Munkavállalási engedély

  • Louis
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 5 hónapja - 14 éve 2 hónapja #46 Írta: Louis
Munkavállalási engedély téma létrehozva Louis által

Sziasztok!

Nekem az lenne a kerdesem, hogy szerintetek hogyan lehet kikuszobolni a 2honap varakozasi idot, amig a munkavallaloi engedely elkeszul? Ezt arra ertem, hogy nekem meg nincs munkaltatom...de volt, hogy mar osszejott volna nem egy állás (szallodaban szobalany...stb), de ugye kell a munkaltatoi engedely es mivel ennek elkeszulesi ideje kb. 2 honap (es ez alatt az ido alatt nem dolgozghatom),igy ezt az idot eddig semelyik munkaltato nem varta ki velem...vagyis eddig mindig lecsusztam az allasrol.
Es persze itt jon az, hogy en ugy tudom magamtol vagyis, ha nem talaltam munkaltatot aki alkalmazna ugy nem is tudom kervenyezni a munkavallalasi engedelyt.
Van valami otletetek hogy hogyan is kellene csinalni, hogy vegre sikeruljon mar dolgoznom???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Adrek
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 5 hónapja - 14 éve 5 hónapja #48 Írta: Adrek
Adrek válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Ez engem is érdekel. Aki tud, írjon okosat léci. :dry:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • azvuk
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 5 hónapja - 14 éve 5 hónapja #49 Írta: azvuk
azvuk válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Ha nem tévedek akkor tudomásom szerint ha a munkaadód bemegy a Munkaközvetítöbe és jelenti, hogy téged alkalmazna és nincs a pozícióra német jelentkezö, akkor kapsz erre a munkára egy egy éves engedélyt. Sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Louis
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 5 hónapja - 14 éve 5 hónapja #50 Írta: Louis
Louis válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Koszi szepen a gyors valaszt!
Bar, megmondom oszinten nem hinnem, hogy ez igy mukodik. Mivel a tapasztalatom alapjan ugye eloszor en megyek a munkaadohoz, akitol kapok egy jelzest, hogy felvettek a munkara amnyiben a szukseges papairokat beszerzem. Ezutan megyek a munkaugyi kozpontba es onnan kapok egy nyomtatvanyt, amit el kell vinnem a munkaadohoz es kitoltve visszavinni a munkaugyi kozpontba. Innetol pedig nincs mit tenni varni. Es itt az en problemam, hogy az itteni munkaltatok szerintem nincsenek tisztaban a torvenyekkel, hogy mivel is jar egy munkaltatoi engedely kerelmezese. Szoval ketlem, hogy a szemelyes megjelenes ezen valtoztatna...mivel tudjuk jol itt minden csak a papirmunkarol szol:(
Akinek van varom a tovabbi otleteket!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja - 14 éve 5 hónapja #51 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Louis írta::

Van valami otletetek hogy hogyan is kellene csinalni, hogy vegre sikeruljon mar dolgoznom???

Ha nem tudja megvárni a munkaadó az engedélyt vagy csak nem akar vacakolni, hogy igazolja miszerint nem jelentkezett német állampolgár a pozicíóra akkor az Önálló vállakozói formát javasolnám. Olcsó, egyszerűen elintézhető. Ráadásul költségelszámolható. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Louis
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 5 hónapja #52 Írta: Louis
Louis válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Igen, koszonom. Ez az 1 lehetoseg, amit en is tudtam es megmondom oszinten, ha nem muszaly, akkor nem valasztanam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!