Tanácsok sleepygti-nek

Több
12 éve 3 hónapja #11625 Írta: sleepygti
sleepygti válaszolt a következő témában: Tanácsok sleepygti-nek

Valóban nem magyar példa, hogy valaki túlhitelezi magát vagy más miatt nem tudja fizetni a hitelét. Az viszont mos jellemzően magyar probléma, hogy mikor felvettük a hitelt 155ft volt egy CHF most meg 260. Ekkora buktát direkt produkálni is nehéz... ennek ellenére én még mindig fizetem tisztességgel.

Végzettségem régen sem volt több, mégsem voltam munka nélkül 2 hétnél tovább soha, pedig segítség és ismerős nélkül kezdtem új életet az ország másik felében (oké, ugyanaz a nyelvterület)
Ezek szerint azt állítod, hogy ami itthon eddig elég volt (szorgalom, ész, tapasztalat, alkalmazkodóképesség) azt odakint nem értékelik, csak a papír számít? Akkor mégsem érdemes elindulnom, mert buta egy népség ez a német :(

Ha más nem targoncásként talán van esélyem :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11628 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Tanácsok sleepygti-nek

sleepygti írta: Végzettségem régen sem volt több, mégsem voltam munka nélkül 2 hétnél tovább soha, pedig segítség és ismerős nélkül kezdtem új életet az ország másik felében (oké, ugyanaz a nyelvterület)Ezek szerint azt állítod, hogy ami itthon eddig elég volt (szorgalom, ész, tapasztalat, alkalmazkodóképesség) azt odakint nem értékelik, csak a papír számít? Akkor mégsem érdemes elindulnom, mert buta egy népség ez a német :( Ha más nem targoncásként talán van esélyem :)

Nem buta, csak szelektál mert ezerszeres a túljelentekés mindenhova! Hogyan tudna másképpen előszelektálni, ha nem a végzettség alapján! X Pista tört németséggel kijönne szuper, aggyal és tapasztalattal, de van további 500 hasonló pályázó aki ezt monja magáról és akik még németül is tudnak. Ebből van 50 aki további 3 nyelven tud és ezekből, 10 akinek pontosan az a végzettsége amit keresnek! Mi alapján döntenél Te mint munkaadó? Arra is gondolj, hogy nincs nekik kidobnivaló pénzük, hogy teszteljen! Nekik olyan kell, akit 3 nap alatt dolgoztatni tudnak és ami a fő jól lehet vele kommunikálni!
;)

Keress targoncás állást, ha ez neked életcél! :S

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #11644 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Tanácsok sleepygti-nek

Kedves Sleepy, bár sok hasznos hozzászólása is van DCT-nek, nem mindenben érdemes csak az ő véleményére támaszkodni. Ahol én dolgozom, (autószerelő műhely, kifejezetten magyar szerelőt keresett a tulaj, részben mert velem nagyon meg volt elégedve, és KI IS PRÓBÁLT kettőt. Csak a nyelvi hiányosságok miatt nem maradhattak. Az egyik még így is dolgozhatott volna más munkakörben.
Ezért írtam, tanuld a nyelvet, főleg a szakmait, és gyere minél hamarabb.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11647 Írta: sleepygti
sleepygti válaszolt a következő témában: Tanácsok sleepygti-nek

Nem is sikerült elvegye a kedvem, mindenképpen megpróbálkozok a kitelepüléssel :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11650 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Tanácsok sleepygti-nek

peteratde írta: Kedves Sleepy, bár sok hasznos hozzászólása is van DCT-nek, nem mindenben érdemes csak az ő véleményére támaszkodni. Ahol én dolgozom, (autószerelő műhely, kifejezetten magyar szerelőt keresett a tulaj, részben mert velem nagyon meg volt elégedve, és KI IS PRÓBÁLT kettőt. Csak a nyelvi hiányosságok miatt nem maradhattak. Az egyik még így is dolgozhatott volna más munkakörben.
Ezért írtam, tanuld a nyelvet, főleg a szakmait, és gyere minél hamarabb.

Kedves Peteratde! Kérlek a jövőben olvass figyelmesebben! Pontosan ezt mondtam Sleepygtinek! Ha van ISMERŐSE, vagy PROTEKCIÓJA akkor bármikor elindulhat! Ha neked van olyan haverod, vagy ismerősöd, vagy tudsz olyan cégről ahol felvesznek végzettség nélkül is magyarokat, akkor ez már egy "forródrót", ami el lehet indulnia! Én, (ha figyeltél volna) arról beszéltem, hogy ha úgy akar kijönni, hogy csak megpályázza az állasokat, nyeltudásás szakmai papriok nélkül!
;)

Nemdetán? :whistle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #11668 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Tanácsok sleepygti-nek

Annyiban nem értek egyet veled, hogy én mikor kijöttem, semmi protekcióm nem volt. Szerencsém volt, hogy egyből felvettek, helferként dolgozom, most átl. 1300 EUT-t keresek, és ezért átlagosan150-160 órát dolgozom. Gyakorlatilag, bárki talál munkát ennyi keresettel, ha tud valamennyire németül, és hajlandó keményen, szorgalmasan, kitartóan dolgozni. Ha már itt van, akkor jó eséllyel szakmában is el tud majd helyezkedni egy idő után. Amit akartam mondani, az az , hogy a kisebb cégek hajlandók kipróbálni külföldieket.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: sleepygti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!