weaver-ék esélyei

Több
12 éve 3 napja #18181 Írta: weaver
weaver-ék esélyei téma létrehozva weaver által

Sziasztok!

A fórum egy részét végigolvastam, hogy ne kérdezzek ezerszer lerágott dolgokat. Ha mégis maradt benne akkor sorry. Még nem értem utol magam a végigolvasásban. A segítségeteket, ill. a véleményeteket szeretném kérni. A menyasszonyommal készülünk ki Németországban június elején. Itthon felégetünk mindent magunk mögött (persze átvitt értelemben) :-) . A cél Jestetten ( Baden-Württemberg) , ill. környéke mivel egy baráti párnak én szereztem kintre munkát. Szerencsére mind2en kitartóan és szorgalmasan dolgoznak. Bő fél év után belevágtak egy lakásvásárlásba. Úgy néz ki hamarosan a kulcs is meglesz. Hálából befogadnak minket a kezdeti időszakban (ami remélhetőleg nem lesz több egy hónapnál). Így talán valamivel könnyebb. Munkahelyünk előre még nincs, komoly ígéret a páromnak van. Autónk se, azt majd kint veszünk ha összejön. Ahogy számoltuk kb. 5000€ tudunk nekiindulni. Azt remélem hogy talán elég lesz. A páromnak felsőfokú német és felsőfokú angol nyelvvizsgája is van. Itthon az egyik minisztériumban dolgozik, mint nemzetközi kapcsolatos szakreferens. Használnia inkább az angolt kellett neki, a németet ritkán, de szerintem nyelvi környezetben hamar belerázódik. Nekem sajnos egyáltalán nincs nyelvvizsgám , de ami a legnagyobb baj hogy nem is beszélek németül. 4 éven át tanultam a gimiben és akkor állítólag alapfok környékén ment a dolog. Angolul elvagyok, bár nem hibátlanul de úgy kb. középfok környékén beszélek. A külföldi beszállítókkal időnként használtam. Az én végzettségem gazdasági informatikus, ami jól hangzik, de gyakorlatilag semmi. Árnyékolástechnikával (redőny, reluxa, szúnyogháló stb. ) foglalkozom 7 éve. Értékesítés, terület képviselet, szerelés időnként. Szóval ezek a kondícióink. Várom az őszinte véleményeteket a kilátásainkról. Decotext tőled főleg, nekem nem bántó a stílusod, sőt! Egy kicsit én is ilyen vagyok. Szóval láttok -e reális esélyt hogy én is találjak munkát addig is amíg tudatlan paraszt módjára, mutogatva, angol német keverékkel próbálom megértetni magam. Kint azt gondolom hogy talán hamarabb megtanulok, mint ha itthon elmennék tanárhoz. Mondjuk erre nincs is sok időnk. A páromnak mennyi esélyt láttok? Én arra gondoltam hogy az idegenforgalom irányába kellene próbálkozni talán. Ha úgy vesszük beszél 3 nyelvet (angol, német, magyar), ill. egy kicsit franciául is tud. Recepciós vagy valami. Én meg talán mosogathatok vagy festek vagy valami alantas. Lélekben felkészültünk arra is hogy talán nekem később lesz csak melóm. Addig talán ahogy számolgattuk kijövünk az ő fizujából ketten is kiegészítve a megtakarításunkból. Az is olvastam sok helyen hogy az is alternatíva hogy addig itthon maradok amíg neki nem lesz stabil állása és albérlet. Kiszámoltam hogy nem igazán járunk jobban, mivel jelenleg Budapesten élünk albérletbe. Akkor mindkettőnknek egyedül kellene fizetni albit. Nem tudom hogy annak lenne-e értelme ha még a kimenetel előtt Mo. összeházasodnánk? Jár valami pénzügyi vagy szociális előnnyel? Lagzit úgy is jövőre terveztünk, de egy polgárit akár megtartanánk gyorsba ha jár annyi plusszal. Szóval ennyi. Várom az észrevételeket, tanácsokat. Számtalan kérdésem van még pl. egészségügy stb. de előbb átolvasom a fórum megfelelő topicjait, valószínű választ fogok kapni a kérdéseimre.

Köszönöm mindenkinek aki olvassa és válaszol!

Ja még annyit hogy Budapesten is kezd divat lenni a jobb albérleteknél a castingoltatás. Egy éve átestünk páron mire meglett a megfelelő lakás. Nem akartam elhinni hogy ilyen is van, erre máshol ez a normális.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 napja #18183 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: weaver-ék esélyei

weaver írta: Nem tudom hogy annak lenne-e értelme ha még a kimenetel előtt Mo. összeházasodnánk? Jár valami pénzügyi vagy szociális előnnyel?

Szerény véleményem szerint házasként elönyösebb adóhelyzetbe kerültök!
Meghát: árani nem használ! ;)

Az én végzettségem gazdasági informatikus, ami jól hangzik, de gyakorlatilag semmi.

