Prózai kérdés

Több
12 éve 9 hónapja #6349 Írta: btgyrgytms
Prózai kérdés téma létrehozva btgyrgytms által

Szép estét, napot Tisztelt fórumosok !

Hozzászólásotokra volnék kíváncsi, abban a kérdésben, hogy más egészségügyi végzettséggel is labdába lehet rúgni Német honban?

Például: műtőssegéd ( egyáltalán van ilyen foglalkozás kint), gyógymasszőr ( idehaza fürdő mester már nincs ).

Milyen a kórházi élet Németországban? várom a hozzászólásotokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6371 Írta: gizella
gizella válaszolt a következő témában: Prózai kérdés

Milyen ? közvetlenül , sajnos nem tudom , de olvasom az itteni újságokat és persze , rendkivül más, na , ja a rendszer is egészmás mint otthon/ eü. ben dolgoztam - tudom - érzékeltem /Rengeteg a magánkórház és rengeteg a magánorvos.Itt Bad Oeynhausenben , ahol Én vagyok / utána tudtok nézni/ hihetetlenül sok./ Reha / Bad Oexenben,pedig egy onkológiai utókezelő van./ gyerekek részére is / Természetesen szülöknek külön , mint egy hotel , rendelkezésre állnak szobák az ott tartózkodásra , külön iskola , óvoda ,hogy nem maradjanak le a tanulásban .Egy szóval hihetetlenül szép és nagyon nagyon más !!!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6415 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Prózai kérdés

Köszönöm Gizella a választ!

Elhúzták az orrom előtt a mézesmadzagot: Nevezetesen segéd ápolói vagy házi segítői állást ajánlanának.Bruttó 1200 eurót+ingyen szállást+ingyen étkezést.Viszont van Europasszos végzettségű gyógymasszőr és europassz nélküli műtőssegéd végzettségem. Azt javasolják, hogy az utóbbit fordíttassam le németre és szerezzek igazolást, hogy hol meddig dolgoztam mint műtőssegéd. Ilyen végzettség Német honban talán nincs is. Német szókincsem kb.200 szó.Szerinted esélyem mennyi? belevágjak? Hogyan szokás a német kórházakban elhelyezkedni nem nővéri állásokra? További szép napot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 9 hónapja #6437 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Prózai kérdés

Kedves Tamás!

Ezen az oldalon találhatók kórházi állások, inkluzív a te műtőssegéd állásoddal.
www.medizinischerstellenmarkt.de/anzeige21044974.html

De lesz egy kis problémád vele: NYELVTUDÁS NÉLKÜL CSAK WC PUCOLÓKÉNT vesznek fel!
Üdv. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #6440 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Prózai kérdés

Szia btgyrgytms,

Ha korhazban szeretnel kesöbb dolgozni, akkor talan jobb, ha ott is kezdesz.
Igaza van Mayanak,nagyon fontos a nyelvtudas. Persze nerm irtal arrol, mennyire tudod a nyelvet. Ettöl sok függ.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6447 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Prózai kérdés

Köszönöm a válaszotokat, remélem tudom hasznosítani a jövőben.Jelenlegi tudásom kb. 200 szó, de ezt folyamatosan fejlesztem. Én úgy gondolom, hogy az orvos szakmai német nyelvet azt külön az adott helyen kell tanulni.Ha mondanak egy betegséget latinul akkor képben vagyok, hogy milyen betegségre kell gondolnom és ahhoz , hogyan kell neki állni.
Egyébként most nálunk egy WC pucoló annyit keres mint egy kezdő orvos.

További szép napot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!