Kiköltözés és munka

  • reptet
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 9 hónapja #870 Írta: reptet
reptet válaszolt a következő témában: Kiköltözés és munka

Sziasztok!
Én nem akarok senkit elszomorítani, de ez a 2011 máj. még nem olyan biztos. Én most intéztem el a munkavállalásit, én nagyon szerencsésnek mondhatom magam mert a német főnököm nagyon sokat segített nekem csak 3 nap volt!!!!! ami lehetetlennek tűnik, de tudni kell mindenkinek, hogy amikor benyújtja a kérvényt akkor már az elvan döntve, hogy megkapod e vagy nem, nálam is akarták vagy csinálták is nem tudom pontosan ezt a Eu-Prüfung-ot, de a főnököm kijelentette, hogy ha velem nem dolgozhat ő nem fog egy "jött-ment" munkanélküli némettel együtt dolgozni (a főnököm is német), mivel a munkanélküliek nagy része nem is akar dolgozni, mivel annyira jó segélyeket kapnak, hogy nem "éri" meg nekik dolgozni! na vissza térve májusra, én az egyik jogász ismerősömmel beszéltem és az itteni Arbeitsamt-nál is rá kérdeztem és ők mondták, hogy nem minden "kapu" fog megnyílni ez minimum 5 év amire Magyarország teljes szabad bejárást kap a német munkapiacra ez azt jelenti, hogy a munkaterületek nem minden része "nyílik" meg a magyar emberek számára :( De azért sok sikert mindenkinek nehéz az elindulás, de sikerülni fog!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #871 Írta: Charlie
Charlie válaszolt a következő témában: Kiköltözés és munka

reptet írta::

Sziasztok!
Én nem akarok senkit elszomorítani, de ez a 2011 máj. még nem olyan biztos.

Félretájékoztatás! 2+3+2 évig azaz max. 7 évig korlátozhatnak. Annak pedig 2011 májusában vége. Kitartás, én is nagyon várom. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • hamon
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 9 hónapja #873 Írta: hamon
hamon válaszolt a következő témában: Kiköltözés és munka

Hello mindenkinek! Valaki mondjon vmi okosat légyszi! Kint vagyunk a párommal németben, be is tudtunk jelentkezni itt egy ismerősnél a lakcimére. Plusz adókártya meg stb mind megvan, már lenne is egy meló egy hotelben, de a mv. engedélyt csak 3hónap múlva adnák ki, mondván 3hónap az az idő amit kint kell tölteni és utána kaphatunk. Na de most a helyzet: ezt az időt szerintetek a bejelentkezéstől számolják vagy attól az időponttól amit a bejelentkezéskor mondtunk hogy "2hete vagyunk itt". Mert ha most azt mondom hogy itt vagyunk 2,5 hónapja akkor biztonyitsa be hogy nem! Szoval kisebb kavar van, ugyanis van egy nyomtatvány amit kapunk az Arbeitsamtban és azt ki kell töltetni a munkaadóval és visszaküldeni a hivatalba. Na de itt a bibi hogy el kell telni 3hónapnak... Meg a másik hogy van vmi olyasmi hogy ha Arbeitszeitfirmen-en keresztül akkor nincs 3hónap de ha Arbeitsgeber-en akkor van. Vagy kijelentkezünk és másik városban megint be, és azt mondjuk hogy már it vagyunk 2,5hónapja vagy nemtom. Elképesztő hogy minden s.art megcsináltat az ember, még bankszámlát is...és akkor ba.znak szólni már az elején hogy ha 3hónapja nem dekkolsz itt akkor le vagy s.arva...pedig lenne munka is...akinek van vmi tippje, 5lete azt szivesen vennénk...köszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 9 hónapja #874 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Kiköltözés és munka

Szia Hamon!

A Bürgeramt-nál kiállítottak egy ún. aufenthalt bescheinigung-ot, aminek a másolatát az útleveledben kell hordani, mivel ezzel igazolod, hogy itt laksz.
Azon szerepel egy dátum a Zeitpunkt der Anmeldung alatt. Na az az a dátumot, amit ilyenkor figyelembe kell venni.
Szerintem az nem jó ötlet, hogy kijelentkeztek, aztán máshova be, mert a hivatalok valószínűleg tartják egymással a kapcsolatot.
Sajnos az én férjem is január 5-én jött ki és csak március 23-a óta van vállalkozóija.

Üdv
R

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • hamon
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 9 hónapja #875 Írta: hamon
hamon válaszolt a következő témában: Kiköltözés és munka

Köszi a gyors választ! Mi is azt gondoltuk hogy az a dátum az. De akkor vagy szezonális 4 hónapos mv.engedéllyel próbálkozunk vagy visszamegyünk a Büro-ba és kamuzunk vmit hogy félreértették mikor mondtuk a dátumot vagy vmi effélét. Mivel a Freizügigkeitbescheinigung-ot is kiváltottuk, amit csak 3 hónap elteltével kellene ideális esetben...mondhatjuk h.missverstehen! Na majd alakul. Köszi még 1X.
üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 9 hónapja #876 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Kiköltözés és munka

Szívesen, habár nem sokat tudtam segíteni.
Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!