Ebben én nem vagyok annyira biztos! Technikus vagy, vagy diplomás? Ismerösöm fiának ilyen (német) diplomája van, és most bankban dolgozik.... S mit ne mondjak: hülyére keresi magát! (Igaz ez ott nem nehéz, mert egy harmadikos tanuló már 950 eurót kap, mint "juttatást" a sparkasseban) Szerintem minél elöbb állj rá a németre és mélyitsd el az angolt. Aztán szórd meg a németországi bankokat, pénzintézeteket pályazatokkal! (Ha csak technikus vagy, az viszont nem lesz elég! Akkor másra kell majd összpontositani! Ha nincs szakmai háttere az "árnyékolástechnikáDnak" akkor ez is nehéz lesz! Mindenesetre nyomasd gözerövel a nyeleket!)

A verbális kommunikáció a jelszó! Igy akárminek is eladhatod magad!
Ha ez nem megy, akkor olcsón "megvesznek"!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: weaver

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 napja - 12 éve 3 napja #18184 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: weaver-ék esélyei

Jestetten az Isten háta mögött balra a Hold takarásában van.
Egy falu ami két svájci község közé szorult.
A legközelebbi város amiben munkahely is lehet esetleg a svájci Schaffhausen.
A helyedben joelöre utánanéznék, hogy ott hol lehetne dolgozni. Elvileg a magyarok ugyanazokkal a feltételekkel mehetnek svájcba mint a németek.
Mint informatikus ráhajtanék a helyedben hogy tanuljak nyelveket C#,C++,Java,.NET és egy kis gyakorlatot szerezzek, még ha ingyen is. Attol kezdve nem lenne problémád.
Klick:
http://www.jobkralle.ch/suche?jobtitle=&location=Schaffhausen+%28Kanton%29&radius=0&type[]=0&type[]=1&type[]=2&type[]=3&type[]=4&type[]=5&age=0&keyword=0&keywords=&rows=10&start=20
http://ch.jobrapido.com/?w=&l=schaffhausen&r=15&p=3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 napja #18186 Írta: weaver
weaver válaszolt a következő témában: weaver-ék esélyei

Ez csak OKJ-s azaz semmi. Az árnyékolástechnikában szerintem el tudnék helyezkedni, elég sok német beszállítónk van. Heroal, Alukon, Becker (náluk voltam kint tavaly gyárlátogatáson, továbbképzésen és tivornyákon.) A szakmai tapasztalat megvan, még ajánlást is tudnék íratni, de mivel bal@@@ voltam és nem tanultam meg németül addig ez pihi. Az asszonyról mit gondolsz? Mármint merre lenne érdemes elindulni, tudom ez függ a helyi viszonyokhoz. Svájc nagyon közel van, de infóim szerint szinte lehetetlen ott állást kapni, úgyhogy ebbe most nem gondolkozom. Költségvetésről vélemény? Elég lehet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 napja #18189 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: weaver-ék esélyei

weaver írta: Ez csak OKJ-s azaz semmi. Az árnyékolástechnikában szerintem el tudnék helyezkedni, elég sok német beszállítónk van. Heroal, Alukon, Becker (náluk voltam kint tavaly gyárlátogatáson, továbbképzésen és tivornyákon.) A szakmai tapasztalat megvan, még ajánlást is tudnék íratni, de mivel bal@@@ voltam és nem tanultam meg németül addig ez pihi. Az asszonyról mit gondolsz? Mármint merre lenne érdemes elindulni, tudom ez függ a helyi viszonyokhoz. Svájc nagyon közel van, de infóim szerint szinte lehetetlen ott állást kapni, úgyhogy ebbe most nem gondolkozom. Költségvetésről vélemény? Elég lehet?

Svájcban sok üres állás van. Persze inkább magas kategória. Leirni kér lenne, föleg egy nagyváros mellet amit biciglivel elérhetsz!
Ha nem kell lakbért fizetned, akkor 3-4 honapra elég lehet az 5000.
Ne felejtsd el, hogy az álláskeresgélés utazással is jár ami nem olcso.
Egyébként nem akarsz a régi beszállitóidnál próbálkozni?

Nejednél nem tudom mit lehet tenni. Relativ kevés Minisztérium van arrafelé. A nyelveken kivül mire van jogositványa?

Ja és házasodjatok össze nyugodtan, hátha lesz munka, itt ugyanis családi adózás van. Pár százast kitesz egy házasságlevél évente
A következő felhasználók mondtak köszönetet: weaver

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 napja #18197 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: weaver-ék esélyei

Schweiz éppen a napokban korlátozta egyoldalúan, a volt keleti blokkból "szármozó" EU országokra a bevándorlást! Ezt EU szinten kritizálták is mert a törvény szerint minden EU (Schengeni) államot egyformán kell(ene) kezelniük! Ez sajnos ránk magyarokra is érvényes! Ők tehetik...!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!