Hajós munka és bejelentett lakcím

Több
12 éve 11 hónapja #4760 Írta: foyle
Hajós munka és bejelentett lakcím téma létrehozva foyle által

Sziasztok!

Szeretnék Németországban szerencsét próbálni, és emiatt kerestem németországi munkákat. Találtam 1 céget, akik hajóutakat szerveznek a Rajnán,Majnán és Moselen. Felvettem velük a kapcsolatot, és teljesen készségesek, küldtek jelentkezési lapot meg mindent, ami kell.
Viszont nem értem, hogy mi a helyzet a lakhatással. Ahhoz, hogy munkát vállaljak, szükségem van 1 németországi bejelentett lakcímre. Ennél a munkáltatónál lenne lehetőség, hogy a fedélzeten lakjam. Ebben az esetben is be kell jelentkeznem egy albérletbe? Direkt olyan munkát kerestem, aminek minimális indulási költségei vannak, ezért lenne ideális pl. a hajó (mivel ott a lakhatás biztosítva van).
Viszont most kicsit elbizonytalanodtam, hogy miként is kell ezt a lakhatást intézni.
Aki tud ezzel kapcsolatban valami infót, kérem segítsen!

Peti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33676 Írta: arpadhorvat
arpadhorvat válaszolt a következő témában: Hajós munka és bejelentett lakcím

Szewasz. Ha hajon dolgozol akkor nem kell alberlet. En dolgoztam oceanjaro hajon. Ott a ceg allta a lakhatast. Volt egy amerikai cim. Azon a cimen keresztul a hajos ceg garantalja h nem leszel az allam terhere. Nemet hajos cegeknel is kb ugyanaz az eljaras

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33680 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hajós munka és bejelentett lakcím

foyle írta: Szeretnék Németországban szerencsét próbálni, és emiatt kerestem németországi munkákat.


Kedves Peti! Ez itt nem lutri s nem is kaland. Itt csakis komolyszandekkal erdemes elidulni mert az ember hamar belebukik!

Viszont most kicsit elbizonytalanodtam, hogy miként is kell ezt a lakhatást intézni.
Aki tud ezzel kapcsolatban valami infót, kérem segítsen!

Ha (ahogy irod) a ceg nagyon keszseges, akkor kerdezz ra naluk! Biztosan el fogjak arulni, hogy lakhatsz e a fedelzeten, vagy sem! Mivel a leirasod szerint ez folyami hajozas, igy elkepzelheto, hogy mas a rendszer mint a tengeri utakon, hiszen ezek a kis hajok mindig kikotnek valahol.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33682 Írta: arpadhorvat
arpadhorvat válaszolt a következő témában: Hajós munka és bejelentett lakcím

A folyami hajokon vannak kabinok,azokban alszol,ott elsz a hajon,van kajaldajuk,minden ami kell,ok allnak mindent,ez 100 szazalek igy van,napi 10-12 vagy tobb oras munka van,kisebb nagyobb szunetekkel napkozben,nem volna idod mindig hurcolaszni a borondodet h fel-leszallj a hajorol

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33709 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Hajós munka és bejelentett lakcím

Nos, a folyami hajós dolgot úgy képzeld el, mintha egy óceánjárón lennél. Természetesen minden kicsinyítve, de a lényege ugyan az. A hajón élsz, gyakorlatilag annyit dolgozol, amennyit bírsz, ha keveset bírsz, kiteszik a szűröd.
Ha kiköt a hajó bárhol, a személyzet egyes tagjai kapnak eltávot, megbeszélés alapján, ki - hol - mikor - hogyan.
Nem mindegy milyen hajóra kerülsz. Szerintem bejelentve sem Németországban leszel, inkább Ciprust vagy valamelyik adóparadicsomot fogod látni a papírodon.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!