Tanácsok sleepygti-nek

Több
12 éve 3 hónapja #11587 Írta: sleepygti
Tanácsok sleepygti-nek téma létrehozva sleepygti által

Sziasztok!
Az utóbbi hetekben nagyjából minden topikot végigolvastam az oldalon, nagyon sok hasznos információt köszönhetek nektek.

A következő a helyzet, amivel kapcsolatban bármilyen tapasztalat, tanács jól jöhet:
1-2 hónapon belül tervezek nekivágni Németországnak, kiköltözés végcéllal. Párom és 10hónapos kisfiam itthon maradnak, míg megvetem kinn a lábam.
29 éves vagyok, elsősorban autószerelőként szeretnék elhelyezkedni. Végzettségem nincsen róla, de tapasztalatom van, jelenleg is ebből élünk 4-5 éve versenycsapatnál dolgozom, autókat építek és magam is versenyzek, holtszezonban civil autókat javítok.
Végzettséget csak egy érettségit és egy könnyűgépkezelői papírost tudok felmutatni...

A mostani elképzelésem szerint elindulok 2-3 havi megélhetésre való pénzzel és kint keresek munkát. A nyelvet anno 8 évig tanultam, egy ideje minden nap órákat tanulok, RTL-t nézek és igyekszek mindent amit a mindennapokban beszélek németül is megfogalmazni. El már nem adnának ;) és dolgozom a fejlesztésen.

A kérdéseim nagyjából: merre induljak, hol van nagyobb esélyem? Kelet-nyugat közti különbséget feltérképeztem, először azt gondoltam a keleti részen keresek munkát, olcsó lakást és beleszokok a "német létbe" aztán irány nyugat. Van-e ennek bármi értelme? Sajnos itthon hagyunk egy hiteles lakást amit fizetnünk kell továbbra is, így ha nem találok minimum nettó 1200eurós munkát még nyomorogni sem tudunk kint.

Milyen a "német hozzáállás"? Meggyőzhető-e egy műhely, hogy végzettség nélkül legalább próbamunkán engedjenek bemutatkozni? Vagy inkább próbálkozzak végzettség nélküli, betanított stb munkák körében kutakodni?

Hozzászólásaitokat előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11593 Írta: lakat
lakat válaszolt a következő témában: Tanácsok sleepygti-nek

Üdv!
Nem okoskodni akarok de azért jobban fontold meg hogy "csak úgy" nekivágj munkát keresni kint. Nehéz találni autószerelő munkát végzettség nélkül szervizben, de talán kis maszek műhelyben nagyobb az esély. Lakásra általában 2-3 havi kauciót kell lerakni. És aztán jön: lakcímbejelentés, adóhivatal, betegbiztosító, bankszámlanyitás. De javaslom ne csak a szakmádban gondolkodj elsőre. Itt az oldalon találsz munkalehetőséget, és akkor már kint vagy. Idővel már tudsz nézelődni fix munka után, kezdetnek meg jó a munkaerő kölcsönző szerintem. Én is így csináltam. Sok sikert hozzá. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, sleepygti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11603 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Tanácsok sleepygti-nek

sleepygti írta: 1-2 hónapon belül tervezek nekivágni Németországnak, kiköltözés végcéllal. Párom és 10 hónapos kisfiam itthon maradnak, míg megvetem kinn a lábam. 29 éves vagyok, elsősorban autószerelőként szeretnék elhelyezkedni. Végzettségem nincsen róla, de tapasztalatom van, jelenleg is ebből élünk 4-5 éve versenycsapatnál dolgozom, autókat építek és magam is versenyzek, holtszezonban civil autókat javítok. Végzettséget csak egy érettségit és egy könnyűgépkezelői papírost tudok felmutatni...!

Őszinte leszek. Ha nincs protekciód vagy olyan jó haverod/ismerősöd aki igy is foglalkoztatna, akkor maradjatok otthon! A kiválló gyakorlatod és tapasztalatod csak akkor tudod hasznositani, ha már van egy jó munkahelyed! Igy ez a munkaadónak zsákbamacska, s nem fog tesztelni. Az viszont lehet, hogy több helyen dolgoztatnak majd "teszmunkán", aztán mehetsz egy fillér nélkül, mert semmilyen jogalapod nem lesz követelni a béredet!! A papirjaid nem számitanak végzettségnek. Közel 3 millió hasonló munkanélküli van a BRD-ben amiből jó 2,5 millió német anyanyelvű. (Ha rám hallgatsz, megmaradsz otthon a versenyautóknál.)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: sleepygti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11604 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Tanácsok sleepygti-nek

