Zauber esélyei

Több
12 éve 1 hónapja #16111 Írta: zauber
Zauber esélyei téma létrehozva zauber által

Sziasztok!
A segítségeteket, tapasztalatokat szeretném kérni!
Én 2 hónapja dolgozom Münchenbe, és úgy nézz ki hosszútávú lesz a munkahelyem! Családommal a kiköltözést tervezzük.
Szeretném Júliustól őket is kihozni. Nem tudom hogy mit és hogyan kellene elintézni:
1. Lakáskeresés
- München környéki településen szeretnénk valami lehetőséget találni, az sem baj ha nekem mindennap utaznom kell.
Hol tudnék a környéken egy nyugodt, csendes kis települést találni ahol még az albérlet összege is megfizethető?
Tudom hogy Makler-ek szívesen vállalkoznának erre a feladatra, de sajnos a csillagászati Provision-t nem tudom megfizetni, így valami saját útvonalat kellene találnom.
2. Szociális körülmények
- 3 kiskorú gyermekem van, sajnos egyik gyermekem tartós beteg.
Kapnánk e szociális támogatást a lakásbérléshez?
Hol kellene ezt megigényelni?
3. Kindergeld
Mikor kezdheti meg az ember ezt megigényelni?
Kint kell lennie ehhez a családnak?
Be kell hogy itt legyenek jelentve és csak utána igényelhető?
Hol kellene ezt megigényelni?
4. Iskola
A legidősebb gyermekem /aki még nem beszél németül, csak amit elsőben tanul/ most fejezi be Magyarországon az elő osztályt.
Itt részt kell vennie majd szeptembertől egy Vorbereitungskurs-on, vagy ez elhagyható és újból kell járnia szeptembertől az első osztályt?

Segítségeteket, javaslataitokat előre is köszönöm!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16122 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zauber esélyei

zauber írta: 1. Lakáskeresés
- München környéki településen szeretnénk valami lehetőséget találni, az sem baj ha nekem mindennap utaznom kell.
Hol tudnék a környéken egy nyugodt, csendes kis települést találni ahol még az albérlet összege is megfizethető?
Tudom hogy Makler-ek szívesen vállalkoznának erre a feladatra, de sajnos a csillagászati Provision-t nem tudom megfizetni, így valami saját útvonalat kellene találnom.
2. Szociális körülmények
- 3 kiskorú gyermekem van, sajnos egyik gyermekem tartós beteg.
Kapnánk e szociális támogatást a lakásbérléshez?
Hol kellene ezt megigényelni?
3. Kindergeld
Mikor kezdheti meg az ember ezt megigényelni?
Kint kell lennie ehhez a családnak?
Be kell hogy itt legyenek jelentve és csak utána igényelhető?
Hol kellene ezt megigényelni?
4. Iskola
A legidősebb gyermekem /aki még nem beszél németül, csak amit elsőben tanul/ most fejezi be Magyarországon az elő osztályt.
Itt részt kell vennie majd szeptembertől egy Vorbereitungskurs-on, vagy ez elhagyható és újból kell járnia szeptembertől az első osztályt?
!

1 / Mivel már kint vagy, ez nem nehéz! Vegyél helyi újságokat, vagy megyei lapokat! Itt ezen a fórumon is van ingatlan kereső: BÉRLAKÁS ITT
2/ Nem! A gyermeked magánügy, ezért nem jár külön elbírálás!!
3/ Amikor be vagy jelentve és dolgozol. Otthonrtól kell kérned igazolást, hogy Mo.-on nem kapsz csp-ot. Különben csak a különbözet jár!
4/ Ez lenne a legjobb megoldás! Irassd be újra elsőbe! Nem számit ha ismétel! Igy az anyagot nagyjából ismeri, s a némtere koncentrálhat. Ne feledd, a német gyerekek is csak kezdik az irást és az olvasását! Az előkészítő sem árt!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16156 Írta: zauber
zauber válaszolt a következő témában: Zauber esélyei

Köszönöm szépen a válaszokat!
A Kindergeld-et illetően jól értelmeztem, a feleségem aki otthon van még jelen pillanatban a gyermekekkel, le kell hogy mondja a családi pótlékot, majd ezután itt kint németben megtudom már kérvényezni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16210 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zauber esélyei

zauber írta: Köszönöm szépen a válaszokat!
A Kindergeld-et illetően jól értelmeztem, a feleségem aki otthon van még jelen pillanatban a gyermekekkel, le kell hogy mondja a családi pótlékot, majd ezután itt kint németben megtudom már kérvényezni?

Nem szükséges lemondani csak egy igazolás kell, hogy mennyi!
Akkor a különbözetre itt jogosult vagy!

(Gondolj arra, hogy az árviszonyokhoz és a életvitel költségeihez
viszonyitva, az otthoni csp. több sokkal, mint itt! Nézd csak meg a
bölcsődét, az ovodát vagy a közlekedési költségeket, biztositásokat!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16217 Írta: zauber
zauber válaszolt a következő témában: Zauber esélyei

Amit Magyarországon megkérek igazolást, azt le kell fordítatnom? A magyar nyelvű igazolást itt nem fogják elfogadni, vagy? Hivatalos fordítás kell vagy saját is elegendő?
Amint megvan az igazolás, azzal elballagok itt az Arbeitsamt-hoz és ott meg tudom kérvényezni a különbözetet, ő az illetékes Amt?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16220 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zauber esélyei

zauber írta: Amit Magyarországon megkérek igazolást, azt le kell fordítatnom? A magyar nyelvű igazolást itt nem fogják elfogadni, vagy? Hivatalos fordítás kell vagy saját is elegendő?Amint megvan az igazolás, azzal elballagok itt az Arbeitsamt-hoz és ott meg tudom kérvényezni a különbözetet, ő az illetékes Amt?

Gondolkozz logikusan! Ez itt a BRD, ahol nem tudnak magyarul, ERGO: le kell minden magyar dokumentumot fordittattni! MIvel itt pénzről van szó, így természetesen nem elég a saját forditás, mert akkor mindenki azt írhatna amit akar....!

Ha pénz kell akkor fordittassd le hivatalosan, viszont úgy tudom, hogy innen felveszik hivatalból a magyar központtal a kapcsolatot, s hivatalból tisztázzák, ha kérelmezed, hogy mennyi jár.!
(Az én gyerekeim már 31 és 33 évesek!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!