weaver-ék esélyei

Több
11 éve 11 hónapja #18199 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: weaver-ék esélyei

Grenzgänger nem bevándorló.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #18210 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: weaver-ék esélyei

Attila_BRD írta: Grenzgänger nem bevándorló.

Persze, hogy nem az, de ugyan így a munkavállalási opciókat is korlátozzák!
Nem hiszem, hogy jelentős számú magyar "Gernzgänger" van Schweizban!

:P

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #23715 Írta: weaver
weaver válaszolt a következő témában: weaver-ék esélyei

Sziasztok!

Most jelentkezem, mert talán van miről. A sok segítő hozzászólás és információt feldogozva végül kijutottunk. Kint vagyunk mind2en a menyasszonyommal. Dolgozunk. Én még mindig paraszt vagyok és a német nem igazán megy. Most már annyit legalább elértem hogy tanulok, ill. tudok tanulni. Lassan 2 hónapja vagyok kint, de az elmúlt egy hétben többet haladtam mint eddig összesen. Mivel egy hete dolgozom végre (kisbuszt vezetek, embereket szállítok Jestetten és Altenburg között, ez egy svájci vasútpótló járat), végre rá vagyok kényszerülve a kommunikációra. Bő két hét múlva indul egy integrációs nyelvtanfolyam is, arra fogok járni. Az asszony a minisztériumi évek után egy golf klubban felszolgál. Mivel dolgozni jöttünk, így nem derogál neki. Sőt egyenlőre élvezi is. Én mióta kint vagyok azóta reklámújságot hordok ki, fillérekért, de az is pénz. Senki nem akarja csinálni, én meg jókat sétálok a friss levegőn és ehhez németül sem kell tudnom. Ami baj hogy az albikeresésben teljesen elakadtunk. Adtunk fel hirdetéseket környező helyi újságokban. Keresünk újságban, neten, ismerősök által és semmi. Legtöbbször csak telefonig jutunk el, 3-4 hívás után a megbeszélt megtekintés előtt jönnek az " átgondoltam és az 54nm túl kicsi 2 embernek" stb. Bár az asszony jól beszél németűl, azért gondolom az akcentussal lehet baj. Meghallják hogy nem németek vagyunk és annyi. Pedig rendelkezünk kellő összeggel a kaucióra is, sőt ha azon múlik a provisiora is. De semmi. Lassan 3 hónapja. A barátainknál kell laknunk még mindig, de ez lassan terhes lesz mindenkinek. Mit tanácsoltok? Megvizsgáltam a lehetőségét hogy valamelyik környező nagyobb városba költözzünk pl. Singen vagy Waldshut. A gond az, hogy vettünk már egy autót (német rendszám, én nem piszkoskodok senkivel, pláne a svájci fináncokkal, a barátaim magyar rendszámú autójával állandóan "szétszedtek"), de ha elköltözünk innen 20-30 km-re akkor kellene még egy kocsi. A másik gond hogy munkahely kb. decemberig van mind2őnknek. A golfklubb télen bezár, a vonatpótló járatnak meg addig van fixen szerződése az önkormányzatokkal és az SBB -vel. Másik verzió hogy költözés, én bejárok, asszony helyben keres valamit. Várok minden nemű észrevételt és tanácsot. Egyenlőre nem jutok előbbre. Más. A tanácsotokat megfogadva kötöttünk felelősség biztosítást (SwissLife). Az egészségbiztosításunk sajnos mind2őnknek az AOK-nál van. Ez gondolom a kereset miatt lett így. Ezzel kapcsolatban kell-e valamilyen kiegészítő egészségbiztosítás vagy egyenlőre jó ez is. Olvastam ezt a topikot is de nem volt egyértelmű. Szerintetek kell-e még valamilyen biztosítás ami fontos lehet. A jogin is gondolkodtam, de az asszony alkalmatlan az efféle dolgokra, nyelv hiányában meg én szóval asszem ezt majd később. Olvastam hogy az otthoni fundamentához hasonló alap itt is van (még a logó is ugyan az). Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Vagy érdemes inkább a bankunkal konzultálni a megtakarítások és biztosítások terén. Vagy pénzügyi tanácsadó cégek? Még egy kérdés, megkötöttem interneten az autóra a kötelező biztosítást, de az éves futómennyiséget korrigálnom kellene, mert alulbecsültem, meg nem kaptam semmi féle kártyát. Többször írtunk nekik, de nem reagálnak, telefonon meg lehetetlen őket elérni. Jelenleg a kinyomtatott kötvényemmel mászkálunk, de nem gondolom hogy ez egészséges. Bocs hogy ilyen hosszú lett, de most épp van időm, ma szabadnapom van, a húsleves meg már kész. Köszönöm mindenkinek aki olvassa, ha tud segíteni meg pláne. A most kiköltözőknek meg sok sikert, de tényleg nem könnyű. A Führershein zur Fahrgastbeförderung-omra több mint 8 hetet kellett várnom, mert elrontották a hivatalban és taxis engedélynek vitték fel (amit nem kaphatok még, bár nem is azt kértem). Ezalatt vezethettem volna már rég, mert a meló az megvolt. Ez van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #24028 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: weaver-ék esélyei

