyebb út a magától értetődő és csalódottság is van mert "nem a kérdésedre kaptál választ" pedig igen. Amúgy, van ismerősöm aki egyszerűen hajnali 3-kor kel, hajnali 6 helyett és munkába indulás elött tanul vizsgaidőszakokban. Szóval lehetséges (lenne) csak akarni kell!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36411 Írta: Vanda
Vanda válaszolt a következő témában: Államvizsga tanulmányi szabadság

Azt hittem itt segítünk egymásnak és nem ítélkezünk, ismeretlenül! Sajnálom! Köszönök mindent!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36415 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Államvizsga tanulmányi szabadság

Semmit nem segítettem? Még csak el sem bizonytalanodtál, hogy nem úgy kéne vizsgázni, hogy a gavallér módon felkínált 4 hétbe beleférjen a felkészülés munka mellett? Nem "azzal járnál jobban"? :thinking: Továbbra is az a verzió tetszik, hogy kényelmesen, segíjből finanszírozva, a szükséges minimumon túl semmit nem beletéve a dologba oldod ezt meg? :woohoo: Bocs, emellett nem lehet elmenni "ítélkezés" nélkül!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!