Németországi munka 50 felett

Több
12 éve 9 hónapja #6230 Írta: gizella
gizella válaszolt a következő témában: Németországi munka 50 felett

Évek óta dolgozom , Németországban , idősápolással foglalkozom, a bonni céget , Én is tudom ajánlani, egy ismerősöm ment oda dolgozni / 64 éves !!/
Azonban most érdeklődnék: Magyaro. nyugdijas vagyok / 57 éves /és -,ha- úgy gondolnám, hogy itt Németo. költözünk /ideiglenesen/ a férjemmel együtt és munkátvállalok,akkor a teendők ugyanezek mint itt / végig olvastam a letelepedési ügyintézéseket/ vagy esetleg , mert otthon nyugdijas vagyok mások ? igen tudom! EU tag, bárhol letelepedhet és vállalhat munkát . azonban mint nyugdijas?.....
Várom hasznos válaszokat- köszönöm:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #6236 Írta: koreijutka
koreijutka válaszolt a következő témában: Németországi munka 50 felett

Én 49 eves vagyok kicsit beszelek nemetul en is szeretnek menni dolgozni en vendeglatos vagyok de annyira nem beszelek nemetul hogy elhelyezkedjek es nem vagyok csitri es mar nem kellek a vendeglatasba.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rado
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #6312 Írta: rado
rado válaszolt a következő témában: Németországi munka 50 felett

56 éves vagyok, teljesen egészséges. 15 éves korom óta dolgozom.
Értek a vízvezeték-szereléshez, a digitális nyomdászathoz, a számítógéphez, a kávéautomaták javításához. Leénekelek bármilyen kottát.
Mégsem találok munkát a szülőhazámban.
Csak németül beszélek - hibás nyelvtannal, de folyékonyan - a magyaron kívül.

Németországban vajon találok munkát?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #6313 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Németországi munka 50 felett

Szia rado,

Ne vegyel ra merget, de szerintem igen.
Beszelsz nemetül, szakmad is van. En ugy gondolom, jok az eselyeid.
Azokkal ertek egyet, akik azt mondjak, hogy Nemetorszagban nem a nemeteknek kell megtanulni magyarul, hanem nekünk kell nemetül tudni, ha munkat szeretnenk.
Es Te tudsz, a nyelvtan meg majd fejlödik. Egyebkent sokat segitenek az emberek is,legalabbis itt.
Bar itt ha tudnak, az emberek mondanak nekem magyar szavakat, es hogy merre voltak Magyarorszagon. Olyan is van, akinek az edesanyja magyar volt, de ö mar nem tud eleg jol magyarul, de velem altalaban magyarul beszel.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6332 Írta: gizella
gizella válaszolt a következő témában: Németországi munka 50 felett

Találsz !!
Nézd az internetet pl. ahol Én vagyok minden hétvégén sokféle és sokirányú hirdetést találsz : www.nw-news.de / Westfalia/, vagy itt ...
Sok sikert

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!