Kínai éttermi munka Németországban

Több
9 éve 4 hónapja #38129 Írta: iromic
Kínai éttermi munka Németországban téma létrehozva iromic által

kalitibor írta: Éttermi munka!

Kínai éttermekbe keresünk konyhai kisegitöket és pultosokat!Heti 6 napot kell dologozni napi
10 órában!Férfiak konyhán mosogatnak vagy könnyebb ételek elkészitését bizzák
rájuk. Nök pultos munkakörben dolgoznak!Szállás
és napi 3
étkezés ingyenes!Nyelvtudás nem feltétel de elönyt jelent! (angol-német).

Fizetés elsö honap 700 euro
második
honaptol 1000 euro!Hosszu távu munka,Németországaban legálisan bejelentett!

Jelentkezési korhatár:nök 20-35 év férfiak 20-45 éves korig
Érdeklödni munkanapokon 9-19 óráig

heló érdeklődnék ,rajtuk keresztül mentél ki?50000ft az utiköltség,busszal más költség nincs.korrektek?


Én ebben a rendszerben dolgoztam, az is lehet, hogy ez a cég közvetített ki.
A munka az húzós, volt olyan nap, hogy 20 órát gályáztam, és a főnök elvárta a jó pofizást másnap. Ha valami kemény napon vagy túl te és a munkatársaid, akkor motivációként kapsz este vagy másnap egy csokit, kekszet, sütit… Mármint a munkatársaiddal együtt kaptok négyen egy tábla 200g-os csokit!
Én nem voltam bejelentve, de a többi embert, akikkel kiutaztunk azokat bejelentették, tehát csak én jártam így.
A lényeg, hogy kifizettek és 1000€-val számolták az első hónapomat is.
Az 50.000Ft pénz, amit le kell fizetni az indulás előtt az „fedezi” az utazást. Ha busszal utaztat a közvetítő, akkor nyer, ha vonattal, akkor veszít. Engem busszal akart utaztatni, de elfogyott a buszjegy (17.000) aznapra, így maradt a vonatjegy (62.000). A különbözetet ő fizette.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 4 hónapja - 9 éve 4 hónapja #38132 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kínai éttermi munka Németországban

iromic írta: Én ebben a rendszerben dolgoztam, az is lehet, hogy ez a cég közvetített ki.
A munka az húzós, volt olyan nap, hogy 20 órát gályáztam, és a főnök elvárta a jó pofizást másnap. Ha valami kemény napon vagy túl te és a munkatársaid, akkor motivációként kapsz este vagy másnap egy csokit, kekszet, sütit… Mármint a munkatársaiddal együtt kaptok négyen egy tábla 200g-os csokit!
Én nem voltam bejelentve, de a többi embert, akikkel kiutaztunk azokat bejelentették, tehát csak én jártam így.
A lényeg, hogy kifizettek és 1000€-val számolták az első hónapomat is.
Az 50.000Ft pénz, amit le kell fizetni az indulás előtt az „fedezi” az utazást. Ha busszal utaztat a közvetítő, akkor nyer, ha vonattal, akkor veszít. Engem busszal akart utaztatni, de elfogyott a buszjegy (17.000) aznapra, így maradt a vonatjegy (62.000). A különbözetet ő fizette.


6x10x4=240 óra / hónap. Mindez 1000 euróért (mondjuk netto) az 4,17 euró/óra.
Ez durván 300 ezer forint/hó, de itt kell ebből megélni Németországban! Kedves Iromic, ti nem
számoltok soha?, S még ti fizettek azért, hogy ezt a gálya munkát elvégezhessétek?

Jegyzem nekem egy tank kb. 75 euróba kerül. 2 tankból bőven kiérek bárhova No.-ba.
Ha négyen ültök egy kocsiban, akkor ez fejenként 45450/4=11362,5 forint. Ennyiből
is ki tudtok menni a munkahelyre. Mire kellett az 50 ezer??

