Német munkaközvetítők

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3143 Írta: beatrix0623
Német munkaközvetítők téma létrehozva beatrix0623 által

Sziasztok,
Tudd nekem abban segíteni valaki, akinek volt tapasztalata az itteni (németországi) munkaközvetítőkkel,hogy mennyire megbízhatóak?
Köszönöm
Beatrix

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #20046 Írta: molino
molino válaszolt a következő témában: Német munkaközvetítők

Szia!
Olyan információ kéne ,hogy a munkaerőkölcsönzőnek törvény szerint mit kell fizetnie.
Órabér,kilóméterpénz,szállás,illetve például a napi munkába járási kilométerpénz,hány
kilómétertől fizetik?

Előre is köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #20053 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német munkaközvetítők

molino írta: Szia!Olyan információ kéne ,hogy a munkaerőkölcsönzőnek törvény szerint mit kell fizetnie.Órabér,kilóméterpénz,szállás,illetve például a napi munkába járási kilométerpénz,hány kilómétertől fizetik?Előre is köszi!


2011.május. 1-től törvény van rá, hogy egy minimálbért kell adniiuk. Mivel nyugaton drágább minden igy ott 7,79€/óra keleten 6,89€/óra a minimálbért amit fizetniük kell! Viszont ha saját tarifájuk, vagy külföldi tarifa avn, az eltérhet ettől. >> INFO

Tarifparteien vereinbaren Mindestlöhne
Die Zeitarbeit erhält einen Mindestlohn. Die Tarifparteien haben folgende Sätze vereinbart, die ab 1. Mai 2011 gelten: für Westdeutschland 7,79 Euro, für Ostdeutschland 6,89 Euro. Da die Zeitarbeitenden in Deutschland nahezu komplett tarifgebunden sind und sie die künftigen Mindestlöhne schon heute erhalten, wird für die meisten Zeitarbeitenden am 1. Mai nichts Neues passieren. Lediglich einige Haustarifverträge und ab 1. Mai etwaige ausländische Tarifverträge können und dürften hiervon abweichen, und zwar mit niedrigeren Löhnen.

Szállást, km pénzt nem kell adniuk, ez csak adható! Elvileg nem is értem ezt a kérdést, mert neked érdeked, hogy eljuss a munkába nem? Nekik mindegy! Mégis úgy szokott lenni, hogy a cég közponjától a munkahelyig fizetnek valamit. Akkor is igy számolnak, ha nem onnan indulsz, ahol a cégközpont van, s ez 0,30€/km az az 30 cent. >>> INFO

Wenn du einen einsatzauftrag hast der - bis auf weiteres - lautet so hast du beim Kundenbetrieb keine regelmäßige Arbeitststätte nach Steuerrecht. damit sind deine Fahrten zwischen Firma und Kundenbetrieb Dienstfahrten im Auftrag der Zeitfirma. fährst du diese mit deinem privatpkw sind alle km für hin und Rückfahrt mit 0,30€/km zu erstatten.

Hiába a törvény! 50 km távolságra, oda vissza (100) az 30 euró/nap lenne. 20 napra 600€. Na, majd mutass nekem egy ilyen "Arbeitnehmerüberlassung"-ot, az az munkaerőkölcsönzőt, amelyik ez kifizeti! Megyek oda dolgozni! Viszont az adódóból leirhatsz egy részt évvégén!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26823 Írta: akoska10
akoska10 válaszolt a következő témában: Német munkaközvetítők

Sziasztok vki tudna segíteni,hogy Németországban milyenek a munka közvetítő irodák,mennyire lehet bennük megbízni?Nagyon sürgősen munkát keresek.minden megoldás érdekel,megbeszélés alapján!Köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #26825 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Német munkaközvetítők

Szia Akoska10!
Én a Ranstad-nál vagyok kint. Ha bizonytalan vagy a nyelvben akkor én ajánlom a közvetítő céget(Leihfirma,Zeitfirma). Én csak jót tudok írni róluk, legalábbis ahol én vagyok mindig nagyon segítőkészek, fizetésnél nincs csúszás. Elején a szerződés aláírásnál mivel nagyon nem ment még a nyelv szépen pontról pontra elmagyarázták hogy mi áll benne(és tényleg valós dolgokat mondtak) bár ez lehet személy függő.
Nem tökéletesek, ahogy Decotex is írta a fizetés fix, mindegy hogy milyen jól dolgozol, nincs emelés. Mások mondták hogy figyeljem az óraelszámolásos papíromat mert lehet benne hiba(nálam más jelegű hiba volt, adókategóriámat elírták, de amint szóltam javították és a különbözetet fizették) Összességében a tapasztalatom hogy itt nem vágnak úgy át mint otthon, itt korrektebbek az emberek.
De ha jól tudod a nyelvet akkor átmenetileg jó és jobban jársz ha magad mész egy céghez, szerintem.
Sok sikert a munka kereséshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26827 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német munkaközvetítők

akoska10 írta: Sziasztok vki tudna segíteni, hogy Németországban milyenek a munka közvetítő irodák, mennyire lehet bennük megbízni? Nagyon sürgősen munkát keresek.minden megoldás érdekel,megbeszélés alapján!K.


Szerintem senkiben ne bizz meg! Nem lehet annyira
sürgős ha van időd ezen rágódni, de azért ok sikert..!
Ennyire "részletesen" azért nem szükséges írnod!
(Kor, szakma, munkaévek, mostani monkakör, nyelvtudás, stb)

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!