***

weaver írta: Én mióta kint vagyok azóta reklámújságot hordok ki, fillérekért, de az is pénz. Senki nem akarja csinálni, én meg jókat sétálok a friss levegőn és ehhez németül sem kell tudnom.

Ez nagy baj! Ez semmit nem visz előre. Teljesen izolálódsz!


***

Ami baj hogy az albikeresésben teljesen elakadtunk. Adtunk fel hirdetéseket környező helyi újságokban. Keresünk újságban, neten, ismerősök által és semmi. Legtöbbször csak telefonig jutunk el, 3-4 hívás után a megbeszélt megtekintés előtt jönnek az " átgondoltam és az 54 nm túl kicsi 2 embernek" stb. Bár az asszony jól beszél németűl, azért gondolom az akcentussal lehet baj.

Először is ne a környéken keressetek, ha ott nincs vagy kevés az ajánlat! Az országban máshol is lehet dolgozni és lakni! Be is lehet járni akár 50-100 km-ről. Másodszor a nejed munkahelyén rengeteg kapcsolatot lehet ezen a téren kiépíteni! Ott érdeklődjön személyesen BÉRLAKÁS után!

***

Meghallják, hogy nem németek vagyunk és annyi. Pedig rendelkezünk kellő összeggel a kaucióra is, sőt ha azon múlik a provisiora is. De semmi. Lassan 3 hónapja. A barátainknál kell laknunk még mindig, de ez lassan terhes lesz mindenkinek. Mit tanácsoltok?

Én fogadok veled, hogy 3 napoon belül találnék valamilyen bérlhető lakást! Pláne ha nem ár kérdése ahogy írod! Szerintem rosszul fogtok hozzá, vagy rosszul csináljátok! Ha meg semmiképpen nincs érzéketek hozzá, forduljatok egy közvetítőhöz! (Markler) Drágább, de eredményes!


***

Megvizsgáltam a lehetőségét hogy valamelyik környező nagyobb városba költözzünk pl. Singen vagy Waldshut. A gond az, hogy vettünk már egy autót (német rendszám, én nem piszkoskodok senkivel, pláne a svájci fináncokkal, a barátaim magyar rendszámú autójával állandóan "szétszedtek"), de ha elköltözünk innen 20-30 km-re akkor kellene még egy kocsi.

Ez elkerülhetetlen. Valamit valamiért! Nekünk is kezdettől fogva két kocsi kellett, mert a nejem "arra" dolgozott 35 km-re 8 órától én meg "erre" 27-re, 6-tól..... S még egy: a Bodensee és vonzásköre miatt a környéken nehezebb lakáshoz jutni, s drága is! Menjetek északabbra vagy más tartományba!