Kicsit árnyalnám amit DCT írt.
Ha otthon biztos a munkahelyed, és keresel annyit, hogy kijöttök belőle, akkor nagyon fontold meg.
Ami a kijövetel mellett szól, Mo-on a helyzet jelenleg nagyon ingatag. Egy éven belül akár teljesen összeomolhat a gazdaság. Természetesen ennek az esélye nem túl nagy, de nem is kizárható.
Mellette szól még az is, hogy ha sikerül megvetned a lábad, akkor hosszútávon mindenképpen jobban jártok, a következő generáció (gyermeke(i)dnek biztosan jobb lenne itt.
Ellene az szól, ha nem sikerül, akkor elvesztheted azt amivel kijöttél.
Mindent egybevetve én mégis azt mondanám próbáld meg, ha kifejezetten jól beszélsz németül. Főleg a szakmai részre helyezd a hangsúlyt.
Itt ahol én lakom, itt kifejezetten olcsón lehet szálláshoz jutni, és elég egy havi kaució, nincs provizió.
Világos, hogy ezért ezt a környéket javasolnám. 1000 Euróval már akár 3 hónapot is ki lehet húzni, azalatt valamilyen munkát biztosan tudsz szerezni. Kezdetben kb. 1200 EUR nettora számíthatsz.
Ehhez hozzájön a Kindergeld.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: sleepygti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11612 Írta: sleepygti
sleepygti válaszolt a következő témában: Tanácsok sleepygti-nek

Köszönöm az eddigieket!

Nem csodára számítok Németországtól. Itthon viszont hiába is dolgozok csak mélyebbre süllyesztenek. A folyamatos adó-energia-étel-üzemanyagáremelkedéssel már nem lehet lépést tartani. Egy átlag munkás 1 óra béréért 1 liter üzemanyagot tud most venni.
A lakáshitelünkről nem is beszélve, ami 5 év részletfizetés után 10.900.000 ft-ból már kb 19.000.000 ft-nál jár. Nem vagyok panaszkodós fajta, eddig tudtam kompenzálni a plusz terheket egyre több munkával, naponta és hétvégén is tizensok órákat dolgozok, de nem látok további kiutat és ha a cseppfiam jövőjére gondolok nincs más megoldás, dobbantani kell. Nem várok jobb életet, csak biztosabb jövőt. Ha krumplit kell süssek vagy takarítanom kell kezdetekben nem érdekel és ha nem sikerülne legalább megpróbáltam.... itthon megvár a mostani életem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11623 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Tanácsok sleepygti-nek

sleepygti írta: Nem csodára számítok Németországtól. Itthon viszont hiába is dolgozok csak mélyebbre süllyesztenek. A folyamatos adó-energia-étel-üzemanyagáremelkedéssel már nem lehet lépést tartani. Egy átlag munkás 1 óra béréért 1 liter üzemanyagot tud most venni.A lakáshitelünkről nem is beszélve, ami 5 év részletfizetés után 10.900.000 ft-ból már kb 19.000.000 ft-nál jár. Nem vagyok panaszkodós fajta, eddig tudtam kompenzálni a plusz terheket egyre több munkával, naponta és hétvégén is tizensok órákat dolgozok, de nem látok további kiutat és ha a cseppfiam jövőjére gondolok nincs más megoldás, dobbantani kell. Nem várok jobb életet, csak biztosabb jövőt. Ha krumplit kell süssek vagy takarítanom kell kezdetekben nem érdekel és ha nem sikerülne legalább megpróbáltam.... itthon megvár a mostani életem.

Kedves Sleepygti! Én nem a képességeidben vagy a szakértelmedben kételekedem és abban sem, hogy serény vagy és sokat dolgozol! Én azt írtam, hogy ha nincs semmilyen végzettséged, akkor ne indulj el, mert azt is elbukod, ami most van! Itt Németországban is sokan vannak akik építkeztek, vagy vettek valamit hitelből, aztán nem tudták fizetni, s elárverezik felettük a házat! Ez tehát nem tipikusan magyar dolog, ilyen van mindenhol! Ezért mondom mindenkinek otthon is, hogy ez az előnye abérlakásnak! Egyrészt oda tudok költözni, ahol munka van, másrészt a lakbér messze nem olyan nagy teher, mint a banki tartozás, arról nem is szólva, hogy ha valami drága lesz (lakbér) akkor felmondok, és keresni tudok olcsóbbat! Nem az üzemanyag drága otthon, hanem a béred alacsony. Ezért a munkaadód felel, s tőle kell többet kérned! Itt sem az állam szabja meg a béreket, hanem a piac és a piacon levő munkaadó cégek!!
Sajnálom, hogy nem tudtam jobb hirt mondani, de hidd el, hogy képzetlen munkanélküli van itt is dögivel. Ha nincsenek papirjaid, meg sem fognak hivni. Ezért kell(ene) hogy vagy protekcióod legyen, vagy valaki ismerősöd aki hajlandó igy is munkába állitani!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!