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: iromic

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja - 9 éve 4 hónapja #38140 Írta: iromic
iromic válaszolt a következő témában: Kínai éttermi munka Németországban

DECOTEXT írta: 6x10x4=240 óra / hónap. Mindez 1000 euróért (mondjuk netto) az 4,17 euró/óra.
Ez durván 300 ezer forint/hó, de itt kell ebből megélni Németországban! Kedves Iromic, ti nem számoltok soha?, S még ti fizettek azért, hogy ezt a gálya munkát elvégezhessétek?


A számításaid jók, de én 300.000ft-ot félre tudtam tenni havonta, ugyanis az étkezést és szállást a munkáltató fizette... Esténként vagy szabadnapon, mikor egyedül voltam az étteremben akkor főztem, így a magyar ízekre sem volt gondom. A tört pirospaprikát és egyéb fűszereket (majoránna, rozmaring, bazsalikom) kellett beszereznem, mert vagy nincs a kínai konyhában vagy annyira erős az íze, illata (bazsalikom), hogy ehetetlen tőle az étel. Persze, a főzés az tiltott volt, nem lett volna szabad végeznem.
Ja, kérlek az új információk birtokában is végezz számításokat, hogy mennyiért dolgozok egy órában, és a kedvemért tedd meg, hogy kiszámítod, hogy mennyi idő alatt jön össze egymillió forint ezzel a munkával.
Persze, ehhez tudni kell, hogy sokat kell dolgozni emiatt a munkát nem mindenki, tudja elvégezni.
50.000Ft szerintem a közvetítői díj volt, mert a „kufár” (közvetítő) bevallása szerint havi 50 (+/- 10 ember) embert kiközvetít. Ha csak a felének tud venni 17.000Ft-os buszjegyet akkor, már szép summát leakasztott az emberekről.
Ez a buli a kispályások bulija, akik kevés pénzzel és kevés vagy nulla nyelvtudással rendelkeznek. Utazott velünk olyan gyerek, aki nem tudta a számokat, de még az igen-nem-et sem németül. Tuti van olyan szint, hogy felmegyek az Internetre, keresek valami munkát, beszélek a munkáltatóval, buszra szállok (!), és Németországba való érkezés után a helyi közlekedést is vígan tudom használni, mert ha eltévedek, akkor megkérdezem a helyieket. Kocsival miért is utaznék? Hol parkolok? Mennyiért parkolok? Ha valaki annyira nem tud németül, hogy a munkáltatóval lebeszélje a munkafeltételeket, akkor annak is ajánlott a munkaközvetítők segítsége. Kocsi az jó arra, hogy kimegyek, és ha nem tetszik a meló akkor hazajövök. Útközben dühönghetek, hogy mennyire átvertek.
Nem azt mondom, hogy ez eldorádó, de a kispályás embereknek nagy lehetőség, hogy megoldják a gondjaikat.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38141 Írta: árpkov
árpkov válaszolt a következő témában: Kínai éttermi munka Németországban

Hi,

azért 2015-től bevezetik Németországban minimálbért, ami 8,50 Euro brutto óránként. Ez alá semmiképp nem érdemes menni szerintem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 4 hónapja - 9 éve 4 hónapja #38142 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kínai éttermi munka Németországban

Kedves iromic!
Én ezen nem vitázni akarok, csak számoltam! Ha neked megfelel akkor minden rendben!
Régóta vagyok itt kint és én megszoktam, hogy úgy működik, hogy a közvetítőnek a munkadó fizet és nem a munkavállaló! Ja, és pláne nem előre! Ezért szívtam egy kicsit a fogamat! Mindezek ellenére kiváncsi lennék arra a szállásra, de hát valóban az igények azok nagyon különböznek! Azt is szivesen megtudnám, hogy hány német kolega végezte ott ugyan ennyiért, ugyan ezt a munkát, ott veled párhuzamosan és ha egy sem, vagy nagyon kevés, akkor neked kellene kérdezned, hogy miért?

