Prózai kérdés

Több
12 éve 9 hónapja #6451 Írta: vagobea
vagobea válaszolt a következő témában: Prózai kérdés

Sziasztok,információra lenne szükségem hátha tud valaki segíteni:-).Szerzett jog igazolást kérnek e a kórházak,eü intézmények?Nálam az a helyzet,hogy régi a szakképesítésem 1994 ált ápoló ált assziszt/eü szakközép/ 1996 szülésznő 1998 aneszteziológus szakassz.Ezért nem kapok konformitást az eekh-tól.Voltam Stuttgartban egy idősotthonban az tetszett is volna,de szerzett jog igazolást kérnek ami önhibámon kívül nincs meg,a hivatalól a működési engedélyem meghosszabítás kértem 2008-ban,de ők költözés miatt az igényemet elkeverték.Sajnos nemcsak én hanem sok kolléga ugyanebben a cipőben jár és nem tudunk mit tenni.Valaki azt mondja felejtsem el így sehova nem mehetek valaki pedig azt,hogy semmi akadálya.Valaki esetleg tud érdemi információval szolgálni?Köszönöm.Bea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6456 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Prózai kérdés

Ötletként az jutott eszembe, hogy kellene kérned igazolásokat a volt munkahelyeidről. Hol dolgoztál-mettől, meddig, s ezt a pecsétes papírt lefordíttatni az OFFI-nál.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6458 Írta: vagobea
vagobea válaszolt a következő témában: Prózai kérdés

Már folyamatban van.A képző intézményektő is kikértem az elméleti és gyakorlati órák számát.A volt munkahelyekről pedig a munkaviszonyigazolást és ezeket fordíttatom.Valaki bíztat valaki nem,meglátjuk mi lesz,de az hallatlan,hogy egy hivatal elkeveri a papírokat és még fizetni is kellett ezért.Persze felteszik a kezüket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6461 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Prózai kérdés

Én nem csodálkozom ezen hiszen Magyarországon vagyunk és itt minden megtörténhet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #6466 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Prózai kérdés

Szia btgyrgytms,

Te tudod...de ha az adott helyen kezded tanulni a szakmai nyelvet, az eleg erdekes. Nem hiszem, hogy kapsz allast nyelvtudas nelkül. Viszont vannak közvetitök, akik biztositjak a nyelvtanfolyamot is.

Es: vedd figyelembe, hogy a nemetek relative keves latint hasznalnak. Es ha nem tudod pl a müszerek nevet nemetül, akkor nem erted meg,mit kernek..., vagy a betegsegek:
Pl ha azt mondjak, Wundrose, azt megerted? Mert ritkabban hasznaljak latinul.

En javaslom, hogy tanulj elöre, hacsak nem kapsz olyan lehetöseget,ami a nyelvtanfolyamot is tartalmazza.De meg ekkor is elöfordulhat, hogy alap nemet nyelvtudas szükseges. Az orvosi kamarak is szoktak pl nyelvtanfolyamot inditani, de kell alap nyelvtudas.
Mo-n az osztrak intezetnek vannak szakmai tanfolyamai. Es persze vannak privat tanarok is.

Es persze lehet gyakorolni is, ha talalsz helyet, ahol elfogadnak. De ha nem biztositja a közvetitö ceg, akkor ezert fizetni szoktak - az fizet, aki tanul....es nem keveset.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6475 Írta: gizella
gizella válaszolt a következő témában: Prózai kérdés

A házisegitői állásra tennék javaslatot Neked, nem rossz !egy ismerősöm csinálja ugyanezt, persze azért Ő már beszéli a németnyelvet elég szépen, de amit Én tudnék javasolni , hogy kezdetnek fogadd el azt!6 órások / vagy 4/általában ezek az állások , lakásokban segitesz , takaritani, bevásárolni , gyógysz. menni, vagy orvoshoz kisérni és közben szépen tudod gyakorolni a nyelvet is !esetleg betudsz iratkozni tanfolyamra is , mert időd lesz hozzá.Sok sikert kivánok!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: btgyrgytms

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!