enigma esélyei

Több
12 éve 2 hete #17916 Írta: enigma
enigma esélyei téma létrehozva enigma által

Azt hiszem nagyon sokat megtudtam Németországról, ahhoz képest mindenképpen, hogy néhány napja még a térképen sem találtam meg. Na ez azért túlzás, de köszönet a sok informátornak, aki így, vagy úgy, de hozzátett az ismeret anyagomhoz.
Én 52 éves leszek hamarosan, a Párom, aki nem a férjem, annak minden hátrányával, 58 lesz nyáron. Kereskedelmi végzettségem (cipő eladó, így konkrétan), számítógép kezelő-használó (Word, Excel stb (OKJ), szociális gondozó (OKJ), fodrász (OKJ) végzettségem, B" kat. jogsim van, 4 év gimnázium érettségi nélkül (ez így semmi, de van). Sokmindent megtanultam és folyamatosan tanulok. Fodrász akadémiai képzésen veszek részt, ami új dolog Magyarországon. A maximalizmusom erény, de néha már zavaró. Főleg a környezetemnek. saját kis üzletem van a házunk egyik helyiségében. Abban a házban, aminek már nem sokáig tudjuk fizetni a törlesztőjét. A régi fodrászokkal ellentétben az újabbak semmi jóra nem számíthatnak, mivel 80%-al!!! visszaesett az új vendégek száma. A régiek a meglévő vendégkörrel jól elvannak, de újak oda sem igen mennek. Szeretem ezt a szakmámat és érdekel is, ez a hobbim is. Ám az olvasottak alapján nem tudom eldönteni van-e létjogosultsága a folytatásnak ebben a szakmában.
Párom érettségivel, KRESSZ - vezetéselméleti - gépjárművezetés oktatói, A", B", C" kat. jogosítvánnyal rendelkezik. Egy helyi reklámújságnál, aminek résztulajdonosa hirdetésszervező. Szeret oktatni, van 1-2 iskola, aki alkalmazza minimális fizetésért.
Németül kezdtünk tanulni, lesz, ami lesz, mindenre felkészüljünk.
15 éves fiam fociakadémián tanul, na nem Felcsúton! Őt is vinném idővel magammal.
Tehát, felteszem a kérdést, amire talán így is tudom a választ, milyen esélyekkel indulunk? ha indulunk!
Köszönök minden konkrét segítséget, ami akár egy link is lehet!
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hete #17930 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: enigma esélyei

enigma írta: Tehát, felteszem a kérdést, amire talán így is tudom a választ, Milyen esélyekkel indulunk? Ha indulunk! Köszönök minden konkrét segítséget, ami akár egy link is lehet!

Öszinte leszek! Nem vagytok házasok, túl idösek vagytok, ne induljatok el! Szerintem a csatlakozást lekéstétek! Ellenben, ha a fiatok jól focizik, akkor neki vannak esélyei!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #17983 Írta: enigma
enigma válaszolt a következő témában: enigma esélyei

Mondd csak kedves DECOTEXT, az olyan kifejezések, hogy kimondott szó ereje ( még a pszichológia is ismeri), vagy az, hogy optimizmus, meg pozitív gondolkodás, meg, aki mer az nyer...sorolhatnám, számodra nem ismerősek? Ki dönti el, hogy melyik kockázatosabb, itthon maradni, vagy menni? Te, Én? Tehát marad az intuíció, egy kis információval tűzdelve, vagy az olyanok véleménye, akik a közelmúltban mentek ki. Abból jó sok. Aztán átlagolunk.
Szép estét mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hete #17995 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: enigma esélyei

enigma írta: Mondd csak kedves DECOTEXT, az olyan kifejezések, hogy kimondott szó ereje ( még a pszichológia is ismeri), vagy az, hogy optimizmus, meg pozitív gondolkodás, meg, aki mer az nyer...sorolhatnám, számodra nem ismerősek? Ki dönti el, hogy melyik kockázatosabb, itthon maradni, vagy menni? Te, Én? Tehát marad az intuíció, egy kis információval tűzdelve, vagy az olyanok véleménye, akik a közelmúltban mentek ki. Abból jó sok. Aztán átlagolunk.Szép estét mindenkinek!

Kedves Enigma! Te feltettél egy kérdést:

Tehát, felteszem a kérdést, amire talán így is tudom a választ, milyen esélyekkel indulunk? ha indulunk!

s én a legjobb tudásom és tapasztalatom szerint válszoltam!! Mit akarsz hallani? Én itt kint, ismerem a munkaeröpiacot!

No de, hogy a napod jól teljen: Kedves Enigma, pakoljatok azonnal. Rengeteg munkhely van, s különösen a dösebb, kevésbbé teherbiró és kevésbbé flexbilis csak magyarul tudó munkavállalókat keresik. Nem baj ha nem vagytok házasok, a magasabb adófizeztést majd a nettó 3000€/fö úgy is kompenzálja! Fiatokat szerintem azonnal szerzödteti a Bayer München. Az élettársad perfekt német tudás nélkül is tud majd oktatni hiszen elég ha az ember mutogat......(Én is sokszor mutogatok!) ;)

Kedves Enigma, remélem ez most kimeritette az elvárásaidat!
Egy kérdésem azért még lenne, most Te itt öszinte választ vártál, vagy buzditást?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #18004 Írta: enigma
enigma válaszolt a következő témában: enigma esélyei

Mint ahogy az élet is árnyaltabb és nem kategorikus fehér és fekete, úgy árnyaltabb választ vártam. Megtanulunk németül, ha akarunk. Mert szándék és akarat kérdése minden, ha a körülmények adottak. Itthon nem tudásalapú az alkalmazás, hanem papír kérdése. Ez már jobb lehet nálatok! Másrészt én egy öntudatos, határozott ember vagyok, aki nem adja fel könnyen, sőt, ha elesik még erősebben kel fel. Ezért nem szeretem a kategorikus nemet. Szinte kihívásnak érzem.
De azért nem haragszom rád!
enigma

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #18005 Írta: enigma
enigma válaszolt a következő témában: enigma esélyei

Ja, és évekig küzdősportot űztem. Nem a cél a fontos, hanem az út, ami odavezet!
Ha nem megyek ki, az azért van, mert a belső hang azt mondja és, mert valami csoda történt ebben a "fájin" országban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!