Németországi lakhely, hollandiai munka

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3384 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Németországi lakhely, hollandiai munka

Szia Andrea!
Szerintem kerdezzetek meg ott, ahol biztositva lesztek. Forditva tudom,mert ha egy orszagban vagytok biztositva, de mashol dolgoztok es laktok,akkor kell kernetek a biztositotoktol az E106, illetve majus utan nem tudom..nyomtatvanyt, ezt be kell vinni pl itt a kassahoz - AOK talan jo, mert az nagy. Es kaptok rendes biztositasi kartyart, ami mindenre jogosit, amire az itteniek. Nem tudom, hogy van ez nalatok,mert eppen a forditottja, de biztosan van megoldas. Fontos,hogy itteni biztositasi kartyatok legyen, mert akkor az nemcsak a sürgössegi ellatasra jogosit.
De megkerdezhetitek a tartomanyi KV-t is (Kassenärztliche Vereinigung.Ök biztosan tudjak, mit lehet csinalni. Miis tölük kerdeztük az E106-ost. Csak türelem kell, mire lehet velük beszelni.
Az biztos, hogy csak egy orszagban kell es lehet biztositast fizetni.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3385 Írta: NBA007
NBA007 válaszolt a következő témában: Németországi lakhely, hollandiai munka

Köszönöm
Minden segítség jól jön most.
Üdv
Andrea

:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #3395 Írta: Gabo888
Gabo888 válaszolt a következő témában: Németországi lakhely, hollandiai munka

Mindenkeppen itteni kartya kell vagy kulfoldi maganbiztositas kulonben tenyleg csak surgossegi ellatasra vagy jogosult ha masik tagorszagban vagy biztositva.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: NBA007

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #3402 Írta: salzk74
salzk74 válaszolt a következő témában: Németországi lakhely, hollandiai munka

Kivetel: a Grenzgänger. Ha rendszeresen atjarsz dolgozni a kartyad nem csak sürgössegi ellatasra jo. Nekem is igy van, az AOK küldi a szamlakat a holland CZ biztositonak es lerendezik egymast közt. Az hogy mi tartozik az ellatasba azt a holland ajanlat alapjan döntöd el (önreszt vallalsz vagy nem stb stb).
A következő felhasználók mondtak köszönetet: NBA007

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #3403 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Németországi lakhely, hollandiai munka

Szia,

Csak kivancsisagbol: Neked moist nemet biztositasi kartyad van vagy holland? Es mindekt orszagban ervenyes mindenre, vagy van valami egyeb amit intezni kell meg hozza? Vagy siman elfogadjak mindenütt?

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3407 Írta: salzk74
salzk74 válaszolt a következő témában: Németországi lakhely, hollandiai munka

Holland kartyam van. Nem csak sürgössegire jo Hollandia es Nemetorszag területen. Mas orszagokban ugyanugy "E" nyomtatvany es csak sürgössegi, mintha nyaralni mennel. Elöször is Hollandiaban kell biztositast kötnöd (nekünk a CZ-nel van - Venlo belvaros setaloutca) aztan ök adnak ott egy nyomtatvanyt amit kitöltve az AOK-nak kell elküldeni. De celszerü elötte mind a ket biztositoval beszelni, a CZ-nel is beszelnek nemetül termeszetesen, nagyon sok nemet jar at dolgozni. Ahol en dolgozom pl a 12 dolgozobol 10 nemet 1 holland 1 lengyel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!