Örtülök, hogy 300 ezer forintnyit félre tudsz tenni! Nem vagyok azonban meggyőződve hogy ez a spártai életmód nekem megfelelne! Mi ugyanis mindig azért dolgoztunk, hogy jól élhessünk s nem azért éltünk, hogy dolgozhassunk! Ilyen munkaidő mellett, s ilyen terhelés alatt, mire van szabadiőd, s egyáltalán mire van időd? Most már valóban csak abban reménykedem, hogy be is vagy jelentve, s nem feketén megy a dolog!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38236 Írta: iromic
iromic válaszolt a következő témában: Kínai éttermi munka Németországban

Kedves Decotext!
Vitázni még véletlenül sem fogunk!
Nekem ez tökéletesen megfelel, amit leírtam, amelyik magyarországi régióban lakom ott 32.000 Ft-ért dolgoznak emberek napi 8 órában bejelentett munkaviszonyban, teljesen legális keretek között. Ja, és nem valami közfoglalkoztatási munkaviszonyban. Én sem tudok hazavinni 80.000FT-nál többet, pedig több szakmám van. ( Itt nem szeretnék adatokat megadni sem a jelenlegi lakhelyemről, sem a végzetségemről, mert a közvetítő cég figyeli a fórumokat és én a valóságot írom, le nem szépítek. Mivel szeretnék még velük kapcsolatban lenni így nem akarok semmi konfliktust az irányukból.)
Az én közvetítőcégemnél, aki kiközvetít ott a munkáltató és a munkavállaló is fizet a közvetítőnek, ezeket a saját szememmel láttam. A közvetítő elbeszéléseiből (havi hány embert szállít ki) én havi tízmillió fölötti összeget számoltam bevételként alsóhangon.
A szállást úgy képzeld el, hogy nagyon minimalista…., és most finoman fogalmazok. Ezekben a lakásokban, szobákban sok ember megfordul, sokan csak pár óráig, napig bírják a munkát. A lustaság, fáradtság jelei is megmutatkoznak a lakóhelyen, pl.: az ágy mellé hamuzott az előző lakó és a szekrényen, falon nyomta el a csikket. Viszont az alapvető életfeltételeknek meg kell lenni a lakásban, mert ugye fürdetlenül, kialvatlanul nem lehet ezt a melót csinálni.
A német kollégák nem végeznek ilyen melót! Nem tudom, vannak e kollégák…? Ezt a munkát mindenhol bevándorlók végzik, én úgy tudom… Az én munkahelyem mellett van, egy étterem ahol diákok vannak gyakorlaton, ott ők végzik a mosogatási melót. A német munkavállalók dolgoznak 2000€ alatt? A lépcsőházban ahol van az étterem által bérelt lakás megismerkedtem két szlovén és egy olasz csajjal és ők eléggé lehúzták a németeket munkavállalási kedv szempontjából. Szerintük, ha valaki nem talál munkát 2000€ felett, akkor minimáljob-ra megy, és ott próbál meg lavírozni vagy háziasszony lesz. Nem értem mi ez a minimaljob, csak itt a fórumon olvastam róla. A lépcsőházi csajok pincérként és bolti eladóként dolgoznak, 2000€ környékén keresnek és ritkán van őslakos német munkatársuk, mert az ő munkájuk nehéz egy németnek. Az étterem ahol dolgozom, rendszeresen hirdet felvételt konyhai kisegítő/mosogató munkakörben, de csak egy konkurens étterem dolgozója jött el a felvételire, egy arab gyerek és egy rehabilitált szenvedélybeteg. Német ember elvégzi ezt a munkát? Elvégzi 1000€-ért, 2000€-ért? Inkább elmegy egy gyárba, ahol nyolc óra a munkaidő, kifizetik a túlórát, és van szakszervezet.
