Karrierépítés Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 1 hete - 9 éve 1 hete #38989 Írta: DECOTEXT
Karrierépítés Németországban téma létrehozva DECOTEXT által

Csibijuza írta: Például az SAP Arena tök jó hely lenne dolgozni, jó programokat szerveznék, de nem is kéne ilyen nagyot, egy kisebb, családiasabb szervezőirodát jobb lenne becélozni, de azok is azt veszik fel leginkább,akinek vagy német iskolája van. Azt meg nem tudom megtenni, hogy három évre most én csak tanulgatok - akkor pénzt a megélhetésre ki fog keresni? Főleg, hogy szinte mindenhonnan elutasítanak, mert azt hiszik viccelek, amikor segítségért fordulok pl. a Jobcenterbe. De ez már másik téma.Nem olyan egyszerű azért.


Egy alapvető dolgot elfelejtettél! Idestova 28 országból jönnek és jöhetnek a legjobb szakemberek, és a német nagyon válogat mert segédmunkás az van dögivel a kb. 2 millió munkanélküli mellett. Mivel megteheti hogy válogat, így neked (nekünk) kell felkészülni és azt nyujtani amit kérnek! Ha tőled valakik legombolnak mindenféle forditásért egy csomó lét arról Te és azok tehettek akik csinálják veletek ez! Semmi más nem kellene csak leülni a computer/net elé és információt gyüjteni mielőtt akármilyen papirokat előkészítesz! A Mo.-on kiállított EU papirok nemesebb célokra sem jók...

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #38998 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Karrierépítés Németországban

DECOTEXT írta:

Csibijuza írta: Például az SAP Arena tök jó hely lenne dolgozni, jó programokat szerveznék, de nem is kéne ilyen nagyot, egy kisebb, családiasabb szervezőirodát jobb lenne becélozni, de azok is azt veszik fel leginkább,akinek vagy német iskolája van. Azt meg nem tudom megtenni, hogy három évre most én csak tanulgatok - akkor pénzt a megélhetésre ki fog keresni? Főleg, hogy szinte mindenhonnan elutasítanak, mert azt hiszik viccelek, amikor segítségért fordulok pl. a Jobcenterbe. De ez már másik téma.Nem olyan egyszerű azért.


Egy alapvető dolgot elfelejtettél! Idestova 28 országból jönnek és jöhetnek a legjobb szakemberek, és a német nagyon válogat mert segédmunkás az van dögivel a kb. 2 millió munkanélküli mellett. Mivel megteheti hogy válogat, így neked (nekünk) kell felkészülni és azt nyujtani amit kérnek! Ha tőled valakik legombolnak mindenféle forditásért egy csomó lét arról Te és azok tehettek akik csinálják veletek ez! Semmi más nem kellene csak leülni a computer/net elé és információt gyüjteni mielőtt akármilyen papirokat előkészítesz! A Mo.-on kiállított EU papirok nemesebb célokra sem jók...

Hulyeseg. Bizonyos szakmakban KELL az EUs papir es nem kivansag. A fenti tortenet nem a papirokon mulik es nem is a hany orszagbol jonnek teman.
A rendezvenyszervezesre egyertelmuen a Nemetorszagban evek ota letelepedetteket es itt szocializalodott munkavallalot keresik. Ennek semmi koze a nemet papirokhoz. Ahhoz van koze, hogy a rendezvenyszervezesben erteni kell a helyi kulturalis viszonyokat. Ez nem arrol szol, hogy felhivok 2-3 szallodat es lefoglalok par szobat. Ismerni kell a helyi, orszagos kozszereploket (nem vicc!), bulvart es kulturat. Ez csak ugy megy, ha itt benne el az ember evek ota.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #39023 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Karrierépítés Németországban

TEhát akkor nyomrogjak még egy kicsit a Zeitarbeitos Helfertätigkeitokon, amíg esélyem se lesz ezekről információt szerezni, vagy gyakorlatot szerezni benne? Amúgy otthon se vettek fel ezzel a szarral sehova, pedig otthon aztán a csapból a közszereplők folynak. Csak az a fura, hogy otthon meg az az egyetem, ahol elvégeztem, azt állította, hogy fú, ez de király szak, meg mi mindent lehet vele csinálni.... Hogy a legjobb képzés (magyarul Intézményi kommunikátornak hívják a képzést. De ha valahol megemlítem, akkor csak néznek rám bambán, hogy az meg mi?) Ezért akarnék legalább valamit belőle elismertetni, vagy egy teljesen újat,de ezzel kapcsolatosat elvégezni. Kreatív tevékenységekhez jó érzékem van. Csak úgy,mint a szervezéshez.
De ez most nem lényeges.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #39039 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Karrierépítés Németországban

Ami nagyon hianyzik, az az ismerettsegi kör. Ennek hianyaban szervezhetsz Te akarmit is.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hete #39043 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Karrierépítés Németországban

Csibijuza írta: TEhát akkor nyomrogjak még egy kicsit a Zeitarbeitos Helfertätigkeitokon, amíg esélyem se lesz ezekről információt szerezni, vagy gyakorlatot szerezni benne?


Mi volt a terv? :thinking:
Most tényleg nem okoskodni akarok de szerintem egy nő karrierje mögé vagy kell egy lóvés faszi vagy lemond a családról!
Na, már most ha a "pénzt a megélhetésre ki fog keresni?" kérdés aktuális akkor egyértelmű, hogy a család ugrik vagy sem de akkor miről is beszélünk? :hyper:
Amúgy minden karrier úgy kezdődik, hogy keményen beáldoz az ember! Gyakornoki munka, önkéntes munka, alacsonyabb beosztás és sok-sok tapasztalat.
Még egy kamionos is "elpocsékol" mentor programban minimum egy évet manapság, akkor egy térdre szögelhető diplomával mire számítottál?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 1 hete - 9 éve 1 hete #39045 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Karrierépítés Németországban

Csibijuza írta: TEhát akkor nyomrogjak még egy kicsit a Zeitarbeitos Helfertätigkeitokon, amíg esélyem se lesz ezekről információt szerezni, vagy gyakorlatot szerezni benne? Amúgy otthon se vettek fel ezzel a szarral sehova, pedig otthon aztán a csapból a közszereplők folynak. Csak az a fura, hogy otthon meg az az egyetem, ahol elvégeztem, azt állította, hogy fú, ez de király szak, meg mi mindent lehet vele csinálni.... Hogy a legjobb képzés (magyarul Intézményi kommunikátornak hívják a képzést. De ha valahol megemlítem, akkor csak néznek rám bambán, hogy az meg mi?) Ezért akarnék legalább valamit belőle elismertetni, vagy egy teljesen újat,de ezzel kapcsolatosat elvégezni. Kreatív tevékenységekhez jó érzékem van. Csak úgy,mint a szervezéshez.
De ez most nem lényeges.


A magyar képzéshez csak annyit, hogy ismerősöm lányát 1,5 évig képezték valamilyen drága tanfolyamon. "Informatikai diszpécser" vagy min! Annyi köze
volt az informatikához mint a bélyeggyűjtésnek a harangöntéshez!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!