FVV esélyei

Több
12 éve 3 hete #17569 Írta: FVV
FVV esélyei téma létrehozva FVV által

Üdvözlet mindenkinek,

jó ideje olvasom a fórumot, és gyűjtögetem az információmorzsákat. Kb. december óta tervezem, hogy kiköltözök, mert úgy érzem, hogy itthon nincs jövőm.

Jelenleg jogsit csinálok, illetve gyűjtögetek, hogy legyen egy kis anyagi kezdőalapom odakint. A kérdésem az, hogy a következőekkel milyen esélyeim vannak?
- IT hw-s tapasztalat elég sok,
- IT user support (jelenleg is ezt csinálom részben)
- erős műszaki irányultság, illetve fotó(technika)
- papírom ezekről nincs, csak tapasztalatom.

A lakhatás, és kezdés nem lenne probléma, mert egy barátomnál laknék kezdésnek, Hannover mellett.

üdv, f.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hete #17574 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: FVV esélyei

FVV írta: Üdvözlet mindenkinek,jó ideje olvasom a fórumot, és gyűjtögetem az információmorzsákat. Kb. december óta tervezem, hogy kiköltözök, mert úgy érzem, hogy itthon nincs jövőm. Jelenleg jogsit csinálok, illetve gyűjtögetek, hogy legyen egy kis anyagi kezdőalapom odakint. A kérdésem az, hogy a következőekkel milyen esélyeim vannak?
- IT hw-s tapasztalat elég sok,
- IT user support (jelenleg is ezt csinálom részben)
- erős műszaki irányultság, illetve fotó(technika)
- papírom ezekről nincs, csak tapasztalatom.

A lakhatás, és kezdés nem lenne probléma, mert egy barátomnál laknék kezdésnek, Hannover mellett.üdv, f.

Kedves FVV! nem tértel ki ugyan a német nyeltudásodra, de sok ilyen szakember kell a német piacon! Szerezd meg elöbb a szükséges végezttséget ehez a szakmához (IT) s utána próbálkozz újra! Ilyen irányú szakmai papirok nélkül senki nem fog szóbaállni veled, mert minden pályáztanál elöszelektálnak, s az elején ki fogsz hullani!
UI: ilyen irányú munkát csak úgy tudnál (esetleg) szerzeni papirok nélkül, ha már egy cégnél dolgozol, mint akármi, s rádbiznak mint már saját dolgozóra ilyen munkakört! Van nálunk is egy admin, aki aranymüves és semmilyen rendszerfenntartó végezttsége nincs, de nagyon érti mint autodidakta! Kezdetben a kisérleti mühelyben dolgozott mint aluminium hegesztö......!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: FVV

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17575 Írta: FVV
FVV válaszolt a következő témában: FVV esélyei

a német az nagyjából rendben van, valahol az ich bin józsi, és a goethei műfordító között félúton :) vannak nyelvtani hibáim, úgyhogy hamarosan újraveszem az alapoktól az egészet, ismétlés sose árt.

az IT munkát autodidakta módon tanultam, mivel fater egy (volt-megszűnt) nagy áruházláncnál volt IT szisztempásztor, illetve a jelenlegi munkám is ilyen, ott is a képességeim miatt vettek fel.

vagyis azt mondod, hogy kezdjek egy cégnél valamit, aztán gyúrjak az IT-nél....?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hete #17579 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: FVV esélyei

FVV írta: ...vagyis azt mondod, hogy kezdjek egy cégnél valamit, aztán gyúrjak az IT-nél....?

Szerintem Németországban máshogy nincs eselyed! Én ugyan grafikus vagyok, de néha kisegitek az adminnál. (S kolegáknál ha valami nem megy.) No, én nem vagyok nagy "Spieler" a hálozati dolgokban, de azért már jártam a rendszerben úgy, hogy máig sem tudnak róla.... (vagy csak nem akarják tudni?)
:whistle:

;) ....azt viszont tudják rólam, hogy egy két dologban tudok segiteni ha kell!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: FVV

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!