Ha a szakmáimban vállalnák munkát, akkor 3000€ lenne a fizetésem, persze ehhez beszélnem kellene a német nyelvet. Én max. 2-3 évet maradok kint többet nem, és ahogy elnézem a kollégáimat, aki 14 éve van, kint az folyékonyan beszél németül, aki 3 éve az már egyszerű kommunikációt tud folytatni. Ez a kínai éttermi munka arra jó, hogy az ember hirtelen akar pénz és hajlandó érte dolgozni is, másra nem. Mikor utaztam ki olyan emberekkel mentem ki, akiknek 60.000.000Ftos ingatlanadósságuk volt, akiket hazatoloncoltak más kontinensről, akiknek a munkaközvetítőnek befizetett pénzen kívül nem volt pénzük. Ők mind a társadalom alsó szegletéből jöttek és bármit elvállalnak azért, hogy pénzük legyen. Nem lehet összehasonlítani egy olyan ember helyzetével, aki a gyerekkora óta, tanulja a német nyelvet és folyékonyan beszéli, sőt még ha valami szakmai végzettsége is van… Szóval el kell fogadni azt a helyzetet a németországi magyaroknak is, amit a németországi kínaiak nem tudnak. A kínaiak is sokat küzdöttek amiatt, hogy be tudjanak illeszkedni német földön. Mára már intézményesült az egész bevándorlásuk és könnyű számukra a bevándorlás és beilleszkedés. A vietnámiak mindig is szegények voltak a kínai, majd a francia, majd orosz elnyomás miatt, Európába is később kezdtek el bevándorolni. Nem volt intézményesítve a bevándorlásuk így sokat kellet küzdeni az európai társadalmi normákkal és a nyelvvel, stb.. Emiatt a vietnámiak még többet dolgoztak, még többet tanultak és elérték azt a szintet, hogy fél év alatt beszélték a nyelvet, kiismerték magukat a közigazgatási rendszerben, amivel jócskán rávertek az intézményesített bevándorló kínaiakra, akik 3év múlva tudtak egyszerű mondatokban kommunikálni németül. A vietnámiak rájöttek arra, hogy a kínaiak vagyonokat költenek zöldség és hús behozatalára az anyaországból, ezért amit tudnak azt megtermelték német országban. A legnagyobb választék a vietnámi nagykerekben van a keleti termékekből. Csak amiatt jutottak erre a szintre, mert muszáj volt hajtaniuk, ha jót akartak maguknak, ha nem akarnak visszakerülni az anyaországba. Szóval a németországi magyaroknak is össze kell szedni magukat, mert itt a következő hullám, akik bármit megtesznek amiatt, hogy pénzük legyen és, hogy ne kelljen visszamenniük az anyaországba. Tehát, hiába tud valaki jól németül beszélni, ha az írása nem helyes, akkor könnyedén elfoglalhatja a helyét egy kínai étteremben szocializálódott magyar munkavállaló. Jön az újhullám!
Aki vállalja a rizikót és kimegy, német országba az mind azért megy ki, mert jobban akar élni, aki itthon marad, az dolgozik amiatt, hogy megéljen. Ilyen munkaidő és terhelés mellett arra van időm, ha nagyon elkapott a gépszíj, hogy eldöntsem, hogy ma fürdök vagy a fürdés idejét is alvással töltöm. Bár egyre profibb vagyok a munkában, egyre jobban tudok időt spórolni magamnak, de nem német nyelvet tanulok, mert az számomra bonyolult, inkább a kínait tanulom, mert azt a munkámban gond nélkül használhatom. Németül tudnák tanulni, mert van időm, de mivel csak 2-3 évnyi tartózkodást tervezek, itt kint emiatt nem vesztegetem erre az erőmet, míg van munkám.
Mikor utaztam ki akkor több emberrel voltam egy csoportban, akik mind kínai étteremben voltak. Volt olyan is közöttük, aki nem előszörre ment ki, ő elmondta, hogy ha nem jelentenek be, akkor csak 3-4 hétig maradjak, mert a finánc büntetése több lesz, mint a keresetem. A 3-4 hét alatt viszont összeszedek annyit, hogy újrapróbálhatom a kiutazást. A közvetítő is magyarázott valamit arról, hogy nyomban szóljunk neki, ha nem jelent be minket a munkáltató, de nem jegyeztem meg az utasításait, mert eleve rizikós az ilyen munka, tehát csak pár hetet maradnék ilyen esetben.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, mahlzeit, spoder

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!