***

A másik gond hogy munkahely kb. decemberig van mind2őnknek. A golfklubb télen bezár, a vonatpótló járatnak meg addig van fixen szerződése az önkormányzatokkal és az SBB -vel. Másik verzió hogy költözés, én bejárok, asszony helyben keres valamit. Várok minden nemű észrevételt és tanácsot. Egyenlőre nem jutok előbbre.

Ez így más! Ebben az esetben szerintem azonnal lépjetek, s keressetek máshol valami munkát és lakást. Nem csak délen van munka. Mi is Niedersachsenben vagyunk. Hannoverben kapsz munkát és klakást is.



***

Más. A tanácsotokat megfogadva kötöttünk felelősség biztosítást (SwissLife). Az egészségbiztosításunk sajnos mind2őnknek az AOK-nál van. Ez gondolom a kereset miatt lett így. Ezzel kapcsolatban kell-e valamilyen kiegészítő egészségbiztosítás vagy egyenlőre jó ez is.

Az AOK sem rossz. Ha nem tetszik változtassatok rajta. Szabadon átmehetsz, más biztosítóhoz! (Valóban, az AOK-ban "gyülik össze a rosszukereső réteg, pontosan ezért támogatja a többi betegbiztositó ezt. Igy nem vándorolnak el a tagok!) Én továbbra is a Techniker-t ajánlom mindenkinek!



***

Ezzel kapcsolatban kell-e valamilyen kiegészítő egészségbiztosítás vagy egyenlőre jó ez is. Olvastam ezt a topikot is de nem volt egyértelmű. Szerintetek kell-e még valamilyen biztosítás ami fontos lehet. A jogin is gondolkodtam, de az asszony alkalmatlan az efféle dolgokra, nyelv hiányában meg én szóval asszem ezt majd később.

Pedig pontosan ez a legfontosabb a betegbiztosítás és a felelőségbiztosítás után! E nélkül semmikeppen nem jó! Ez itt lefed gyakorlatilag mindent, kivéve az öröklésjogot! Munkaügy, közelekedés, bér, bérlakás, munkajog, stb! (Nekünk már az első 10 év alatt annyit hozott ez, hogy gyakorlatilag ingyen van!) Ha nincs jogi biztositásod, akkor semmivel nem fogod tudni érvényesíteni az igazadat, mert nem lesz pénzed ügyvédre! Én innen a BRD-ből még a magyar EON-t is bepereltem és megnyertem, mert egy rohadék maffia az egész banda! Azt hitték (ami Mo.-on be is jön nekik) hogy a kivárással majd elfogy belőlem a "szusz".... nos nem fogyott el, s bizony keményen fizetniük kellett mert túlszámláztak!



***

Még egy kérdés, megkötöttem interneten az autóra a kötelező biztosítást, de az éves futómennyiséget korrigálnom kellene, mert alulbecsültem, meg nem kaptam semmi féle kártyát. Többször írtunk nekik, de nem reagálnak, telefonon meg lehetetlen őket elérni. Jelenleg a kinyomtatott kötvényemmel mászkálunk, de nem gondolom hogy ez egészséges.

Na, ezt majd magyarázd el nekem, mert nem értem! A kötelező biztosításnak semmi köze a megtett kilóméterhez! Sőt, semmilyen biztosításnak NINCS ehez köze! Ami ismert az a lizing kocsiknál a megengedett kilóméter. Az is lehet ha egy lizing banon keresztül veszel kocsit, hogy ott korlátoznak, vagy hogy alulsaccolod de ha átveszed a kocsit (megveszed a végén) akkor semmi közük hozzá! (A biztosító ugyan megkérdezheti, hogy mennyit szoktál menni, de ez nem kötelező jellegű! Az viszont pénz kérdés, hogy pl. garázsban van e vagy az utcán!) Nekünk pontosan ezért olcsóbb mert zárt garázsban van a kocsi! Akkor is olcsóbb lehet, ha csak egy személy vezeti (s nem fiatal) meg ha nem adod kölcsön... stb.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!