Szakmunkásbizonyítvány, oklevél

Több
12 éve 7 hónapja #7925 Írta: Gergoo
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kujak

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #8209 Írta: hablaty
hablaty válaszolt a következő témában: Szakmunkásbizonyítvány, oklevél

Szia, lenne egy kérdésem. Valaha, régen elvégeztem egy 2 éves levelező szakács iskolát, közben persze nappal konyhán dolgoztam, kellett a sulihoz. Év végén megbuktam, így nem mentem szakmunkásvizsgára, helyette pótvizsgáztam, ekkor kiválóan átmentem és kaptam egy oklevelet az iskola szakács szakmában történt elvégzéséről. Ezután kellett volna szakmunkás pótvizsgára mennem, mert ugye az első körből kimaradtam, de nem mentem el, mert közben elmentem rendőrnek és nyomozóként már nem volt kedvem a vizsgadrukkhoz.
Szakmunkás vizsgám és bizonyítványom tehát azóta sincs (21 éve történt...), ám megvan az iskola elvégzéséről kiállított oklevelem. Ezzel eladhatom magam szakácsként? Főzni máig tudok, kis gyakorlással újra tudnék dolgozni egy konyhán.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #8210 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Szakmunkásbizonyítvány, oklevél

hablaty írta: Ezzel eladhatom magam szakácsként?

Szerintem nem de semmiből nem áll megpróbálni. Ajánlom hírlevelünket. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja #8240 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szakmunkásbizonyítvány, oklevél

Gergoo írta: Europass bizonyítvány-kiegészítő ;)


Nekem miért nincs ilyenem? Minden szakmám 2001 előtti. Sőt, van ami 1978-as! Miért van nekem megint olyan érzésem, hogy ez megint valamilyen bevételi forrás, mint a nyelvvizsgáknál? Igaz, utoljára 2000-ben változtattam munkahelyet, de tőlem soha semmilyen hasonlót nem kértek! Mindenem érvényes az egész EU-ban! A jogsimat is egyszerűen kicserélték németre! AZ ÖSSZES SZAKMAI DOKUMENTUMOMAT, AMI NEM NÉMETÜL VOLT, CSAK EGY HIVATALOS FORDITÁSSAL KELLETT ELLÁTNI!
3 szakmám van és egy negyedikben dolgozom!!

Na, ez a gyanús:

A bizonyítvány-kiegészítő ára:
A törvény értelmében a vizsgáztató intézmények a bizonyítvány-kiegészítőért költségtérítést kérhetnek - ez minden intézmény saját hatásköre. Egy bizonyítvány-kiegészítő (bármely nyelven) maximum a mindenkori minimálbér 5%-a. Ez az összeg a teljes bizonyítvány-kiegészítőre értendő. Amennyiben a vizsgázó indokolt esetben a bizonyítvány-kiegészítőt más nyelven kéri, mint az angol (az angol nyelvű bizonyítvány-kiegészítők automatikusan állíthatók elő a rendszerben), lehetőség van más nyelvű bizonyítvány-kiegészítő kiadására is (német, francia, olasz, spanyol). Ugyanazon szakképesítés különböző nyelvi változataiért külön díj csak abban az esetben számítható fel, amennyiben a vizsgázó a bizonyítvány-kiegészítőt több idegen nyelven is kéri (például angolul és németül).


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8928 Írta: zumi
zumi válaszolt a következő témában: Szakmunkásbizonyítvány, oklevél

kedves kujak

elősször is bocsánat hogy ilyen későn válaszolok de nem volt netem egy darabig...:S

az europass kiegészítő egy hivatalos forditás a bizonyitványról. ami az europai szabványnak megfelel és europában egyenértékűként fogadják el.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8959 Írta: Kujak
Kujak válaszolt a következő témában: Szakmunkásbizonyítvány, oklevél

Van targoncás az oldalon?
Csatolom a németre fordított targoncás bizonyítványomat és kérem aki ért hozzá mondja meg, hogy ezzel lehet-e Németországban vagy Ausztriában állást vállalni?
Illetve kell-e más papír? :ohmy: :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!