Építőipar vagy mezőgazdasági munka

  • timon
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 11 hónapja - 13 éve 11 hónapja #689 Írta: timon
Építőipar vagy mezőgazdasági munka téma létrehozva timon által

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni álláskeresés területén. Én Düsseldorfban vagyok au-pair, lassan 6 hónapja. A városban már úgy-ahogy eligazodom, de a német nyelv még mindig nem igazán megy, csak alapfokon. (magyar családnál vagyok, így nincs sok lehetőségem a tanulásra). A párommal 6 éve vagyunk együtt, de ő sajnos most Magyarországon van, mert neki eddig nem sikerült munkát találni. Már nagyon nehezen bírjuk a távollétet. Arra szeretnélek titeket kérni, ha valaki tud olyan jellegű munkát, amihez nem kell nyelvtudás, kérem írjon. Az építőipar, és a mezőgazdasági munkák érdeklik, de elvégezne bármit, csak már hozzám közelebb lenne. Szakmája asztalos. Itthon már 10 éves munkatapasztalata van az építőiparban. Nagy teherbírású, nem riad meg semmiféle munkától sem. Olyan sok helyen próbáltam már neki keresni, de mindenhol csak kamu hirdetések vannak. Sok helyen nem létező telefonszámokat adnak meg, máshol meg egy csomó pénzt elkérnének előre, és mondanak minden féle hülyeséget. Eddig csak magyar nyelvű oldalakon próbálkoztam, mert a német hirdetéseket nem igazán tudom lefordítani.

Köszönettel: Timi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • yvett
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 11 hónapja - 13 éve 11 hónapja #693 Írta: yvett
yvett válaszolt a következő témában: Építőipar vagy mezőgazdasági munka

Szia Timi,

csak nemet nyelvü hirdetessel erdemes foglalkozni, de legjobb, ha Te magad nezel körül Düsseldorfban.
Ott sok a Messe=kiallitas, biztos,hogy tudnanak foglalkoztatni asztalost. Erdemes körülnezni a Schauschteller=vasarozo, kiallito szakmakban, ott kaphat legalisan 7 honapos szerzödest. Az epitöipart nem ajanlom, nagyon rosszul bannak a külföldiekkel, gyakran elöfordul, hogy nem fizetik ki öket. Kerd meg a csaladot, akiknel vagy, hogy segitsenek.

Üdv. yvett

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • punda
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 10 hónapja #823 Írta: punda
punda válaszolt a következő témában: Építőipar vagy mezőgazdasági munka

Szia Yvett!

Szóval az építőipar nem éppen a legmegfelelőbb terület a munkavállaláshoz? Ezt szomorúan hallom.
Terveim közt szerepelt ez a terület is, ha egyszer az életben kitudok jutni Németországba dolgozni

Hasonló gondom van nekem is. Nincs meg a nyelvtudásom és rengeteg a homályos hirdetés a kinti munkavállalással kapcsolatban.

A huszonnégyes csapdája, hogy német nyelvű hirdetéseket kellene böngészni - mert ezekkel többre megyünk - csakhogy a nyelv nem ismerete nagyon is korlátoz ebben.

(pedig jó lenne valami jó kis megoldás a problémára)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #824 Írta: EBMZicke
EBMZicke válaszolt a következő témában: Építőipar vagy mezőgazdasági munka

yvett írta::

Az epitöipart nem ajanlom, nagyon rosszul bannak a külföldiekkel, gyakran elöfordul, hogy nem fizetik ki öket.


Igen,sajnos ez egyre gyakrabban fordul elo.

Vagy nevetseges orabereket ajanlanak/fizetnek. :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • punda
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 10 hónapja #826 Írta: punda
punda válaszolt a következő témában: Építőipar vagy mezőgazdasági munka

Köszönöm, ezt megjegyzem

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • zarten
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 9 hónapja #829 Írta: zarten
zarten válaszolt a következő témában: Építőipar vagy mezőgazdasági munka

Az ellenkezője is igaz.Mindkét tábort megtapasztaltam.Aludtam folyosón hidegben takaró nélkül, heti 16 €-ért, de ahol most vagyok, rendes mindenki, jó a szállás, csak a magyar kollégák nem azt csinálják amit kell, dilettánsok.
Fizetnének ha lenne teljesítmény, de az nincs, csak szöveg, megmagyarázás. Addig pedig a német kolléga ugyanúgy dolgozik, mint amire a magyar azt mondja rabszolgamunka.És ismerek rendes vállakozókat , akik tényleg rendesek és közvtítőket is, de valóban nagyon kell vigyázni, mert sok a csaló, akinek csak a pénz fontos. Pásti Éva maradéktalanul teljesítette az ígéreteit, mindenki kapott munkát, rendes fizetést és szállást kinnt. Ő egy korrekt közvetítő.A vállalkozóinkat is 2 nap alatt elintézték.
Vannak még rendes emberek is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!